آموزش تکنیک‌های تا کردن حوله مانند هتل‌های لاکچری

How to fold towels

وقتی بحث آماده شدن برای مهمانی می‌شود، تمیز کردن سر تا پای خانه اولویت بالایی دارد؛ از تمیز کردن گاز گرفته تا برق انداختن توالت. اما اگر می‌خواهید آنها را بیش از پیش تحت تاثیر قرار بدهید تغییرات کوچکی هست که می‌توانید به منزل خود بدهید تا کمی از حس لوکس بودن هتل را به خانه خود بیاورید.

تا کردن حوله‌ها یکی از این تغییرات است که سریع و آسان انجام می‌شود و می‌تواند تاثیر ماندگاری ایجاد کند. زمانیکه حوله‌های خود را به درستی تا کنید و به نمایش بگذارید، مهمانان شما آنها را تحسین کرده و آن را به یاد خواهند داشت. با این حال علی‌رغم آنچه ممکن است فکر کنید این تکنیک‌های تا کردن ساده‌تر از آن چیزی هستند که تصور می‌کنید. با کمی تمرین شما نیز می‌توانید حوله‌هایی را به نمایش بگذارید که با آنهایی که در چشمه‌های آب گرم یافت می‌شوند رقابت کنند.

اگر علاقه مند به یادگیری نحوه انجام این کار هستید، در این مقاله بهترین روش‌های تا کردن حوله‌ها را به صورت مرحله به مرحله بررسی خواهیم کرد تا بتوانید خانه خود را به موقع برای مهمانان آماده و شیک کنید.

 

 

لوله کردن حوله

لوله کردن حوله

برای درست کردن حوله‌هایی که شبیه حوله‌های چشمه آب گرم هستند، لوله کردن آن‌ها سریع و آسان است و همچنین باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود.

1. حوله خود را صاف بگذارید و از دستان خود برای صاف کردن چین و چروک‌ها استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که وقتی لوله کردن حوله تمام شد، طرفی که رو به سطح است همان سمتی است که قابل مشاهده خواهد بود.

2. برای درست کردن مثلثی از حوله روی هم، یکی از گوشه‌ها را بردارید و آن را تا بلندترین لبه طرف دیگر تا کنید.

3. سپس با گرفتن گوشه حاده مثلث از همان سمتی که به تازگی تا کرده اید، کل حوله را از وسط تا کنید. به صاف کردن چین‌ها ادامه دهید تا حوله تا جایی که امکان دارد صاف بماند.

4. حوله را به آرامی به سمت مخالف بچرخانید. سپس به آن سمت لوله کنید و مطمئن شوید که رول را تا جایی که می‌توانید محکم نگه دارید.

5. وقتی به آن نقطه رسیدید، باید به سادگی بالای رولتان تا شود و در جیبی که در پایین درست کرده‌اید فرو برود. کار شما تمام شده و حوله لوله شده را درست کردید.

 

 

مینی قو

قو درست کردن با حوله

بر خلاف قوهای تزئینی عظیمی که اغلب در هتل‌ها دیده می‌شوند، راهی برای ایجاد یک قو فقط با یک حوله وجود دارد.

1. حوله خود را روی یک سطح صاف باز کنید و هر گونه چین و چروک را صاف کنید.

2. با دست دیگر پارچه را از دو گوشه ای که به شما نزدیک است به سمت داخل بغلتانید و از گوشه‌ها به سمت پایین بکشید تا پارچه حوله تا انگشت شما بغلطد. نتیجه نهایی باید یک رول مخروطی شکل باشد که به مرور بزرگ می‌شود و در وسط هر رول به هم می‌رسد. اکنون حوله شما باید شبیه یک هواپیمای کاغذی بزرگ باشد.

3. حوله را به شکل حرف z بکشید تا به ظاهر دلخواه برسید. نازک ترین انتهای حوله به عنوان گردن قو عمل می‌کند. اگر حوله شما نازک است و در خود به خود ایستادن حوله مشکل دارید، همیشه می‌توانید یک سنجاق بین پشت گردن قو و بدن آن قرار دهید. همچنین می‌توانید یک قوی دوم برای خود ایجاد کنید تا آنها بتوانند یکدیگر را متعادل کنند.

4. برای ایجاد جلوه ای خیره کننده از قوی خود، یک حوله دستی را رو و زیر خود در پنل‌هایی در کوتاه ترین طول تا کنید؛ انگار که دارید یک پنکه کاغذی درست می‌کنید. پس از آن، فن را باز کنید و آن را پشت گردن قوی خود قرار دهید.

 

 

حوله مربعی برای روی هم گذاشتن

تا کردن مربعی حوله

حتی حوله‌های مربعی و روی هم چیده شده که گاهی بهترین گزینه هستند می‌توانند با چند تغییر جزئی مرتب تر شوند.

1. حوله خود را صاف و بدون چروک باز کنید.

2. برای ایجاد یک پنل تا شده بلند، دو گوشه یکی از طولانی ترین ضلع‌ها را بردارید و آنها را تا نیمه راه به سمت مرکز حوله تا کنید. این کار را در طرف دیگر حوله تکرار کنید و آن را روی خودش تا کنید تا یک حوله بلند و حجیم بسازید.

3. اگر با یک حوله بزرگ حمام سر و کار دارید برای به حداقل رساندن طول آن، حوله را از وسط تا کنید و از لبه‌هایی که کوتاه تر هستند شروع کنید. اگر حوله شما کوچکتر از این است به مرحله زیر بروید.

4. در هر دو طرف، کوتاه ترین انتها را به سمت مرکز تا کنید اما بین آنها فاصله باریکی بگذارید.

5. در آخر حوله را از وسط تا کنید و از فاصله بین آنها استفاده کنید تا فضای کافی برای همپوشانی داشته باشد.

6. اکنون می‌توانید حوله خود را نمایش داده و روی هم قرار دهید. برای تاثیر بهتر، سمتی را که تک لایه است در معرض دید بگذارید.

 

 

اشتباهات کار با حوله

  • حوله‌های جدید را به مهمانان ندهید، حتی اگر احساس فوق العاده نرم و ابریشمی داشته باشند. در عوض آنها را از قبل بشویید. حوله‌های فروشگاهی با سیلیکون پوشانده شده اند تا نرم تر از آنچه هستند به نظر برسند. این لایه قبل از اینکه پاک شود از جذب رطوبت توسط حوله جلوگیری می‌کند بنابراین مهمانان شما هنگام استفاده از حوله تجربه خوبی نخواهند داشت.
  • هنگامی که حوله‌های شما هنوز مرطوب هستند، از تا زدن آنها خودداری کنید. اگر این کار را بکنید حوله قادر به خشک شدن کامل نخواهد بود که باعث ایجاد بوی کپک زدگی و احتمال رشد کپک می‌شود. حوله‌ها همیشه باید قبل از تا زدن کاملا خشک شوند.
  • بدانید چه زمانی باید حوله‌های خود را تعویض کنید. مهم نیست که قوی شما چقدر نفیس به نظر می‌رسد، اگر حوله‌های شما قدیمی باشد و بیشتر شبیه کاغذ سنباده باشد مهمانان شما راضی نخواهند بود. حوله‌های استفاده شده همیشه می‌توانند به عنوان دستمال‌هایی برای تمیز کردن استفاده شوند.

 

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.