راهنمای خرید و معرفی 18 مدل چادر مسافرتی برای کمپینگ

Best Camping Tent

چادر مسافرتی مناسب می تواند در تعطیلات شما تفاوت ایجاد کند. در خرید چادر مسافرتی مانند خرید خانه می بایست ویژگی های متفاوتی نظیر سبک، رنگ، اندازه و… را در نظر بگیرید. در این مقاله ما به شما کمک می کنیم تا برای هر مسافرتی که می خواهید بروید چادر کمپینگ مناسبتان را انتخاب کنید. تا پایان این مقاله با وبسایت حواس جمع همراه باشید.

انواع چادر مسافرتی

چادر های مسافرتی به 5 دسته اصلی تقسیم می شوند:

 1. تابستان / پنجره توری
 2. سه فصل
 3. تغییر پذبر
 4. کوهنوردی / زمستان
 5. تارپ

 

1. چادر مسافرتی تابستان/ پنجره توری

این چادر ها برای تهویه مناسب و محافطت در برابر حشرات در تابستان گرم طراحی شده اند. بهترین آن ها با سیستم اسکلتی قوی و کامل، در برابر بارش باران مقاوم بوده و می تواند از وزش نسیم تا رعد و برق را پوشش دهد. چادر های تابستانی دارای توری های بزرگ غیر نایلونی هستند، به همین دلیل وقتی پرده ها را برمی دارید هوا به راحتی در درون چادر جریان پیدا می کند

 

2. چادر مسافرتی سه فصل

چادر های مسافرتی سه فصل به گونه ای طراحی شده اند که در سه فصل سال، از بهار تا پاییز، شما را گرم و راحت نگه دارند و از شما در برابر وزش بادهای شدید؛ نه برف، محافظت کنند. دیواره های این چادر ها به صورت مشبک بوده و تهویه ای مناسب در فضای داخلی چادر به وجود می آورند.

 

3. چادر های مسافرتی قابل تبدیل

این نوع از چادرهای مسافرتی برای اردوگاه هایی استفاده می شوند که در هر شرایطی مجبور به کار هستند. این نوع از چادر ترکیبی است، به این منظور که دارای هشتی هایی است که در فصول گرم قابلیت برداشته شدن دارند و در فصول سرد در برابر طوفان مقاوم هستند. دیوارهای این چادر های مسافرتی معمولاً دارای پنجره های مشبک با پانل های نایلونی جامد هستند که می توانند در صورت برخورد هوا به جداره ها بسته شوند. این چادرهای مسافرتی معمولاً سنگین تر از گزینه های دیگر هستند.

 

4. کوهنوردی / زمستان

این نوع از چادرهای مسافرتی دارای پارچه های سخت، ستون های محکم و نقاط خارجی فراوان (گره های به هم پیوسته در قسمت های مختلف پشه بند چادر) هستند که برای شرایط سخت ساخته شده اند. آنها به طور معمول دارای اشکال کم نظیر تخته سنگی برای کمک به وزش باد و هشتی بزرگ برای ذخیره سازی لوازم هستند.

 

5. تارپ

تارپ یک ورقه جامد از نایلون یا پلی استر است که می تواند به درختان، ریشه ها، تخته سنگ ها یا قطب های نوردی متصل شود و برای کنترل وزن هرچیزی را فدا می کند. با اینکه در این نوع از چادر های مسافرتی هیچ دیوار یا کفی وجود ندارد اما تارپ ها می توانند به طرز شگفت انگیزی در برابر آب و هوا مقاومت کنند.

 

قیمت چادر مسافرتی

انتخاب چادر مسافرتی مناسب

هنگام خرید چادر، مشخصات و شماره هایی پیدا خواهید کرد که اگر نمی دانید چگونه آنها را تجزیه و تحلیل کنید، گیج کننده و اغلب گمراه کننده هستند. در اینجا، ما لیستی به شما ارائه می دهیم که با استفاده از آن بتوانید بیشترین استفاده از پولتان را داشته باشید.

 

1. مساحت کف: وقتی به فضای کف نگاه می کنید، همه ی ابعاد را بررسی کنید، نه فقط چهارگوش آن را. افراد قد بلند نیاز به ارتفاع بیشتری دارند و کوهنوردان چاق و درشت هیکل نیاز به آزادی عمل بیشتری دارند.

 

2. ارتفاع سقف (بلندی طاق) (سقف آزاد): سقف اتاقک است که بر شیب دیواره (ستون ها برجسته یا هلالی کوچک بالای پنجره که معمولا برای راحتی در فضای چادر طراحی شده اند) استوار شده است. به این که قرار است با چند نفر و در چه آب و هوایی چادر بزنید فکر کنید. چادرهای مسافرتی که سقفشان سرتاسر آزاد است برای هوای آلوده بسیار مناسب هستند. اگر نگران وزن چادرهای مسافرتی هستید طرح های سقف کوتاه Ultralight را انتخاب کنید که برای خواب از نشستن بهتر هستند.

 

3. شکل: گذشته از چهارگوشه ی چادر مسافرتی، شکل آن را در نظر بگیرید. نقوش مستطیل شکل بام بلند، فضای بیشتری را ایجاد کرده و مکانی امن برای پخت و پز در باد و باران است.

چادرهای مسافرتی اشکال متنوعی دارندکه هر شکل جنبه های مثبت و منفی خود را دارا می باشد.

 • فریم های نوع A: فریم های نوع A دارای طرح های ساده، سبک و اغلب ارزان قیمت هستند که می توانند سقف و ستون اتاقک چادر را محدود کنند. از آن جا که فریم های مدل A در وزش بادهای تند ممکن است شکسته شوند این نوع از فریم ها تنها مناسب هوای معتدل هستند.
 • فریم های اصلاح شده نوع A: از این نوع چادرها برای ایجاد فضای داخلی و ساختار پایدار که حاوی یک ستون مرکزی نسبت به فریم های استاندارد A است، استفاده می شود.
 • گنبد: گنبدها به اشکال، اندازه ها و پیکربندی های مختلفی وجود دارند، اما به طور معمول دارای سقف های قوسی هستند که در برابر باد مقاوم بوده و همچنین از فضای داخلی خوبی برخوردار هستند.
 • هوپ/تونل: چادرهای هوپ، تونل یا لوله، ترکیبی مناسب از وزن و مقاومت در برابر آب و هوا دارند اما آزاد نیستند، به این معنی که برای دستیابی به شکل خود به میخ کوبی کافی احتیاج دارند (به بخش ویژگی های زیر مراجعه کنید).
 • هرم/تپه: این پناهگاه ها توسط یک ستون عمودی مرکزی پشتیبانی می شوند و به شکل یک خیمه برآمده هستند. نسبت فضا به وزن این چادرهای مسافرتی بسیار عالی است، اما به دلیل این که این طرح ها بدون کف هستند در شرایط نامطلوب جوی نظیر باتلاق ها مورد مناسبی برای استفاده نیستند.
 • گووه (مثلثی شکل): چادرهای گوه در قسمت انتهای سر و پایین تر از کف، آیرودینامیکی (انتهای آن ها در باد قرار دارد) و سبک وزن هستند.

 

 

چادر مسافرتی کودک

با چادر مسافرتی خود آشنا شوید!

1. چادر خود را در خانه تنظیم کنید: برای راه اندازی چادر جدید خود منتظر اولین سفر خود نباشید. گاهی اوقات تنظیم کردن و را اندازی چادر مشکل است و شما می بایست با نحوه اتصال ستون ها به یکدیگر و به بدنه چادر آشنا باشید و تنها چیزی که به آن نیاز دارید این است که زمان نصب چادر آب، باد، نور به صورت شما برخورد نکند. آخرین چیزی که می خواهید این است که در زمان بارش باران شدید و نور زیاد، کوکورانه مجبور به اتصال چادر نباشید. پس چند دور آزمایشی در خانه تمرین کنید و درنتیجه نحوه راه اندازی چادر مسافرتی در ناخودآگاهتان ماندگار می شود.

 

2. مهر و موم درزها: مطمئن شوید که تمام درزهای موجود در قسمت بالایی و کف چادر شما توسط تولید کننده آن پوشیده شده باشد. در غیر این صورت از یک درز گیر استفاده کنید تا از ورود آب به داخل حفره ها جلوگیری کند.

 

3. میخ های چوبی را بررسی کنید: مطمین شوید به اندازه کافی (و چندتا اضافه تر) میخ چوبی به همراه دارید تا بتوانید هنگام مواج شدن با هوای بد و بادهای زیاد گره ها را توسط طناب ببندید و نگه دارید. هرچه میخ های بیشتری داشته باشید چادر مسافرتی شما محکم تر به زمین متصل شده و مقاومت بیشتری در برابر جو نامساعد خواهد داشت.

 

4. حلقه های بیرونی را بشناسید: به خصوص برای چادرهای قابل تبدیل و کوهستانی، تمام حلقه های بیرون زده را در قسمت خارج از پارچه سقف چادر مسافرتی شناسایی کنید و خطوط مربوط به حلقه ها را به هر یک از این نقاط وصل کنید. (باز هم بخاطر داشته باشید: این چیزی نیست که شما بخواهید در آن شرایط تاریک و نامطبوع از آن غافل شوید).

 

5. برای چادر مسافرتی تان محدوده مشخص کنید: یک ملافه برای زیر چادر خود در نظر بگیرید. این کار از کف چادر مسافرتی در برابر سایش محافظت می کند. از مواد Dupont Tyvek (در اکثر فروشگاه های تعمیر لوازم خانگی موجود هستند) که موادی زخیم، سبک و ارزان هستند استفاده کنید. فقط کافی است چادر خود را بر روی یک ملافه قرار دهید، آن را با یک ماژیک علامت بزنید، سپس چند اینچ را درون خط برش دهید. (نکته اضافی: ملافه شما می بایست از کف چادرتان کوچک تر باشد تا از خیس شدن در امان باشد).

 

خرید چادر مسافرتی

ویژگیهای های چادر مسافرتی

در اینجا ابتدایی ترین ویژگی رایج در چادرهای مسافرتی را بیان می کنیم.

ساختار: مستقل و غیر مستقل

 • چادرهای مسافرتی مستقل: این چادرها را می توان بدون میخ و ستون برافراشت که این امکان سبب می شود چادر به راحتی قابل احداث و جابه جایی باشد.
 • چادرهای مسافرتی غیرمستقل: این چادر ها برای برافراشته شدن نیاز به میخ چوبی دارند. پس برای فرو رفتن در برف و ماسه نیاز به توجه و دقت ویژه ای دارند. وزن این چادرها در مقایسه با چادر های مستقل (آزاد) کمتر بوده و فضای کمی را اشغال می کنند.

 

درها: یک در و دو در

 • چادر های مسافرتی یک در: چادرهایی که فقط یک درب دارند و از یک چادر دو درب سبک تر هستند، اما هنگامی که یک نفر می خواهد از آن ها بیرون بیاید باید از روی دیگری رد بشود.
 • چادر های مسافرتی دودر: چادرهای مسافرتی دو درب راحت تر و قابل سکونت تر هستند، به خصوص وقتی که هر درب توسط هشتی مخصوص خود محافظت می شود. این امر این امکان را فراهم می سازد که هر فرد فضای خاص خودش را در اختیار داشته باشد.

 

جنس پایه (ستون): فایبرگلاس، آلومینیوم، فیبر کربن

 • فایبرگلاس: چادر های مسافرتی سبک از جنس فایبر گلاس هستند. این چادر ها در مقایسه با دو انواع دیگر ارزان تر و سنگیتر بوده و از دوام کمتری برخوردار هستند.
 • آلومینیوم: اکثریت قریب به اتفاق چادرهای کوله پشتی خوب از ستون های آلومینیومی استفاده می کنند که قابلیت تعویض قوی، سبک و آسان دارند.
 • فیبر کربن: این مواد در چادر های سطح بالا استفاده می شوند. چادرهایی که از جنس فیبر کربن ساخته شده اند فوق العاده سب و قوی هستند اما به اندازه چادرهای مسافرتی آلومینیوم بادوام نیستند. هم چنین این چادر ها گران تر هستند.

 

اتصال ستون ها: گیره وغلاف

 • غلاف: هنگامی که ستون ها در غلاف موجود در قسمت پایینی بدنه چادر مسافرتی قرار می گیرند، ساختار محکمی به وجود می آورند که در مقابل وزش باد بسیار مقاوم است؛ اما به این دلیل که راه اندازی این چادر ها به طول می انجامد جریان هوا بین بدنه چادر و قسمت پارچه ای سقف آن به به دام بیفتد و مانع از تهویه مناسب فضا ی درون چادر بشود.
 • گیره: با استفاده از گیره های پلاستیکی این نوع نصب چادر سریع تر و آسان تر است. جریان هوا در این نوع نصب بهتر است، اما ثبات چادر مسافرتی در این نوع در مقابل وزش باد شدید بسیار کم است.

 

ساختار جداره: یک جداره، دو جداره

 • یک جداره: چادر های مسافرتی یک جداره از یک لایه از پارچه ضد آب / قابل تنفس تشکیل شده اند که باعث می شود آنها سبک تر بوده و تنظیم شان راحت تر باشد.
 • دو جداره: یک چادر مسافرتی دو جداره سنتی از سایبان داخلی (برای خوابیدن) و یک پارچه سقفی (برای نگه داشتن آب) تشکیل شده است. چادر دو جداره ارزان تر بوده و در شرایط مرطوب خشک تر و تهویه بهتری دارند.

 

هشتی

هشتی مانند یک اتاق گلی یا یک راهرو است که شما در آن می توانید کفش های خیس و بسته ها و کیف خود را قبل از وارد شدن به داخل چادر در آن جا قرار دهید. برخی نکات در مورد چادرهای مسافرتی هشتی وجود دارد که در ادامه میخوانیم.

 • اتاق های اختصاصی به شما می دهد: به دنبال اتاق با سقف و ستون مناسب باشید که در صورت لزوم بتوانید داخل آن آشپزی کنید. شما می توانید در داخل چادر داخلی بمانید، اما باید فضای کافی در هشتی وجود داشته باشد تا چند قابلمه درون آن قرار داده و اجاق گاز خود را بدون سوزاندن پارچه های چادر روشن کنید.
 • محل چکیدن قطره های آب را بررسی کنید: هنگامی که باران می بارد، اغلب می خواهید قسمت هشتی حداقل تا حدی برای ورود جریان هوا باز کنید. وقتی باران از بالای درب هشتی به فضای هشتی می ریزد، آیا وارد چادرتان می شود؟ سعی کنید محل چکیدن قطره های آب را بررسی کرده و اجازه ندهید که این قطره ها فضای داخلی را خیس کنند.

 

چادر مسافرتی دیجی کالا

آناتومی چادر

1. حلقه‌های سقفی برای آویزان کردن فانوس یا طناب برای خشک کردن جوراب و لباس عالی هستند. اتصالات ستون های فلزی به نام هاب، با افزایش استحکام به ستون ها با طول های مختلف اجازه می دهد تا به یکدیگر بپیوندند. این امر باعث کاهش وزن شده و به کشیدن سایبان به سمت بیرون برای ایجاد دیواره های عمودی و فضای داخلی بیشتر کمک می کند.

2. وسایل کوچک (چراغ جلو، آی پاد) را در جیب های داخلی چادر ذخیره کنید.

3. حلقه های سیم در باد، باران و برف پایداری فوق العاده ای دارند. آنها را به طناب هایی که در امتداد محیط و در درزهای کلیدی روی سقف قرار دارد، وصل کنید.

نکته: برای جلوگیری از گم شدن آن ها در تاریکی از طناب و ریسمان هایی که رفلکس نوری دارند استفاده کنید.

4. چادرهای دوجداره دارای سایبان داخلی (قابل تنفس و منفذ دار) هستند که باعث می شود جریان هوای درون چادر عوض شده و در چادر متراکم نماند.

5. سقف پارچه ای چادر های مسافرتی معمولاً ازجنس نایلون و پلی اورتان یا سیلیکون می باشد که می بایست بدنه چادر را با چند اینچ فضای باقی مانده بین آن و سایبان بپوشاند تا جریان هوا فراهم شود. برخی از چادرهای مسافرتی تنها شامل سقف و ستون هستند که قابل استفاده برای شرایط جوی مساعد بوده و به سرعت جمع شوند.

6. ستون ها اساس اسکلت و بدنه چادر هستند. هرگز ستون ها را به هم نزنید (انتهای آن ها ممکن است خورد شود) و وقتی می خواهید آن ها را باز کنید از وسط شروع کنید تا تنش آن به حداقل برسد.

 

4.9/5 - (7 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.