16 مدل بهترین گیتار مبتدی کلاسیک و آکوستیک مناسب برای شروع یادگیری

Best Acoustic And Classical Guitar For Beginners

خرید اولین گیتار بسیار مهم است و بر روی یادگیری شما خیلی تاثیر می‌گذارد. اگر شما به تازگی می‌خواهید یادگیری گیتار را شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم که اطلاعات خود را درباره ساز گیتار بالا ببرید تا بتوانید با توجه به بودجه خودتان بهترین گیتار برای شروع یادگیری را خریداری کنید. البته نیازی نیست که برای شروع یادگیری بهترین گیتار دنیا را خریداری کنید، اما خرید یک باکیفیت با توجه به بودجه خودتان از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله ما قصد داریم اطلاعات کاملی درباره گیتار به شما بدهیم و همچنین 5 گیتار باکیفیت و موجود در بازار ایران برای افراد مبتدی را پیشنهاد می‌دهیم. پس تا پایان این مقاله با حواس جمع همراه باشید.

 

آشنایی با گیتار

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود و از این جهت که سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند، به سازهای گروه کوردوفون یا زه صدا تعلق دارد. این نوع گیتار شش سیم دارد و این ساز علاوه بر داشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) توانسته است هم‌گام با تحولات موسیقی غرب پیشرفت چشمگیری داشته باشد؛ که در نتیجه گونه‌های متفاوتی از آن به وجود آمده و هم‌اکنون جایگاه ویژه‌ای در موسیقی جهان دارد.

روایت‌های متفاوتی در مورد تاریخچه گیتار وجود دارد؛ عده‌ای بر این عقیده‌اند که گیتار از ایران سرچشمه گرفته‌است و عده‌ای نیز بر این نظرند که آن از سیتارای یونانی-آشوری که به وسیله رومی‌ها به اسپانیا آورده شده گرفته شده است. گیتار نتیجه تحول لوت در اروپا است. لوت نیز خود تحول یافته عود (به عربی العود = چوب) و بربط است. گفته می‌شود زریاب نامی عود را به اندلس آورد و از آن پس این ساز در اسپانیا و دیگر مناطق آسیا رایج شد.

در زمان حکومت اسلام در اسپانیا، این ساز توسط زریاب دارابگردی و چند تن از شاگردانش به اندلس برده شد. در آن زمان به گیتار، کیتارا یا قیتارا می‌گفتند و نام کنونی آن برگرفته از همین نام است. در واقع وجود پسوند تار در نام گیتار می‌تواند موید این باشد که گیتار سازی ایرانی است. زریاب در ابتدا در اسپانیا شروع به آموزش گیتار کرد و مدرسه موسیقی خود را در زمان عباسیان در آندلس بنا کرد.

 

اینفوگرافیک ساختار گیتار

مهم‌ترین قسمت بدنه‌ی گیتار رویه‌ی (Top) آن است. استفاده از چوب‌های مرغوب در این منطقه بسیار متداول است. یکی از چوب‌هایی که به‌طور سنتی سالیان سال است در ساخت گیتار مورداستفاده قرار می‌گیرد، سدر قرمز یکپارچه است. پشت و کنار‌ها معمولا به‌طور سنتی از چوب روزوود ساخته می‌شوند؛ همچنین دسته از سدر یا ماهون و صفحه‌ی انگشت‌گذاری از آبنوس است. ترکیبی از این چوب‌ها قرن‌هاست به ساخت باکیفیت‌ترین و ارزنده‌ترین گیتار‌ها در طول تاریخ ‌انجامیده است. استفاده از چوب‌های ذکرشده برای ساخت یک گیتار کلاسیک مناسب است.

برای ساخت یک گیتار فلامنکو به ترکیبات دیگری از چوب نیاز داریم که بتواند صدا، احساس و تاچ یک موسیقی فلامنکو را تداعی کند. تمایز دو گیتار کلاسیک و فلامنکو، در خصوصیات طنین و رنگ صداست. گیتار فلامنکو دارای ضرب‌های قوی، خشن، و صدایی زبر است. از طرف دیگر گیتار کلاسیک دارای صدای نرم، لطیف، دلپذیر و نسبتا بم است. چوب‌های استفاده‌شده در یک گیتار فلامنکو بسیار روشن‌تر از یک گیتار کلاسیک است. در ساخته بدنه‌ی گیتار فلامنکو، معمولا از چوب صنوبر آلمانی استفاده می‌کنند که به رنگ زرد کم‌رنگ هستند. پشت و کنار بدنه به‌طور سنتی، از چوب سرو یکپارچه، دسته از ماهون و صفحه‌ی انگشت‌گذاری از روزوود انتخاب می‌شود.

گیتار کلاسیک و گیتار آکوستیک

حتما برای شما که می‌خواهید به تازگی گیتار خریداری کنید این سوال برایتان پیش آمده است که گیتار کلاسیک بخرم یا آکوستیک؟ به همین دلیل باید تفاوت این دو گیتار را با هم بررسی کنیم تا در پایان بهترین تصمیم را برای خریدمان بگیریم.

صدا

گیتار کلاسیک از سیم‌های نایلونی (Nylon) یا پلاستیکی استفاده می‌کند اما گیتار آکوستیک از سیم های فلزی استفاده می‌کند. به همین دلیل صدای گیتار کلاسیک ملایم و گرم است که بیشتر در سبک‌های پاپ ایرانی و کلاسیک استفاده می‌شود. اما گیتار آکوستیک معمولا صدایی شفاف و با رزونانس بالا دارند که بیشتر در سبک های پاپ و راک غربی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قیمت

گیتارهای کلاسیک قیمت پایین تری نسبت به گیتارهای آکوستیک دارند، به همین دلیل بسیاری از افراد برای شروع یادگیری به سراغ گیتارهای کلاسیک می‌روند. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، قبل از اینکه این مورد را مورد توجه خود قرار دهید، بیشتر به تفاوت این دو گیتار توجه کنید. چون ممکن است شما اصلا به گیتاری که امروز میخواهید خریداری کنید اصلا علاقه‌ای نداشته باشید.

بدنه گیتار

بیشتر گیتارهای آکوستیک بدنه ای دارند که به اصطلاح دردنات Dreadnought گفته می‌شود. بدنه دردنات بزرگتر از بدنه گیتارهای کلاسیک است که همین باعث تفاوت در صدای این دو گیتار می‌شود.

آیا بهترین گیتار برای شروع یادگیری باید گران قیمت باشد؟

خیر. شما نیازی ندارید که برای شروع یادگیری گیتار حتما یک گیتار گران قیمت خریداری کنید. البته این را هم بدانید که خرید گیتار برندهای متفرقه که قیمت بسیار پایینی هم دارند به شدت برای هنرجویان مبتدی مضر است. شما می‌توانید با یک هزینه مناسب یک گیتار از برندهای معروف که امتحان خود را پس داده باشد بخرید. اگر بودجه کافی برای خرید گیتار ندارید، بهتر است کمی صبر کنید و بودجه خود را بیشتر کنید و یک گیتار برای شروع یادگیری خودتان که شناخته شده هم باشد خریداری کنید. به عنوان مثال گیتار یاماها C40 یکی از بهترین گیتارها برای افراد مبتدی است در رنج قیمت گیتار مبتدی مناسب می‌باشد. در ادامه این مقاله ما سعی کردیم بهترین گیتارها برای شروع که از لحاظ قیمت برای هنرجویان مناسب هستند را معرفی کنیم.

انتخاب بهترین گیتار

نکاتی مهم در هنگام خرید

در هنگام خرید گیتار باید با دقت به بعضی از نکات توجه کنید که احتمالا گیتار مشکل داری خریداری نکنید.در ادامه نکاتی را که حتما باید در هنگام خرید گیتار به آنها توجه کنید را بررسی می‌کنیم. همچنین پس از آن 5 عدد از بهترین گیتارهای کلاسیک و آکوستیک در بازار ایران را به شما معرفی می‌کنیم تا افرادی که در مورد ساز گیتار هیچ اطلاعاتی ندارند و یا می‌خواهند از فروشگاه‌های معتبر اینترنتی گیتار مورد علاقه خود را خریداری کنند، یک خرید خوب را تجربه کنند.

1. سیم گز نزند

با به صدا درآوردن سیم ها باید صدایی شفاف و بدون نویز بشنوید. باید تمام فرت ها را به نوبت بگیرید و صدای سیم ها را بررسی کنید که این مشکل را نداشته باشند.

2. دسته گیتار تاب نداشته باشد

گیتار را به حالت افقی جلوی چشم خود بگیرید و با دقت به دسته گیتار نگاه کنید. دسته گیتار نباید هیچ گونه خمیدگی و انحرافی داشته باشد. چرا که این مورد بر روی صدای گیتار تاثیر بسزایی دارد. دسته یک گیتار سالم باید صاف باشد.

3. فاصله سیم از دسته گیتار زیاد نباشد

فاصله سیم از دسته یک گیتار استاندارد نباید زیاد باشد. وقتی این فاصله کمتر باشد نواختن گیتار برای نوازنده آن راحت تر میشود.

4. گیتار سالم باشد

زمانی که خواستید گیتار خریداری کنید، مخصوصا گیتار دسته دوم، توجه کنید که گیتار سالم باشد و هیچ گونه شکستگی مخصوصا در بدنه گیتار نباشد.

5. فِرت ها کاملا موازی باشند

فِرت ها در واقع نقش تقسیم بندی سیم‌ها به فواصل زمانی مساوی را دارند.در هنگام خرید گیتار توجه کنید که فرت‌ها کاملا عمود بر دسته گیتار و در نتیجه موازی با خودشان باشند، تا فواصل زمانی نتها رعایت شود.

6. گوشی کوک سالم باشد

گوشی‌های کوک باید ثبات و پایداری کوک را برای ما فراهم کنند و نباید سیم‌ها در اثر ضربات در کوتاه‌مدت از کوک خارج شوند. باید به این نکته توجه کنید در سیم‌های نو، خارج‌شدن از کوک به علت کشش طولی سیم و تازه بودن آنها امری طبیعی است و به چند بار کوک‌کردن نیاز خواهد داشت.

7. پشت دسته‌ی گیتار به شکل C باشد

توجه کنید که دسته‌ی گیتار حالتی C شکل یا U شکل داشته باشد. دسته‌ی گیتار نباید زیاد گرد باشد. گیتار‌های غیراستاندارد با دسته‌های گرد می‌توانند برای همیشه پوزیسیون دست شما را خراب کنند.

هشت عدد از بهترین گیتارهای کلاسیک برای شروع یادگیری

همانطور که پیش تر گفتیم گیتار کلاسیک دارای سیم‌های نایلونی است که صدای گرم و ملایمی دارد و برای نواختن سبک پاپ ایرانی و موسیقی های کلاسیک بسیار مناسب است. پس اگر به پاپ ایرانی علاقه مند هستید، در ادامه بهترین گیتار برای شروع از خانواده گیتارهای کلاسیک به شما معرفی می‌کنیم که مناسب شما هستند.

توجه: ممکن است بعضی از محصولاتی که در ادامه معرفی کرده‌ایم در سایت فروشگاه “ناموجود” شده باشد

گیتار کلاسیک یاماها مدل C40

Yamaha C40 Classical Guitar
Yamaha C40 Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : مرانتی
 • جنس صفحات کناری : مرانتی
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار کلاسیک یاماها C40 می‌تواند برای هر کسی که طرفدار موسیقی است و قصد دارد نواختن گیتار را فرابگیرد کمکی بزرگ باشد. این گیتار یکی از معروفترین و خوش قیمت‌ترین مدل‌های گیتار یاماها برای نوازندگان تازه‌کار است. سایز کامل استاندارد یا 4/4، این گیتار را برای بزرگ‌سالان و نوجوانان 11 سال به بالا مناسب می‌سازد.این گیتار با اینکه قیمت پایینی دارد اما در کیفیت و ساخت هیچ چیزی کم ندارد.

گیتار یاماها C40 دسته‌ای از جنس چوب ناتو دارد که به صفحه‌ی انگشت‌گذاری رزوود با 19 فرت مجهز شده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری و بریج رزوود، بازتولید صحیح و بی‌نقص نت‌ها را در کنار راحتی نوازنده هنگام اجرا تضمین می‌کنند. پشت و کناره‌های گیتار از جنس چوب مرانتی و صفحه‌ی رویی آن از جنس چوب صنوبر است. صفحه‌ی رویی صنوبر، صدایی زیبا و گرم به گیتار C40 می‌بخشد که برای اجرای تمرینات مقدماتی بسیار مناسب است.

ماشین هد باکیفیت این گیتار از جنس کروم به شما اجازه می‌دهد نحوه‌ی کوک‌کردن گیتار را به‌سادگی بیاموزید. به لطف این ماشین هد مرغوب، گیتار C40 می‌تواند مدت طولانی در کوک باقی بماند تا با خیالی آسوده به تمرینات خود ادامه دهید. درمجموع گیتار کلاسیک یاماها مدل C40 برای هر کس که تمایل دارد اصول نوازندگی گیتار را بیاموزد، انتخابی بهینه است. قیمت پایین هم آن را برای این منظور مطلوب می‌سازد.

گیتار کلاسیک یاماها مدل C70

Yamaha C70 Classical Guitar
Yamaha C70 Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : مرانتی
 • جنس صفحات کناری : مرانتی
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : روکش طلا
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • جنس سیم‌ها : فنر , نایلون
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار یاماها C70 کیفیت و تن صدای فوق‌العاده خوبی دارد. پشت و کناره‌های دولایه از جنس چوب مرانتی به صدای گیتار کلاسیک C70 زنگ، عمق و قدرت بیشتری می‌بخشد؛ بدین ترتیب C70 یک پله بالاتر از مدل معروف C40 قرار می‌گیرد. گیتار یاماها C70 می‌تواند برای هر کسی که قصد دارد نواختن گیتار را بیاموزد، مناسب باشد. این گیتار برای سنین 11 سال به بالا مناسب است.

ماشین هد طلایی و بایندیگ چندلایه‌ی صفحه رویی از دیگر برتری‌های C70 نسبت به C40 هستند. ماشین هد باکیفیت این گیتار به شما اجازه می‌دهد نحوه‌ی کوک‌کردن گیتار را به‌سادگی بیاموزید. به لطف این ماشین هد مرغوب، گیتار C70 می‌تواند مدت طولانی در کوک باقی بماند، تا شما با خیالی آسوده به تمرینات خود ادامه دهید.

گیتار کلاسیک یاماها C70 دسته‌ای از جنس چوب ناتو دارد که به صفحه‌ی انگشت‌گذاری رزوود با 19 فرت مجهز شده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری و بریج رزوود، بازتولید صحیح و بی‌نقص نت‌ها را در کنار راحتی نوازنده هنگام اجرا تضمین می‌کنند. پشت و کناره‌های گیتار از جنس چوب مرانتی دولایه و صفحه‌ی رویی آن از جنس چوب صنوبر است. صفحه‌ی رویی صنوبر صدایی زیبا و گرم به گیتار C70 می‌بخشد که برای اجرای تمرینات مقدماتی بسیار مناسب است. گیتار C70 یاماها صدا و تنالیته‌ای خوب دارد که می‌تواند تا سطوح بالای نوازندگی و برای زمانی طولانی پاسخگوی نیاز شما باشد.

گیتار کلاسیک کورت مدل AC100SG

Cort AC100SG Classical Guitar
Cort AC100SG Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : ماهون
 • جنس صفحات کناری : ماهون
 • جنس دسته : ماهون
 • جنس بدنه : ماهون
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار کورت AC100 برای کسانی که به دنبال گیتار خوب و باکیفیت در سطح یادگیری ساز گیتار هستند مناسب است. گیتار کلاسیک کورت AC100 جزو مدل اولیه سری AC است و بدنه cutaway ندارد. در طراحی مدل‌های سری AC، طراحان کورت تلاش کرده‌اند که با بازنگری در ساختار سنتی گیتارهای کلاسیک، رزونانس و طنین ساز را بهبود بخشند و یک قدم به صدای اصیل گیتارهای کلاسیک نزدیک‌تر شوند.

ترکیب دو چوب ماهون و صنوبر در بدنه این گیتار به صدایی سنتی، عمیق و ملایم منجر شده است. در قسمت صفحه رویی گیتار از چوب صنوبر و در مابقی گیتار از چوب ماهون استفاده شده است. به علاوه گیتارهای سری AC به نحوی طراحی شده‌اند که در دستان هنرجو بسیار راحت باشند و حتی بتوان با صرف دقت و مهارت کم‌تر نیز به صدایی خوب و دلنشین دست یافت.

گیتار کلاسیک یاماها مدل C80

Yamaha C80 Classaical Guitar
Yamaha C80 Classaical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4 جنس
 • صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : ناتو
 • جنس صفحات کناری : ناتو
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : روکش طلا
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • جنس سیم‌ها : فنر , نایلون
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار یاماها C80 با وجود اینکه قیمت بالاتری در این لیست دارد، اما کیفیت، کارایی، تن صدا و خوش‌دستی را به شما هدیه می‌کند. استفاده از چوب دو لایه‌ی ناتو برای پشت و کناره‌ها به صدای گیتار کلاسیک یاماها C80 زنگ، عمق و قدرت بیشتری می‌بخشد. اگر به مدل‌های C70 و C40 علاقه دارید و بودجه بالاتری برای خرید گیتار دارید، گیتار یاماها C80 رتبه بالاتری نسبت به آن دو مدل دارد.

ماشین هد طلایی و بایندیگ چند لایه‌ی صفحه رویی از ویژگی‌های گیتار یاماها C80 است. این گیتار دسته‌ای از جنس چوب ناتو دارد که به صفحه‌ی انگشت‌گذاری رزوود با 19 فرت مجهز شده است. صفحه‌ی انگشت‌گذاری و بریج رزوود بازتولید صحیح و بی نقص نت‌ها را در کنار راحتی نوازنده هنگام اجرا تضمین می‌کنند. پشت و کناره‌های گیتار از جنس چوب ناتو و صفحه رویی آن از جنس چوب صنوبر است. صفحه‌ی رویی صنوبر صدایی زیبا و گرم به گیتار C80 می‌بخشد.

یاماها C80 صدا و تنالیته‌ای خوب دارد که می‌تواند برای زمانی طولانی پاسخ گوی نیاز شما باشد. این گیتار می‌تواند برای هر کسی که قصد دارد نواختن گیتار را بیاموزد مناسب باشد. سایز این گیتار برای بزرگسالان و نوجوانان مناسب است.

گیتار کلاسیک آریا مدل AK-25

Aria AK-25 Classical Guitar
Aria AK-25 Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : لاله‌ی درختی
 • جنس صفحات کناری : لاله‌ی درختی
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • لعاب بدنه : براق
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار کلاسیک آریا AK-25 با قیمتی بسیار خوب، مدلی مناسب برای نوازندگان بلند پرواز مبتدی است. سری AK گیتارهایی خوش ساخت و خوش صدا ارائه می‌کند که به ویژه برای کاربردهای آموزشی بسیار مناسب هستند. AK-25 یکی از ارزان‌ترین مدل‌ها در سری گیتارهای کلاسیک AK محسوب می‌شود.

صفحه‌ی رویی AK-25 از جنس چوب مرغوب صنوبر ساخته شده و در ساخت پشت و کناره‌های آن چوب لاله‌ی درختی با وزن سبک و رزونانس مطلوب به کار رفته است. در مجموع AK-25 صدایی گرم و شفاف دارد. صدای درخشان و روشن چوب صنوبر صفحه‌ی رویی کمک می‌کند تمام نت‌ها به درستی و کامل بر روی این گیتار ادا شوند.

دسته‌ی محکم گیتار از جنس چوب ناتو برای اتصال به بدنه از شیوه‌ی دم چلچله‌ای (Dovetail Joint) بهره می‌برد. اتصال دم چلچله‌ای مقاومت بسیار بالایی در برابر نیروی کششی دارد. بر روی دسته‌ی گیتار صفحه‌ی انگشت‌گذاری روان از جنس رزوود با 19 فرت قرار دارد. بریج نیز از جنس رزوود ساخته شده و ماشین‌هدهای مرغوب کروم، زیبایی گیتار AK-25 را دو چندان می‌کند. گیتار کلاسیک AK-25 با قیمت بسیار مناسب، تاچ خوش‌دست و صدای زیبا و شفاف تمام چیزهای لازم برای انگیزه بخشیدن به نوازندگان تازه‌کار را دارد.

گیتار کلاسیک آریا مدل FST-200

Aria FST-200 Classical Guitar
Aria FST-200 Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : لاله‌ی درختی
 • جنس صفحه‌ی پشتی : لاله‌ی درختی
 • جنس صفحات کناری : لاله‌ی درختی
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : افرا
 • جنس ماشین هد : نیکل
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • لعاب بدنه : براق
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

گیتار کلاسیک آریا FST-200 ارزان‌ترین مدل در سری گیتارهای آموزشی آریا است. بدنه‌ی این گیتار، یعنی صفحه‌ی رویی، پشت و کناره‌ها، تماما از چوب لاله‌ی درختی ساخته شده. چوب لاله‌ی درختی در عین سبکی، رزونانس بالایی دارد و صدای زیبایی تولید می‌کند. در ساخت FST-200 از چوب‌های لمینت استفاده شده. هر چند تن صدای چوب لمینت به رسایی و زنگ‌داری چوب یکپارچه نیست ولی استحکام و مقاومت بالاتر، آن را برای یک ساز آموزشی مناسب می‌سازد.

ماشین هد این گیتار از جنس نیکل است و دسته‌ی گیتار از جنس چوب محکم ناتو ساخته شده است. صفحه‌ انگشت‌گذاری آن از جنس چوب افرا است و 19 فرت دارد. چوب افرا رنگ روشنی دارد ولی رنگ‌آمیزی مشکی صفحه‌ی انگشت‌گذاری، ظاهر جذاب چوب آبنوس را تداعی می‌کند. صدای مطلوب، پرداخت زیبا و قیمت بسیار مناسب، گیتار کلاسیک FST-200 را برای نوازندگان مبتدی یا هر کسی که قصد دارد اولین گام‌های نواختن گیتار کلاسیک را بردارد مناسب می‌سازد.

گیتار کلاسیک هونر مدل HC06

Hohner HC06 Classical Guitar
Hohner HC06 Classical Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : کاتالپا
 • جنس صفحات کناری : کاتالپا
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • مقیاس گیتار : 650 میلی‌متر

 

در ساخت گیتار هونر HC06 اصول اولیه‌ی ساخت‌وساز به‌خوبی رعایت شده‌اند و هونر تلاش کرده است این رعایت اصول را با قیمتی پایین و اقتصادی همراه کند. صدا و ظاهر این ساز بسیار فراتر از انتظار است. کمپانی قدیمی هونر شهرت خود را مدیون تولید سازدهنی و آکاردئون است؛ اما مجموعه‌ی وسیعی از سازهای موسیقی را در رده‌های غیرحرفه‌ای و حرفه‌ای تولید می‌کند که بسیاری از آن‌ها تاکنون در ایران ناشناخته مانده‌اند. مجموعه سازهای این کمپانی گیتارهای کلاسیک با نام HC عرضه می‌شوند.

صفحه‌ی رویی از جنس صنوبر بوده که چوبی استاندارد برای ساخت صفحه‌ی گیتار محسوب می‌شود و صفحات پشتی و کناری از چوب کاتالپا هستند که چوبی مقاوم و بادوام است. متریال بکار رفته این ساز را با توجه به قیمتش ساخته‌اند. همچنین دسته‌ی ساز از جنس ناتو ساخته‌ شده است که تضمین‌کننده‌ دوام و ماندگاری ساز خواهد بود. استفاده از این ساز به تمام کسانی که قصد نواختن گیتار دارند و بودجه‌ خیلی کمی برای خرید ساز کنار گذاشته‌اند، پیشنهاد می‌شود.

جدول مقایسه بهترین گیتارهای کلاسیک برای مبتدیان

یاماها C40یاماها C70کورت AC100SGیاماها C80آریا AK-25یاماها FTS-200هونر HC06
نوع سازگیتار کلاسیکگیتار کلاسیکگیتار کلاسیکگیتار کلاسیکگیتار کلاسیکگیتار کلاسیکگیتار کلاسیک
اندازه4/44/44/44/44/44/44/4
جنس صفحه‌ روییصنوبرصنوبرصنوبرصنوبرصنوبرلاله‌ی درختیصنوبر
جنس صفحه‌ پشتیمرانتیمرانتیماهونناتولاله‌ی درختیلاله‌ی درختیکاتالپا
جنس صفحه‌ کناریمرانتیمرانتیماهونناتولاله‌ی درختیلاله‌ی درختیکاتالپا
جنس دستهناتوناتوماهونناتوناتوناتوناتو
صفحه‌ انگشت‌گذاریرزوودرزوودرزوودرزوودرزوودافرارزوود
جنس ماشین هدکرومروکش طلاکرومروکش طلاکرومنیکلکروم
جنس بریجرزوودرزوودرزوودرزوودرزوودرزوودرزوود
جنس شیطانکپلاستیک-استخوان مصنوعی---پلاستیک
جنس سدلپلاستیک-استخوان مصنوعی---پلاستیک
تعداد فرت‌ها19 عدد19 عدد19 عدد19 عدد19 عدد19 عدد19 عدد
تعداد سیم‌ها6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد
مقیاس گیتار650 mm650 mm650 mm650 mm650 mm650 mm650 mm
لعاب بدنهبراق براقبراقبراقبراقبراقبراق
جنس فرت‌هافلزفلزفلزفلزفلزفلزفلز
مشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمت

پنچ عدد از بهترین گیتارهای آکوستیک برای شروع یادگیری

گیتار آکوستیک از سیم های فلزی استفاده می‌کنند این گیتار برای نواختن سبک های پاپ و راک غربی مناسب است. میتوان گفت تقریبا آکثر کلیپ‌هایی که در اینترنت از نواختن گیتار توسط افراد کشورهای غربی میبینید با استفاده از گیتار آکوستیک انجام می‌شود. بیشترین کاربرد گیتار آکوستیک در سبک‌های بلوز، کانتری، بلوگراس، فولک و برخی از ژانرهای موسیقی راک بوده است. اگر به این سبک ها علاقه دارید، در ادامه بهترین گیتار برای شروع از خانواده گیتارهای آکوستیک معرفی می‌کنیم که مناسب شما هستند.

توجه: ممکن است بعضی از محصولاتی که در ادامه معرفی کرده‌ایم در سایت فروشگاه “ناموجود” شده باشد

گیتار آکوستیک استگ مدل SA30D-BS

Stagg SA30D BS Acoustic Guitar
Stagg SA30D BS Acoustic Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : لیندن
 • جنس صفحه‌ی پشتی : کاتالپا
 • جنس صفحات کناری : کاتالپا
 • جنس دسته : کاتالپا
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : روکش نیکل
 • تعداد فرت‌ها : 20 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • برش کات‌ اوی : ندارد
 • شکل بدنه : دردنات
 • لعاب بدنه : مات

 

گیتار آکوستیک استگ SA30D-BS در صفحه رویی خود از جنس چوب لیندن استفاده کرده است که شباهت زیادی به لاله‌ی درختی دارد و در عین سبکی از رزونانس خوبی برخوردار است. در ساخت پشت و کناره‌ها از چوب متراکم‌تر کاتالپا استفاده شده که با مقاومت بیشتر می‌تواند تکیه‌گاه خوبی برای صفحه‌ی رویی مهیا کند. طراحان استگ این گیتار را از متریالی ساختند که استحکام و مقاومت بالایی داشته باشد تا برای یک ساز آموزشی مناسب‌ باشد.

این گیتار بدنه‌ای به شکل Dreadnought دارد که به لحاظ تاثیر مثبت در انتشار صدا، یکی از شکل‌های محبوب‌ و معمول‌ گیتار آکوستیک است. دسته‌ی گیتار هم از جنس چوب محکم کاتالپا ساخته شده و صفحه‌ی انگشت‌گذاری روان آن از جنس چوب رزوود به 20 فرت مجهز است. همچنین جنس ماشین هد این گیتار از روکش نیکل است. درمجموع صدای مطلوب، ظاهر زیبا و خوش‌دستی، گیتار آکوستیک استگ SA30D را برای کسانی که قصد دارند قابلیت‌های نوازندگی خود را بیش‌ازپیش ارتقا دهند، بسیار مناسب می‌کند.

گیتار آکوستیک یاماها مدل F370

Yamaha F370 Acoustic Guitar
Yamaha F370 Acoustic Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : ساپله
 • جنس صفحات کناری : ساپله
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : روکش نیکل
 • تعداد فرت‌ها : 18 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • برش کات‌ اوی : ندارد
 • شکل بدنه : دردنات
 • لعاب بدنه : براق

 

گیتار آکوستیک یاماها F370 صفحه‌ی رویی از چوب صنوبر دارد. چوب صنوبر در عین سبکی، رزونانس بالایی دارد و صدای زیبایی تولید می‌کند. در ساخت کناره‌ها و پشت این گیتار از چوب سپله استفاده شده است. یاماها F370 بدنه‌ای به شکل دردنات دارد که به لحاظ تاثیر مثبت در انتشار صدا، یکی از شکلهای محبوب‌ و معمول‌ گیتار آکوستیک است. دسته‌ی گیتار از جنس چوب محکم ناتو ساخته شده و صفحه‌ی انگشت‌گذاری آن از جنس چوب روزوود است.

گیتار اکوستیک کورت مدل AD880

Cort AD880 Acoustic Guitar
Cort AD880 Acoustic Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : ماهون
 • جنس صفحات کناری : ماهون
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته : ماهون
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 20 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • برش کات‌ اوی : ندارد
 • شکل بدنه : ساده
 • مقیاس گیتار : 648 میلی‌متر

 

شرکت کورت به ساخت گیتارهای آکوستیک و الکتریک شهرت دارد و گیتار آکوستیک کورت AD880 یکی از پرفروشترین گیتارهای این شرکت است که صدای بسیار گوش نوازی دارد. جنس بدنه این گیتار از چوب افرا است و جنس صفحه رویی آن از چوب صنوبر و صفحه پشتی و دسته گیتار از جنس چوب ماهون است که کیفیت این گیتار را بسیار بالا برده است. این گیتار برای کسانی که قصد شروع به یادگیری گیتار آکوستیک دارند بسیار مناسب است و تا چند سال تمامی نیازهای آنها به یک گیتار با کیفیت را تامین می‌کند.

گیتار آکوستیک یاماها مدل F310

Yamaha F310 Acoustic Guitar
Yamaha F310 Acoustic Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : مرانتی
 • جنس صفحات کناری : مرانتی
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته : ناتو
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 19 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • برش کات‌ اوی : ندارد
 • شکل بدنه : ساده
 • لعاب بدنه : براق

 

گیتار آکوستیک یاماها F310 یکی دیگر از گیتارهای عالی و با کیفیت برای شروع است. در صفحه رویی این گیتار از چوب صنوبر استفاده شده است که چوب این درخت در عین سبکی، رزونانس بالایی دارد و صدای زیبایی تولید می‌کند. کناره‌ها و پشت این گیتار از چوب مرانتی استفاده شده است. چوب مرانتی به دلیل شخصیت صدایی خوبش، در ساخت گیتار‌های صنعتی بیشترین استفاده را دارد.

این گیتار بدنه‌ای به شکل Dreadnought دارد که به لحاظ تاثیر مثبت در انتشار صدا، یکی از شکل‌های گیتار آکوستیک محبوب و معمول است. دسته‌ی گیتار از جنس چوب محکم ناتو ساخته شده و صفحه‌ی انگشت‌گذاری آن از جنس چوب روزوود همراه با ماشین هد از جنس کروم است.

تن صدای چوب مرانتی به رسایی و زنگ‌داری چوب یکپارچه نیست، ولی استحکام و مقاومت زیادش، آن را برای یک ساز آموزشی مناسب‌تر می‌سازد. این گیتار هم برای شروع مبتدیان پیشنهاد می‌شود.

گیتار اکوستیک کورت مدل AD810

Cort AD810 Acoustic Guitar
Cort AD810 Acoustic Guitar

ویژگی‌های مهم گیتار

 • اندازه : 4/4
 • جنس صفحه‌ی رویی : صنوبر
 • جنس صفحه‌ی پشتی : ماهون
 • جنس صفحات کناری : ماهون
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته : ماهون
 • جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاری : رزوود
 • جنس ماشین هد : کروم
 • تعداد فرت‌ها : 20 عدد
 • جنس فرت ها : فلز
 • تعداد سیم‌ها : 6 عدد
 • برش کات‌ اوی : ندارد
 • مقیاس گیتار : 643 میلی‌متر
 • شکل بدنه : ساده

 

گیتار آکوستیک کورت AD810 نسخه‌ای پایین‌تر از کورت AD880 است و برای کسانی که بودجه کمی برای خرید گیتار خود دارند، کاملا مناسب است. همانند مدل بالاتر خود یعنی AD880 جنس بنده این گیار از چوب افرا است. جنس صفحه رویی از چوب صنوبر و صفحه پشتی و دسته گیتار از جنس ماهون است. سیم‌های فابریک این گیتار کیفیت معمولی دارند و بهتر است بعد از خرید سیم های بهتری بر روی آن نصب کنید.

صفحه رویی این گیتار از جنس صنوبر و صفحات کناری و پشت گیتار از جنس ماهون همراه با ماشین هد از جنس کروم است. در مجموع این گیتار برای کسانی که بودجه کمی برای خرید گیتار آکوستیک دارند مناسب است.

جدول مقایسه بهترین گیتارهای آکوستیک برای مبتدیان

استگ SA30D-BSیاماها F370 کورت AD880یاماها F310کورت AD810
نوع سازگیتار آکوستیکگیتار آکوستیکگیتار آکوستیکگیتار آکوستیکگیتار آکوستیک
اندازه4/44/4 4/44/44/4
جنس صفحه‌ی روییلیندنصنوبرصنوبرصنوبرصنوبر
جنس صفحه‌ی پشتیکاتالپاساپلهماهونمرانتیماهون
جنس صفحات کناریکاتالپاساپلهماهونمرانتیماهون
جنس دستهکاتالپاناتوماهونناتوماهون
تقویت دسته با آبنوسنداردنداردنداردنداردندارد
جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاریرزوودرزوودرزوودرزوودرزوود
جنس ماشین هدروکش نیکلروکش نیکلکرومکرومکروم
جنس بریجرزوودرزوودرزوودرزوودرزوود
تعداد فرت‌ها20 عدد18 عدد20 عدد19 عدد20 عدد
تعداد سیم‌ها6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد6 عدد
جنس سیم‌هافلزفنرفلزفلزفلز
مقیاس گیتار648 میلی‌متر648 میلی‌متر648 میلی‌متر634 میلی‌متر648 میلی‌متر
جنس فرت هافلزفلز فلزفلزفلز
ظاهر بدنهسادهسادهسادهسادهساده
شکل بدنهدردناتدردناتدردناتدردناتدردنات
محافظ صفحهدارددارددارددارددارد
برش کات‌ اوینداردنداردنداردنداردندارد
پیکاپنداردنداردنداردنداردندارد
مشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمتمشاهده قیمت

جمع بندی

برای افرادی که می‌خواهند یادگیری ساز گیتار را شروع کنند، خرید یک گیتار با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا بسیار مهم است. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم سراغ برندهای متفرقه و شناخته نشده در بازار نروید. اگر بودجه کمی دارید سعی کنید کمی صبر کنید و بودجه خود را بیشتر کرده و یک گیتار خوب خریداری کنید.

همچنین این را هم باید بگوییم که اگر برترین و گرانترین گیتار جهان را در دست داشته باشید، باز هم بدون داشتن علاقه به یادگیری و تمرین مداوم هیچ پیشرفتی نخواهید کرد. پس اگر می‌خواهید یک گیتار گران قیمت بخرید، پیشنهاد می‌کنیم اول یک گیتار مبتدی و باکیفیت (همانند لیست بالا) خریداری کنید و بعد از 2 الی 3 سال که به سطح بالاتری رسیدید و مطمئن شدید که می‌خواهید به صورت حرفه‌ای ادامه دهید، گیتار خود را ارتقا دهید.

4.6/5 - (29 امتیاز)
منبع ویکی‌پدیا
مطالب مرتبط
41 دیدگاه
 1. mobin می‌گوید

  گیتار اوا خوبه؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   هنوز گیتارهای ساخت ایران را مورد بررسی قرار ندادیم. به همین دلیل نظری نداریم

 2. مصطفی می‌گوید

  من میخوام شروع به یادگیری موسیقی کنم و میخواهم گیتاری بگیرم که در آینده هم مورد استفاده من قرار بگیره و بشه به صورت حرفه‌ای هم کار کرد و خوب باشه
  و میخوام بدونم فرقی نمی کنه که در بین گیتار های کلاسیک
  مثلا یاماها c80 بگیرم یا یاماها c40؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام مصطفی جان
   قطعا فرق داره. گیتار یاماها C80 بهتر از C40 هست و اگر بودجه شما میرسه حتما C80 خریداری کنید

 3. عاطفه می‌گوید

  سلام من میخوام گیتار اکوستیک بخرم کدوم مدل بهتره برای خرید؟؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   گیتارهای یاماها F310 و کورت AD810 برای شروع کیفیت مناسبی دارند

 4. عاطفه می‌گوید

  گیتار الکترو اکوستیک برای شروع مناسبه؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   برای شروع بهش نیاز ندارید

 5. عاطفه می‌گوید

  من میخوام گیتار اکوستیک بخرم کدوم مدل بهتره ؟
  و اینکه گیتار الکترو اکوستیک برای شروع مناسبه ؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   پاسخ شما در کامنتهای قبلی داده شد

 6. Kourosh می‌گوید

  سلام خسته نباشید یک سری گیتار هستن که حدودا ۵۰۰تومن هست بودجه من واقعا نمیرسه برای اول های یادگیری مناسب هستش؟!

  1. حواس جمع می‌گوید

   این گیتارها ساخت سازنده های داخلی هستند و ما هنوز گیتارهای ساخت ایران را مورد بررسی قرار نداده‌ایم.
   به همین دلیل نظری نداریم

 7. Kourosh می‌گوید

  اسم گیتار اریانا هست

  1. حواس جمع می‌گوید

   در دیدگاه قبلی پاسخ داده شد

 8. Yekta می‌گوید

  با گیتار یاماها C 80 میشه غیر از پاپ ایرانی پاپ غربی هم زد؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   بله میشه
   در یوتیوب سرچ کنید ویدیوهای زیادی موجود است

 9. Sara می‌گوید

  سلام مرسی از توضیحاتتون – من ترجیح می دم گیتاری که می خرم سایز ۳/۴ و نسبتا کوچک باشه ولی گیتار هایی که پیشنهاد دادید ۴/۴ هستند – برای یک مبتدی چه گیتار آکوستیکی در سایز ٣/٤ رو پیشنهاد می دید ؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   بهتر است این سوال را از یک مدرس گیتار بپرسید. قطعا اطلاعات آنها در این زمینه جامع تر است.
   سپاس

 10. ندا می‌گوید

  سلام به نظرتون برای شروع کدوم گیتار مناسب تره از بقیه ؟ که وقتی بهتر یاد گرفتم بتونم حرفه ای هم ازش استفاده کنم قیمتش مهم نیست

  1. حواس جمع می‌گوید

   با سلام
   گیتارهای یاماها C40 و C70 گزینه های مناسبی هستند

 11. Rvnshrzd می‌گوید

  گیتار فندر چطوره؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   فندر از برندهای بسیار معتبر دنیاست

 12. شایان می‌گوید

  یک روز یک آقایی رو در فروشگاهی دیدم که گیتار تست میکرد ، هر گیتاری بر میداشت عالی صدا میداد و باعث تعجب من و استادم میشد ، بعد استادم گفت ایشون رضا میرهادیان یکی از بهترین گیتاریست های تاریخ ایران است . انتخاب گیتار بسیار مهم است اما گیتار های خوب در دست گیتاریست های بزرگ صدای دیگری میدهد.

 13. اروین می‌گوید

  سلام من یه گیتاری می‌خوام که خوب باشه و مادام العمر ازش استفاده کنم چه گیتاری بهتر هست ؟ ویا پیشنهاد می کنید؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   هیچ گیتاری را نمیشه به صورت همیشگی استفاده کرد و تمامی سازها یک عمر مفید دارند. برای شروع بهترین انتخاب یاماها C40 و C70 است که تا 3 الی 4 سال برای شما کافی است. همچنین یک تازه کار نباید گیتارهای گران قیمت بخرد. چون هم برای آموزش اولیه مناسب نیست و هم آن گیتار در دست یک تازه کار بعد از چند سال دیگر قابل استفاده نمی باشد.

 14. Pegah karimi می‌گوید

  میشه بدونم که ایا گیتار NE2برای شروع خوبه یا نه
  یا اینکه از لحاظ کیفیت چطوره

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   این مدل را بررسی نکردیم، اما اگر ساز از استاندارهای لازم برخوردار باشه میتواند برای افراد مبتدی مورد استفاده قرار گیرد.
   اگر می‌خواهید برندهای شناخته نشده را آنلاین خرید کنید بهتر از بعد از خرید آن ساز را پیش یک نوازنده ببرید تا بررسی کند و اگر ساز استاندارد نبود آن را مرجوع کنید

 15. Amirreza می‌گوید

  سلام، میخواستم بدونم گیتار اکوستیک کدام مدلش خوبه برای خرید و شروع و اینکه تا سال های زیادی بتونم باهاش کار کنم چون که وسع خانوادم خوب نیست ؛ در موارد بالا کسی از شما سوال کرده بود که از گیتار های اکوستیک کدام مدلش خوب با بهترین از است برای شروع و همچنین که دیگر تا سالهای چندانی دوباره برای ان هزینه نکرد ولی شما در جواب به او پاسخ داده بودید یاماها c70 و یاماها c40 ولی این 2 مدل در گروه کلاسیک است نه اکوستیک حالا میشه من هم راهنمایی کنید که کدام مدل گیتار اکوستیک برای شروع و اینکه سالهای زیادی باهاش کار کنم بهترین است چون همون طور که در بالا گفتم وضع و وسع خانواده من خوب نیست.( با تشکر از شما که پاسخگو ماها هستید ……………………….

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   ممنون ازت که اشتباهی که انجام دادیم را اطلاع رسانی کردید. کامنت را تصحیح کردیم
   برای شروع گیتارهای یاماها F310 و کورت AD810 برای شروع کیفیت مناسبی دارند.
   در مورد هزینه مخصوصا گیتارهای آکوستیک باید برندهای معتبری مثل یاماها و کورت خریداری کنید. این گیتارها در بازارهای جهانی قیمت پایین و کیفیت بسیار مناسبی دارند.
   گیتارهای شروع یادگیری نباید گران قیمت باشند، چون یک هنرجو تازه کار تا زمانی که نحوه استفاده و نگهداری و علاقه خود را به این ساز پیدا کند، بعد از مدتی آن گیتار دیگر مناسب نوازندگی برای وی نیست. از طرف دیگر گیتاری که یک هنرجو تازه کار خریداری می‌کند حتما باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد.

 16. راستین غلامی می‌گوید

  سلام،خداقوت واقعا مقالتون عالی بود و کلی از اطلاعاتش استفاده کردم.
  فقط یه سوال داشتم آیا میشه برای شروع یادگیری گیتار از گیتار پاپ استفاده کرد و گیتار پاپ رو اول یادگرفت یا نه؟
  به نظر شما گیتار کلاسیک بهتره یا گیتار پاپ برای شروع یادگیری؟ اصلن فرقی داره؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   کلاسیک و پاپ سبک های گیتار هستند و هر دو با گیتار کلاسیک نواخته می‌شوند

 17. Reyhane می‌گوید

  ببخشید گیتار NE3برای شورع خوبه

  1. حواس جمع می‌گوید

   در مورد گیتارهای ارزان قیمت فعلا نمی‌تونیم نظر بدیم. چون هنوز مورد بررسی قرار ندادیم
   اما این را در نظر داشته باشید، شرکتی که محصولی می‌سازه دیدگاه اقتصادی داره و باید از متریالهایی استفاده کنه که براش صرفه اقتصادی و سودهی داشته باشه و قطعا این گیتارها از کیفیت پایینی برخوردار هستند
   همچنین این هم مهمه که داشتن گیتار کم کیفیت و شروع آموزش، خیلی بهتر از صبر کردن تا خرید یک گیتار باکیفیت است.
   در آخر هم پیشنهاد می‌کنم برای خرید گیتارهای ناآشنا از تجربیات خریداران برای تصمیم گیری استفاده کنید. همچنین گیتارهایی که رنگ طبیعی ندارند و با رنگ هایی مثل مشکی یا صورتی رنگ شده‌اند به هیچ عنوان خریداری نکنید

 18. Poya می‌گوید

  ببخشید گیتار مدل گینگ برای مبتدی خوبه و اینکه ایرانی هست یا خارجی

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام به شما
   دقیقا اطلاعات دقیقی از این بردند نداریم. اما احتمالا باید از برندهای ایران باشه.
   ما گیتارهای برندهای متفرقه را مورد بررسی قرار ندادیم. اما این موضوع مد نظر شما باشه که هر محصولی بر اساس کیفیت و سوددهی قیمت گذاری می‌شود و قطعا کیفیت این گیتار نسبت به لیست بالا بسیار پایین تر است.
   همچنین موضوع مهم دیگر این است که داشتن یک گیتار کم کیفیت و تمرین و یادگیری موسیقی خیلی بهتر از نداشتن آن است. چون ممکن است همینطور چندین سال بگذره و شما افسوس بخورید چرا همان موقع شروع نکرده‌اید

 19. وحید می‌گوید

  سلام می‌خوام برای برادر زاده م بخرم لطفاً راهنمایی کنید برای شروع چه گیتاری خوبه ۱۴ ساله هست

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام به شما
   اصولا گیتارهای 1/4 برای سنین ۲ تا ۵، گیتارهای 1/2 برای سنین ۵ تا ۸، گیتارهای 3/4 برای سنین ۸ تا ۱۲ و گیتارهای کامل برای افراد بالاتر از ۱۲ سال مناسب هستند.
   ولی پیشنهاد می‌کنیم حضوری گیتار را تست کنید و مطمئن شوید با کدام سایز راحت هستید.

 20. محمدرضا می‌گوید

  گیتار دالاهو چجو گیتاریه؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   کیفیت خیلی متوسطی داره. اگر توانایی مالی دارید بهتر است از برندهای معتبر گیتار تهیه کنید

 21. Arman می‌گوید

  سلام.آیا خرید ساز دست دوم اشتباه است؟

  1. حواس جمع می‌گوید

   سلام
   اگر شخصی حرفه ای آن ساز را بررسی کند میتوان سازهای بسیار خوبی را با قیمت مناسب خریداری کرد
   اما بدون داشتن اطلاعات کافی خرید ساز دسته دوم بسیار اشتباه است

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.