معرفی انواع لوستر پذیرایی جدید و مدرن مناسب خانه شما

Trending Living Room Chandelier Ideas

در این مقاله می‌خواهیم در مورد انتخاب لوستر پذیرایی صحبت کنیم. انتخاب کردن وسایل روشنایی برای خانه و اتاق‌های مختلف آن، می‌تواند به یک کار پیچیده و چالشی تبدیل شود. شما با در نظر گرفتن طرح کلی روشنایی، شروع به لایه‌بندی روشنایی اتاق‌های مختلف کرده و به این فکر می‌کنید که هرکدام از چراغ‌ها و لامپ‌های مختلف در کجای طرح کلی خانه قرار خواهند گرفت. در مرحله بعد، بر اساس تم دکوراسیون و سبک طراحی که انتخاب کرده‌اید، گزینه‌ها را محدود خواهید کرد. در نهایت، مطمئن خواهید شد که قطعاتی که انتخاب می‌کنید متناسب با بودجه شما هستند یا خیر! انتخاب لوستر برای پذیرایی قطعاً یکی از سخت‌ترین مراحل نورپردازی خانه است، چرا که نورپردازی اتاق پذیرایی و نشیمن، همواره در معرض دید اعضای خانواده و مهمانان قرار می‌گیرد.

 

انواع لوستر پذیرایی مدرن و به‌روز برای چیدمان و نورپردازی اتاق پذیرایی

تقریباً همه ما به‌جای انواع چراغ و لامپ‌های دیگر، تمایل به استفاده از لوستر برای فضای اتاق پذیرایی داریم. هیچ چیز به اندازه یک لوستر زرق‌وبرق ندارد و لوستر پذیرایی یکی از موارد ضروری در لیست دکوراسیون خانه و اتاق نشیمن است.

در این نوشته با 9 ایده برتر لوستر پذیرایی، از لوستر‌ کریستالی نمادین گرفته تا گزینه‌های لوستر مدرن و شیک، آشنا می‌شویم. ایده‌هایی که به شما در راه ایجاد یک اتاق نشیمن رویایی کمک می‌کنند. همچنین در پایان این نوشته 18 مدل لوستر جدید همراه با قیمت لوستر برای شما آورده ایم. پس با حواس جمع همراه باشید.

 

1. لوسترهای پذیرایی براق به سبک معاصر (Sleek, Contemporary Style)

لوستر پذیرایی براق به سبک معاصر

لوستر‌های شیک در عین زیبایی و جذابیت، می‌توانند هوای جیب شما را نیز داشته باشند! لوسترهای براق سبک معاصر از چند لوله و چراغ‌های ال ای دی (LED) تشکیل می‌شوند که قابلیت تنظیم نور و تنظیم ارتفاع را از طریق ریموت کنترل در اختیار شما قرار می‌دهند. این مدل از لوسترها با تمام دکوراسیون‌ها و تمام پالت‌های رنگی هماهنگی دارند.

 

2. لوستر پذیرایی مدل دوش طلایی (Golden Shower)

لوستر پذیرایی مدل دوش طلایی

برای ایجاد یک اتاق نشیمن امروزی، از یک لوستر پذیرایی مدل دوش طلایی استفاده کنید که از چراغ‌های پرپیچ‌وخم آویزان از طاقچه‌ای در سقف، تشکیل می‌شوند. این لوسترهای فوق‌العاده زیبا و همه‌کاره، می‌توانند سبک‌های دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی شما را به زیبایی هرچه تمام‌تر تکمیل کند.

 

3. لوستر پذیرایی مدل خوشه‌های نور (Clusters of Lights)

لوستر پذیرایی مدل خوشه‌های نور

لوسترهای قدیمی از قطعات شیشه‌ای و کریستال دوست‌داشتنی تشکیل می‌شدند که زیبایی و اصالت را به‌صورت هم‌زمان دارا بودند. این در حالی است که لوسترهای جدید از خوشه‌ها و شعله‌های نورانی مجزا در کنار هم ساخته می‌شوند ک همواره اصالت و مدرن بودن خود را حفظ می‌کنند.

 

4. لوستر شمعی (Candle Chandelier)

لوستر شمعی

لوسترهای شمعی زرق‌وبرق دار دارای دسته‌ها و ساقه‌های صاف و انحناداری هستند که مانند شمعدانی‌ها در کنار هم قرار گرفته‌اند و زیبایی خارق‌العاده‌ای را پدید آورده‌اند. این لوسترها برای پذیرایی‌هایی با دکوراسیون سنتی و باستانی بسیار مناسب هستند.

 

5. لوستر سایه‌دار (Shaded Chandelier)

لوستر سایه‌دار

این لوسترهای سایه‌دار (Shaded) دایره‌ای در تنوع رنگی بسیار بالا و جذاب، انتخاب مناسبی برای اتاق نشیمن است. سایه‌های مات از برخورد نور به چشم جلوگیری می‌کند و دایره‌های نوری روی بسیار زیایی را روی زمین ایجاد می‌کنند.

 

6. لوستر حلقه‌ای شکل (Ring-Shaped Chandelier)

لوستر حلقه‌ای شکل

لوسترهای کریستالی که از به هم پیوستن دایره‌های برش خورده به‌صورت دقیق تشکیل شده‌اند، اشکال جذابی را ایجاد می‌کنند و به‌صورت هم‌زمان، امکان تنظیم ارتفاع را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند. اگر در فکر ایجاد یک اتاق نشیمن شیک و مدرن هستید، از لوستر پذیرایی حلقه‌ای شکل استفاده کنید.

 

7. لوستر سبز (Green Chandelier)

لوستر سبز

با استفاده از لوسترهای سازگار با محیط زیست که از چوب و با استفاده از دست ساخته شده‌اند، محیطی سرسبز و طبیعی را ایجاد کرده و توجه‌ها را به خود جلب کنید! لوسترهای سبز در چند سال گذشته طرفداران بسیار زیادی را به دست آورده‌اند.

 

8. لوستر پذیرایی مارپیچ (Spiral Chandelier)

لوستر پذیرایی مارپیچ

با استفاده از این لوسترهای کره‌ای آویزان، مارپیچ‌هایی از نور را در خانه خود ایجاد کنید. لوسترهای مارپیچ، فضای هنری و بسیار خیره‌کننده‌ای را در پذیرایی شما ایجاد می‌کنند.

 

9. اسپوک‌های چرخ‌شکل (Spokes of a Wheel)

اسپوک‌های چرخ‌شکل

طراحی مدرن این نوع از لوسترهای پذیرایی به همان اندازه در خانه و اتاق پذیرایی شما توجه‌ها را به خود جلب خواهد کرد که در موزه مجسمه‌سازی! این لوسترها از فلزهای رنگی ساخته‌شده و شبیه پره‌های چرخ‌شکلی هستند که فضای اتاق پذیرایی شما را به یک اثر هنری تبدیل خواهند کرد.

 

چند نکته کاربردی برای انتخاب لوستر مناسب:

  • لوستری را انتخاب کنید که متناسب با ابعاد اتاق شما باشد. لوستر کوچک در فضای بزرگ و سقف مرتفع خانه گم می‌شود، در حالی که لوستر خیلی بزرگ، کل فضا را اشغال می‌کند.
  • سبک و مدل لوستر پذیرایی انتخابی را با چیدمان، دکوراسیون و رنگ‌آمیزی اتاق پذیرایی خود هماهنگ کنید. یک لوستر کریستالی در یک اتاق مینیمالیستی وصله ناجوری به نظر می‌رسد، درست مانند یک لوستر حصیری که در اتاقی به سبک کلاسیک، حسابی توی ذوق زده و صدای همه را درمی‌آورد.
  • هیچ قانونی برای انتخاب جا و مکان لوستر روی سقف وجود ندارد! لوستر خود را به‌جای آویزان کردن از وسط سقف، در گوشه‌ای از اتاق پذیرایی آویزان کنید تا گوشه‌ای برای مطالعه در فضایی غیرمنتظره ایجاد کنید.
  • هر چه سقف بلندتر باشد، می‌توانید لوستر خود را بالاتر آویزان کنید. تنها استثنایی که در این مورد وجود دارد، زمانی است که لوستر پذیرایی را دقیقاً روی یک میز آویزان می‌کنید و می‌خواهید میز را به نقطه کانونی اتاق پذیرایی تبدیل کنید.
  • می‌توانید از یک سوئیچ دیمر روی لامپ‌های لوستر خود استفاده کنید و قابلیت تنظیم نور روشنایی را برای ایجاد حالت‌های مختلف با نور کم یا زیاد، ایجاد کنید.

 

سخن پایانی

در این مقاله در مورد لوستر پذیرایی صحبت کردیم و از نزدیک با انواع لوستر پذیرایی آشنا شدیم. اگر به دنبال ایده‌های ناب و خلاقانه برای لوستر اتاق نشیمن خود هستید، پیشنهاد ما ایده گرفتن از لوسترهای معرفی‌شده است.

5/5 - (4 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.