نقد و بررسی پرینتر چندکاره Brother MFC-J995DW INKvestment

Brother MFC-J995DW INKvestment Review

پرینتر چندکاره Brother MFC-J995DW INKvestment، برای استفاده، مقرون به صرفه است و کمک‌های شایان‌توجهی به جیب شما خواهد کرد. این پرینتر همانطور که از نامش پیداست، چاپ کم‌هزینه با جوهر فله‌ای را ارائه می‌دهد؛ اما همچنین این چاپگر چندمنظوره و همه‌کاره، به کمک کیفیت چاپ چشمگیر و عملکرد سریع، به اثر بخش بودن عملیات اسکن و کپی به صورت تغذیه‌ی خودکار اسناد، می‌افزاید. در ادامه به بررسی دقیق این پرینتر می‌پردازیم. همچنین اگر قصد خرید پرینتر خانگی برای خودتان دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید بهترین پرینتر خانگی را مطالعه بفرمایید.

 

مزیت‌های Brother MFC-J995DW INKvestment:

 • هزینه‌ی پایین به ازای هر صفحه
 • مشارکت در تغذیه‌ی خودکار اسناد
 • عملکرد سریع

معایب Brother MFC-J995DW INKvestment:

 • تغذیه‌ی خودکار اسناد، به صورت دورو زنی خودکار نمی‌باشد
 • محدودیت‌های ظرفیت ورودی

 

خرید پرینترهای Brother

پرینتر همه کاره Brother MFC-J995DW INKvestment، از ویژگی‌های برجسته‌ای برخوردار است که به آن کمک می‌کند تا در فهرست چاپگرهای چندمنظوره و همه‌کاره‌ی ما جای گیرد. در حال حاضر، علی‌رغم ارائه‌ی برخی از ویژگی‌های پیشرفته، قیمت آن نسبت به قبل و نسبت به هر زمان دیگری، کمتر است.

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، به نیت استفاده‌ی خانگی، طراحی شده است؛ ولی دارای ویژگی‌های مربوط به سطح اداری می‌باشد که آن را برای کسی که مرتباً از آن استفاده می‌نماید، ایده‌آل می‌سازد. این چاپگر، فقط مختص چاپ نیست؛ بلکه برای اسکن و کپی نیز مناسب است. طول، عرض و ارتفاع کل این مجموعه، به ترتیب برابر با 17.1، 13.4 و 7.7 اینچ می‌باشد و وزن آن، 19.2 پوند است که باعث می‌شود که آن، از برخی مدل‌ها، طویل‌تر باشد و این فضا، به خوبی برای ذخیره‌سازی جوهر اضافی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

جوهر این چاپگر با تمامی ویژگی‌هایش، آن را به یک مدل با هزینه‌های جاری پایین بدل می‌نماید که می‌تواند چاپ‌های با کیفیت بالا را هم برای صفحات تک‌رنگ سیاه و سفید و هم برای صفحات رنگی، ارائه دهد. در حالی که شما یک قاب 100 برگه را در قسمت جلویی دریافت می‌کنید، گزینه‌ای میانبرمانند برای بارگذاری یک کاغذ در قسمت پشتی وجود دارد؛ که البته زیاد نیست اما خوب است که گزینه‌ای برای کاغذهایی با کیفیت ویژه را نیز در نظر داشته باشید.

در قسمت جلویی، یک صفحه‌ی لمسی پر نقش و نگار 2.7 اینچی وجود دارد که زاویه‌ی بصری آن به صورت 45 درجه می‌باشد، که برای انجام هر کاری مناسب است؛ به استثنای هنگام وارد کردن رمز عبور WiFi که مستلزم استفاده از یک صفحه‌کلید کامل می‌باشد. این چاپگر دارای ورودی‌های USB و ورودی‌های کارت SD است که در قسمت سمت چپ جعبه‌ی کنترل و داخل یک دریچه قرار داشته و برای ورود آسان مشاغل و وظایف حاصل از حافظه‌ی حالت جامد، مناسب می‌باشد.

 

کیفیت چاپ پرینتر Brother MFC-J995DW INKvestment

 • سرعت چاپ سریع
 • کیفیت چاپ عالی

کیفیت چاپ پرینتر Brother MFC-J995DW INKvestment

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، در حالت آزمایشی، موفق به چاپ اسناد متنی با سرعت 10.3 صفحه در دقیقه می‌شود که سرعت آن را بسیار سریع‌تر از چاپگر معمولی این دسته که سرعتی برابر با 8.7 صفحه در دقیقه دارد، می‌نماید.

برای چاپ ترکیبی از متن و نگاره‌سازی‌های گرافیکی، شما موفق به چاپ با سرعت 4.9 صفحه در دقیقه می‌شوید که سرعت آن، بسیار سریع‌تر از چاپگر معمولی این دسته که سرعتی برابر با 2.7 صفحه در دقیقه دارد، می‌باشد. در حقیقت، این چاپگر، چاپ‌های دوطرفه را سریع‌تر از چاپگر معمولی این دسته که مختص چاپ یک‌طرفه است، انجام می‌دهد.

چاپ عکس بر روی کاغذ براق و گلاسه، 4 دقیقه و 6 ثانیه به طول می‌انجامد که تقریباً نیم دقیقه سریع‌تر از سرعت چاپگر معمولی این دسته می‌باشد.

اما کیفیت آن، به چه صورت است؟

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، علی‌رغم داشتن سرعت فوق‌العاده سریع، کیفیت بالایی را برای چاپ‌ متن‌ها، چاپ نگاره‌سازی‌ها و رسم‌های فنی و چاپ عکس‌ها، ارائه می‌دهد. متن، به صورت دقیق و واضح و تیره چاپ می‌شود؛ در حالی که نگاره‌سازی‌ها و رسم‌های فنی، به لطف غنای رنگی و رنگ‌های به خوبی اشباع‌شده، با جزئیات بسیار زیادی ارائه می‌شوند.

چاپ عکس براق و گلاسه، به کمک رنگ‌های به خوبی اشباع‌شده و ساختارهای مناسب و همچنین جزئیات بسیار واضح، به صورت دقیق و کامل ارائه می‌گردد.

در مورد کپی‌ها و اسکن‌ها نیز می‌توان همین مطلب را بیان کرد. تنها زمینه‌ای که می‌تواند باعث ایجاد چالش و دردسر شود، چاپ از روی تلفن اندرویدی می‌باشد که اندکی بیشتر از حد معمول، به طول می‌انجامد.

 

قابلیت‌ها و امکانات چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment

 • سیستم INKvestment ، بسیار مقرون به صرفه است
 • ظرفیت 100 برگی به همراه طَبَق خروجی 50 برگی
 • چاپ از طریق تغذیه‌ی خودکار اسناد، چاپ WiFi و چاپ از راه دور

امکانات پرینتر Brother MFC-J995DW INKvestment

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، کارتریج‌های جوهر بزرگی را ارائه می‌دهد که می‌تواند در طولانی‌مدت در هزینه‌ی شما صرفه‌جویی نماید و در عین حال، به معنای نگرانی کمتر در مورد تعویض آنها به صورت منظم می‌باشد. اگر قصد دارید که صفحات زیادی را چاپ نمایید؛ این چاپگر، ایده‌آل خواهد بود.

اگرچه این صفحه‌ی لمسی، یک روش سودمند برای چاپ از روی USB یا SD می‌باشد؛ اما اگر در حال چاپ از روی تلفن یا رایانه‌ی کیفی خود هستید، ممکن است از آن استفاده‌ی چندانی نکنید. همانطور که بیان شد، در صورت پایین‌تر آمدن چاپگر، زاویه‌ی بصری مربوط به دیدن صفحه‌ی نمایش، آسان‌تر می‌شود.

قاب کاغذ، نسبتاً متوسط و با ظرفیت 100 برگی می‌باشد. بنابراین، اگر شما آن را به عنوان یک گزینه‌ برای مشاغل خانگی که نیاز به چاپ صفحات زیادی دارد، خریداری ‌کنید؛ این چاپگر، مناسب نخواهد بود. طَبَق خروجی 50 برگی نیز در اینجا، کمک ویژه‌ای نمی‌نماید. ولیکن، این ورودی ویژه در قسمت پشتی است که می‌تواند پایین بیاید؛ چرا که آن فقط یک برگه را در خود نگه می‌دارد. این بدان معناست که برای پایین‌آوردن قیمت چاپ در چاپ‌های براق و گلاسه، این چاپگر باید به‌وسیله‌ی یک تغذیه‌ی دستی، مورد استفاده قرار گیرد.

یک طبق تغذیه‌ی خودکار اسناد با یک تغذیه‌دهنده‌ی 20 برگی وجود دارد که کپی‌نمودن را تسهیل می‌نماید. شما همچنین یک دورو زن خودکار برای چاپ دوطرفه‌ی کاغذها، در اختیار دارید. تنها مشکلی که در اینجا وجود دارد، این است که سازوکار «دورو زنی»، همراه و مطابق با آن سازوکار «تغذیه‌کننده‌ی خودکار اسناد»، کار نمی‌کند که این بدان معناست که شما نمی‌توانید اسکن دوطرفه‌ی خودکار را انجام دهید.

چاپ مستقیم WiFi، سودمند است ولی افزودن NFC (ارتباطات میدان‌نزدیک) نیز باعث می‌شود که این کار، به راحتی هرچه تمام‌تر و از طریق تلفن هوشمند، تنظیم و چاپ گردد. اگر افراد دیگری باشند که از چاپگر استفاده می‌کنند و می‌خواهند که به سرعت، به منظور چاپ مستقیم، آن را جفت‌وجور نمایند؛ این چاپگر، ایده‌آل خواهد بود.

همچنین فناوری Brother Cloud Connect، با ارائه‌ی پشتیبانی از چاپ از راه دور که شامل اسکن از روی ایمیل، فضای ابری، دورنگار و برنامه‌های کاربردی Microsoft Office می‌باشد؛ سودمند است. این از مواردی مانندDropbox ،OneDrive ، Google Drive، Evernote، Box و OneNote پشتیبانی می‌نماید. شما نیز از پشتیبانی‌های شخص ثالثی برخوردار هستید، بنابراین می‌توانید با استفاده از برنامه‌های کاربردی نظیر Apple AirPrint، Google Cloud Print، Mopria و چند مورد دیگر، چاپ نمایید.

 

قیمت و ضمانت‌نامه‌ی تضمین خدمات پس از فروش

 • MSRP (قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی تولیدکننده)، برابر با 199.99 دلار است
 • هزینه‌های جاری پایین

خرید پرینتر Brother MFC-J995DW INKvestment

با در نظر گرفتن یک MSRP به میزان 199.99 دلار، چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، دستگاهی با قیمت مناسب می‌باشد. مهم‌تر از این، سیستم مخزن INKvestment، به آن کمک می‌کند تا از بسیاری دیگر از مدل‌های چندمنظوره و همه‌کاره، متمایز شود؛ چرا که آن، نشان‌دهنده‌ی صرفه‌جویی در هزینه‌های جوهر در طولانی‌مدت می‌باشد. این چاپگر، از کارتریج‌های فوق‌العاده پربازده استفاده می‌نماید که باعث می‌شود آن به منظور چاپ کامل 3000 صفحه‌ی بسیار بزرگ، مجاز شمرده شود. استفاده از یک تپانچه‌ی جوهر حدود 35 دلاری، بدین معناست که شما می‌توانید چاپ صفحات را با نرخ 1.2 سنت دریافت دارید که بسیار کمتر از چاپگر معمولی این دسته که نرخی برابر با 7.6 سنت برای هر صفحه دارد، می‌باشد.

با توجه همه‌ی آنچه بیان گردید، درمی‌یابیم که این چاپگر، ارزان‌ترین چاپگر جوهری پربازده نیست؛ این چاپگر، فقط مقرون به صرفه‌تر از بسیاری از چاپگرهای استاندارد کارتریج باربردار می‌باشد.

هزینه‌های مقدماتی، کمتر از قبل و کمتر از هر زمان دیگری می‌باشد و از آنجایی که آن، همراه با کارتریج‌های جوهر است، آن نشان‌دهنده‌ی صرفه‌جویی نسبت به مدل‌های رقیب بوده که جوهر آنها خیلی زودتر تمام می‌شود. چاپگر Brother، ادعا می‌نماید که شما تا یک سال، جوهر بارگذاری نموده‌اید؛ ولی در 1500 صفحه در هر کارتریج، شما می‌توانید بفهمید که آن بیشتر به طول می‌انجامد.

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، به صورت استاندارد با یک سال ضمانت محدود ارائه می‌شود.

 

نقد و بررسی‌های کاربران در مورد Brother MFC-J995DW INKvestment

مشتریانی که چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment  را از شرکت Amazon خریداری می‌نمایند، به طور میانگین، به آن یک امتیاز 4.4 ستاره از 5 ستاره داده‌اند. نکات مهم، حاکی از آن است که ادعای جوهر 2 ساله، گمراه‌سازنده و اغفال‌کننده می‌باشد و نامناسب‌بودن چاپگر، کاملاً واضح و آشکار می‌باشد. مثبت‌اندیشان بر روی آن تمرکز می‌نمایند که این چاپگر برای مشاغل خانگی، مناسب بوده و راه‌اندازی آن، ارزان و فرایند چاپ آن، سریع و بی‌سروصدا می‌باشد.

مشتریان شرکت Best Buy، به طور میانگین، یک امتیاز 4.5 ستاره از 5 ستاره به چاپگر داده‌اند. نظرات منفی‌بافان شامل این است که ماندگاری جوهر تا زمانی که انتظار می‌رود و تا مادامی که برخی از مسائل مربوط به اتصال، یاری می‌رسانند؛ پایدار نخواهد بود. مثبت‌اندیشان بر روی دوام طولانی جوهر، کیفیت عالی برای چاپ عکس و راه‌اندازی و بهره‌برداری آسان، تمرکز می‌نمایند.

 

چرا باید پرینتر Brother MFC-J995DW INKvestment را خریداری کنید؟

چاپگر Brother MFC-J995DW INKvestment، یک چاپگر چندمنظوره و همه‌کاره‌ی قدرتمندی است که برای کسی که نیاز به اسکن، کپی، بارگذاری به کمک تغذیه‌ی خودکار اسناد و کارتریج‌های جوهر پربازده دارد، ایده‌آل بوده و موجب صرفه‌جویی در انرژی و دارایی می‌شود.

اگر به دنبال دورو زنی به کمک سازوکار دوطرفه‌ی تغذیه‌ی خودکار اسناد و پایین‌ترین هزینه‌های جوهر هستید؛ گزینه‌های دیگری وجود دارد که ممکن است متناسب با نیاز شما باشد. این نوع چاپگر از قیمت بسیار زیادی برخوردار است، اما فرایند چاپ را به سرعت و با کیفیت انجام می‌دهد.

خرید پرینترهای Brother

4.8/5 - (10 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.