بررسی پرینتر چندکاره لیزری کانن Canon ImageClass MF3010

Canon ImageClass MF3010 Printer Review

پرینتر لیزری چند منظوره کانن ImageClass MF3010 برای خانه ها و دفاتر کوچک که به پرینتر لیزری ساده برای چاپ ایمیل‌ها، مقالات وبسایت‌ها، دستور العمل‌ها و سایر کارهای چاپی مناسب است. قیمت 150 دلاری این دستگاه، یکی از کم هزینه‌ترین نوع برای یک چاپگر لیزری همه‌کاره (چاپ، اسکن، کپی) است اما قسمت ناامیدکننده این است که شما ویژگی‌های اضافی مانند تغذیه‌کننده خودکار اوراق برای اسکن بدون دخالت دست یا مزایای استفاده از شبکه چند کاربره را دریافت نمی‌کنید. درعوض، بهترین ویژگی MF3010 سرعت آن است که در آزمایشات عمل‌کردی ما بدون وقفه و گیر کردن صفحات کاغذی عمل کرده و ما آن را به هر کسی که به دنبال چاپگر لیزری مستقیم و قابل اعتماد برای استفاده شخصی است توصیه می‌کنیم. همچنین در وبسایت حواس جمع مقاله ای تحت عنوان راهنمای خرید بهترین پرینتر خانگی نگارش شده است که اگر قصد خرید پرینتر خانگی دارید پیشنهاد می‌کنیم آن را به طور کامل مطالعه بفرمایید.

 

 

Canon ImageClass MF3010 Printer Review

طراحی و ویژگی‌ها

کانن ImageClass MF3010 از بدنه جدیدی استفاده کرده و به گونه‌ای طراحی شده است که کمترین فضا را بر روی میزهای شلوغ اِشغال می‌کند. ابعاد آن 14.7 اینچ عرض، 10.9 اینچ عمق و 10 اینچ ارتفاع است امّا با خواباندن یک سینی خروجی کاغذ تاشو و یک درب پلاستیکی نازک که برای باز شدن مسیر کاغذ برای کشوی ورودی 150 صفحه‌ای است، فضای بیشتری را در حالت خوابیده ذخیره می‌سازد. وزن چاپگر نیز نسبتاً سبک و کمی کمتر از 7.7 کیلوگرم است امّا کانن با قرار دادن دو ورودی برجسته در قسمت پایین که به حمل و نقل و جایگیری آن کمک می‌کند، وزن دستگاه را نیز کاهش داده است. استفاده از طراحی ماژولار (قیاسی) جدید، آسان است و تا زمانی که نیازی به استفاده از آن ندارید، چاپگر را خارج از دسترس قرار می‌دهد. اگرچه ممکن است در ابتدا رمزگشایی شکلک‌ها دشوار باشد امّا هنگامی که معانی مختلف آن‌ها را درک کردید، صفحه عمل‌کردِ زیر درب اسکنر، قابل رویت است. کانن با حذف یک دفترچه راهنمای فیزیکی در جعبه محصول با یک کتابچه الکترونیکی آنلاین دست به کاهش مخاطرات زیست محیطی زده که در آن می‌توانید اِشکالات جامع هر نماد در صفحه عمل‌کرد از جمله نشانگرهای گیر کردن کاغذ، کلیدهای کاهش و اضافه کردن شماره نسخه‌ها و یک صفحه نمایش LED کوچک 1 رقمی که تنظیمات کپی یا وضعیت دستگاه را نشان می‌دهد، مشاهده کنید.

متأسفانه MF3010 در مقایسه با سایر چاپگرهای لیزری دارای محدودیت‌های فیزیکی است. همان‌-طور که قبلاً گفته شد، چاپگر فاقد تغذیه‌کننده خودکار اسناد (ADF) و چاپ دو طرفه است و فقط می‌-توانید آن را با استفاده از درگاه USB در پشت به یک رایانه میزبان متصل کنید (کابل ارائه نمی‌شود). علاوه بر این، حداکثر میزان کپی محدود به 29 برگ کاغذ بوده و محفظه اسکنر کوچک‌تر محدود به چاپ 8.5×11 اینچی با وضوح 600 در 600 dpi است.

خرید پرینتر کانن ImageClass MF3010

برای بیان دقیق‌تر، اچ‌پی LaserJet Pro M1212nf می‌تواند بدون دخالت دست و استفاده در حالت ADF، اسکن با وضوح 1200 dpi و حداکثر 99 نسخه را در یک مرتبه انجام دهد. در صورت نیاز به اتصال چندین رایانه به یک چاپگر، توصیه می‌کنیم این چاپگر را انتخاب کنید امّا به خاطر داشته باشید کهM1212nf ، 50 دلار بیشتر است و فضای بیشتری را نسبت به MF3010 اِشغال می‌کند.

MF3010 تقریباً با تمام رایانه‌های شخصی که از سیستم عامل Mac و Windows استفاده می‌کنند سازگار بوده و همه لوح‌های فشرده راه‌اندازی دستگاه (درایورها) که نیاز دارید را روی یک دیسک واحد در جعبه قرار داده است. نصب آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر است و تنها چند دقیقه طول می‌کشد زیرا هیچ جزئیات بی‌سیم و اضافی وجود ندارد و می‌توانید دو ابزار اضافی: MF Toolbox و Manager Presto Page را نصب کنید.

اگر قصد دارید از عمل‌کردهای اسکنر یا کپی استفاده کنید، MF Toolbox یک جزء مهم است. این نرم-‌افزار به‌عنوان یک ابزار میان‌بُر برای تعیین حالت اسکن، ویرایش وضوح اسکن، تنظیم اندازه سند و تغییر نوع پوشه عمل می‌کند تا در نهایت تصویر اسکن شده شما ذخیره شود. MF3010 همچنین از قابلیت کپی کارت شناسایی جدید کانن استفاده می‌کند که به شما این امکان را داده تا با استفاده از نسبت زوم 100درصدی، دو طرف کارت شناسایی را کپی کنید.

Manager Presto Page، یک برنامه مدیریت اسناد شخص ثالث است که به شما کمک می‌کند PDF ها، اسناد متنی و پرونده‌های کاری خود را در مخزن مرکزی رایانه خود سازمان‌دهی کنید. همچنین این ویژگی به تشخیص تعداد و نوع اسناد اسکن شده، معروف به Optical Character Recognition (OCR) کمک می‌کند امّا باید توجّه داشته باشیم که نسخه روی دیسک فقط با سیستم عامل‌های ویندوز سازگار است.

 

 

کارایی و عملکرد پرینتر کانن ImageClass MF3010

کارایی و عمل‌کرد

به نظر می‌رسد MF3010 در آزمایش تک‌رنگِ متن توان پشت سر گذاشتن رقابت ما را داشته امّا تفاوت بین نمرات، آن‌قدر ناچیز است که احتمالاً متوجّه تفاوت سرعت نمی‌شوید مگر این‌که به طور مداوم اسناد چند صفحه‌ای (بیش از 20 صفحه) را هم‌زمان چاپ کنید. ImageClass MF3010 توان رقابت باOki B431dn  با سرعت نوشتار چشم‌گیر 33.86 صفحه در دقیقه (PPM) نداشته امّا همچنان توانسته در آزمون چاپ 10 صفحه‌ای و با چاپ بیش از 8 صفحه در دقیقه از Lexmark E460dw پیشی بگیرد. علاوه بر این، کانن MF3010 در خروجی دادن پیوسته صفحات و بدون وقفه یا مکث که به طور معمول سرعت کلی لیزرهای رقیب را مختل می‌کند، فوق العاده است.

ما از کیفیت چاپ متوسط کانن MF3010 نه تحت تأثیر قرار گرفتیم و نه متعجّب شدیم. این دستگاه مانند بسیاری از چاپگرهای لیزری تک‌رنگ، آزمایش اسناد مبتنی بر متن ما را عالی انجام داد- اندازه‌-ها و حروف مختلف تا کوچکترین اندازه‌ها همگی واضح و خوانایی دقیق داشته، در حالی که بلوک‌-های رنگی استفاده شده در اسناد گرافیکی چندان مقبول واقع نشدند. در سایه‌های برخی از تصاویر، متوجّه کیفیت پایین تصاویر شدیم و این در حالی است که انتظار نداریم عکاسان تازه‌کار در این‌جا عاشق این محصول شوند. ما از استفاده از این چاپگر برای چاپ جزوه‌های ارائه اتاق جلسات کاری، مقالات دانشگاهی یا سایر اسناد حرفه‌ای، صرفه نظر نمی‌کنیم.

 

خدمات و پشتیبانی

کانن از ImageClass MF3010 با یک سال ضمانت استاندارد از تاریخ خرید پشتیبانی می‌کند که شامل تعمیرات و تعویض قطعات در صورتی است که شرکت، محصول خریداری شده شما را معیوب دانسته یا برای بازسازی لازم بداند. کانن، همچنین در نصب و راه‌اندازی چاپگرهای خود از طریق عیب‌یابی آنلاین و پشتیبانی تلفنی از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 8 شب به شما کمک می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

راه‌اندازی و استفاده از ImageClass MF3010 به‌عنوان یک دستگاه با خروجی روزانه برای دانش آموزان و متخصصان دفاتر آسان است امّا اتصال تک کاربره و عدم وجود ویژگی‌های اضافی، قابلیت استفاده از آن را برای چاپ در حجم بالا محدود می‌کند. ما، این دستگاه را برای مصرف‌کنندگانی که به قیمت محصول اهمیت می‌دهند، توصیه می‌کنیم امّا اگر به قابلیت‌های بیشتری نیاز دارید و مایل به صرف هزینه بیشتر هستید، گزینه‌های بهتری نیز در دسترس هستند.

خرید پرینتر کانن imageclass MF3010

4.3/5 - (6 امتیاز)
منبع cnet
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.