چگونه از شر شاخ و برگ‌ها در پاییز و زمستان خلاص شویم؟

How to get rid of leaves

پاییز، یعنی فصل شال‌گردن و لباس‌های پشمی، ادویه‌های تند و شیرینی کدو حلوایی؛ اما همین‌طور یعنی فصل سر و کله زدن با شاخ و برگ‌ درختان که به نوعی فصل با آن شناخته می‌شود. اگر حیاط شما از شر شاخ و برگ‌های ریخته دیگر جای خالی ندارد و کمک لازم هستید، مقاله‌ درست را برای مطالعه انتخاب کردید.

 

چرا اصلا باید از شر این شاخ و برگ‌های پخش کف حیاط خلاص شویم؟

قبل از اینکه به معرفی روش‌های مناسب برای خالی نگه داشتن حیاط‌تان از شر شاخ و برگ‌ درخت‌ها بپردازیم، اول کمی به این موضوع که اصلا چه لزومی دارد این کار را انجام دهیم، می‌پردازیم. متاسفانه اگر میزان این شاخ و برگ‌های پخش کف حیاط از حدی بیشتر شود، می‌تواند باعث آسیب دیدن و رشد نکردن چمن حیاط‌تان شود. برای اینکه چمن حیاط‌تان به زندگی‌ و رشدش ادامه بدهد، یکی از روش‌های آتی را امتحان بکنید.

 

بهترین روش‌ها برای مقابله با جمع شدن شاخ و برگ‌ها

1. از بادبزن های برقی استفاده کنید

اگر به دنبال یک روش خوب هستید، بادبزن برقی همیشه کار را به نحو احسن انجام می‌هد. چه با بنزین کار کنند یا برق، بادبزن‌های برقی با نیرو‌ تولیدی میزان قابل توجهی شاخ و برگ را در آن واحد جا به جا می‌کنند. بادبزن برقی یک ابزار جواب‌گو برای تمیز و مرتب کردن فضا‌هایی با مساحت زیاد است.

 

2. استفاده از چنگگ

اگر بادبزن برقی و قدرت صنعت را برای تمیز کردن حیاط‌تان در دسترس ندارید، روش‌های سنتی و چنگگ‌زنی ساده‌ترین و موثر‌ترین روش خواهد بود. با چنگگ همه‌ شاخ و برگ‌ها را در یک فضا جمع کنید و بعد یکجا از شر تمام‌شان خلاص شوید، به این شکل هم حیاط‌تان از شر شاخ و برگ‌ها خلاص می‌شود هم یک ورزش منصفانه‌ای برای سلامت‌ بدنتان انجام داده‌اید.

 

3. شاخ و برگ‌ها را به بوته‌زار بریزید یا در کود‌ها و مخلوط‌های زراعی استفاده کنید

پس از اینکه شاخ و برگ‌ها را در جایی جمع کردید، می‌توانید آنها را در قسمتی از حیاط‌تان رها کنید تا پس از گذر زمان به طبیعت و خاک بازگردند، و یا هم اینکه از آنها در کود‌ها و مخلوط‌های زراعی استفاده کنید.

 

4. از این شاخ و برگ‌ها برای باغچه‌تان کود درست کنید

آیا می‌دانید چطور می‌شود پس از جمع کردن این شاخ و برگ‌ها کود برای باغچه‌تان درست کنید؟ بسیار ساده، آنها را در یک ظرف یا سطل بریزید و ماهانه به آن کود اضافه کنید و کمی شاخ و برگ‌ها را در ظرف به هم زده و جا به جا کنید. استراحتی بکنید و کمی به کرم‌های خاکی زمان بدهید تا بقیه کار ساختن کود را انجام بدهند.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.