17 مدل بهترین میکروفون برای پادکست و ضبط صدا با کیفیت فوق العاده

Best Microphone For Podcasting

بهترین میکروفون برای پادکست چه مشخصاتی دارد؟ تولید محتوای صوتی از جمله پادکست‌ها در سال‌های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است. ممکن است شما نیز به تازگی به فکر ضبط پادکست افتاده باشید یا اینکه پیش از این فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده و اکنون در فکر ارتقای کیفیت پادکست‌های خود باشید. در هر دو حالت انتخاب و خرید میکروفون برای پادکست یکی از دغدغه‌های شما خواهد بود.

عوامل متعددی در انتخاب بهترین میکروفون برای پادکست دخیل هستند که مهم‌ترین آنها بودجه، میزان مهارت و تجربه شما، فرمت پادکست، محیط ضبط و ترجیحات شخصی می‌باشد. در ادامه ما با مد نظر دادن این نکات به ارائه توضیحاتی جهت خرید میکروفون مناسب برای پادکست و ضبط صدا خواهیم پرداخت که امید داریم برایتان سودمند واقع شود.

 

اهمیت خرید میکروفون مناسب برای پادکست

اولین سوالی که در شروع فعالیت ضبط پادکست برای شما پیش خواهد آمد این است که آیا صرف هزینه برای خرید بهترین میکروفون برای پادکست ضروری است؟ در واقع ممکن است با خود فکر کنید خرید میکروفون برای پادکست ضروری نبوده و می‌توان از میکروفون گوشی و لپ‌تاپ استفاده کرد. باید بگوییم درست است که می‌توان با هر وسیله‌ای از جمله لپ‌تاپ و گوشی همراه به ضبط فایل‌های صوتی پرداخت، اما این ایده اصلا مناسب نیست. توجه داشته باشید که بسیاری از افراد برای گوش کردن به پادکست از هدفون و یا هندزفری بهره می‌گیرند و اگر کیفیت صدای ضبط شده پایین باشد، به شدت برای گوش شنونده آزار دهنده خواهد بود و شما بسیاری از مخاطبان‌تان را از دست خواهید داد. خبر خوب آن است که میکروفون‌ها انواع مختلفی داشته و رنج‌های قیمتی آن‌ها نیز بسیار متنوع است. بنابراین حتی اگر بودجه کمی دارید، انتخاب یک میکروفون معقول و اقتصادی بسیار بهتر از میکروفون‌های گوشی و لپ‌تاپ خواهد بود.

 

معرفی انواع میکروفون و ویژگی‌های آن‌ها

میکروفون مناسب پادکست

برای انتخاب بهترین میکروفون برای پادکست، ابتدا لازم است آشنایی کلی با انواع میکروفون‌های مناسب برای پادکست و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها داشته باشیم. برای این منظور در ادامه به معرفی چهار نوع رایج از میکروفون‌ها برای ضبط پادکست می‌پردازیم. توجه داشته باشید که ما انواع بیشتری از میکروفون را در بازار داریم و این موارد، تنها شامل میکروفون‌های مناسب برای پادکست هستند.

میکروفون یو‌اس‌بی (USB Microphone): میکروفون‌های USB، انتخابی ایده‌آل برای افراد مبتدی می‌باشند. این میکروفون‌ها به سادگی با اتصال به درگاه یو اس بی لپ‌تاپ قابل استفاده بوده و نیاز به تجهیزات جانبی یا تنظیمات ویژه‌ای ندارند. با این حال کیفیت آن‌ها به اندازه میکروفون‌های حرفه‌ای برای پادکست نخواهد بود.

میکروفون ایکس‌ال‌آر (XLR Microphone): میکروفون‌های XLR اندکی پیشرفته‌تر از میکروفون‌های USB بوده و برای افرادی که تجربه و مهارت کافی با میکروفون‌های یو اس بی کسب کرده‌اند مناسب خواهد بود. میکروفون‌های ایکس-ال-آر را نمی‌توان به طور مستقیم به لپ‌تاپ یا کامپیوتر نصب کرد و شما به یک دستگاه رابط جهت تنظیم و پردازش صدا نیاز خواهید داشت.

رابط صوتی (Audio Interface): همانگونه که گفتیم برای اتصال میکروفون‌های حرفه‌ای همچون XLR به لپ‌تاپ و کامپیوتر، به یک رابط صوتی نیاز خواهید داشت. نقش این قطعه تکمیل و افزایش امکانات و قابلیت‌های پردازش صدا توسط کامپیوتر شما می‌باشد.

میکروفون دینامیک (Dynamic Microphone): میکروفون‌های‌ دینامیک برای ضبط پادکست، قابلیت ضبط صدای با کیفیت در هر محیطی را دارا می‌باشند. این میکروفون‌ها برای استفاده نیازمند منبع تغذیه نبوده و نسبتا ارزان می‌باشند؛ بنابراین برای افرادی که دوست دارند پادکست‌هایشان را در خانه، هنگام مسافرت و یا فضای باز ضبط کنند گزینه‌ای ایده‌آل خواهند بود.

میکروفون کاندنسر (Condenser Microphone): میکروفون‌های Condenser یکی از پیشرفته‌ترین انواع میکروفون برای ضبط صدا با جزئیات و کیفیت بسیار بالا می‌باشند. بر خلاف میکروفون‌های دینامیک، میکروفون کاندنسر به منبع تغذیه نیاز داشته و البته گران‌تر و شکننده‌تر می‌باشد. به دلیل حساسیت بالا نسبت به صدای زمینه، استفاده از این میکروفون‌ها تنها در استودیوهای مجهز و استاندارد توصیه شده و برای کسانی که علاقه به ضبط پادکست در محیط‌های متنوع دارند چندان مناسب نخواهد بود.

 

خصوصیات یک میکروفون ایده‌آل برای پادکست

ضبط پادکست با میکروفون

بهترین میکروفون برای پادکست چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟ ما برای تعیین بهترین محصول همیشه معیارهایی داریم. مثلا برای خرید یک لپ‌تاپ معمولا مواردی همچون قدرت پردازنده، میزان رم و حافظه را مورد توجه قرار می‌دهیم. ممکن است برای شما سوال باشد که در انتخاب بهترین میکروفون برای پادکست به چه معیارهایی توجه می‌کنیم؟ مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در خرید میکروفون مناسب برای پادکست مورد توجه قرار می‌گیرند به شرح زیر می‌باشد.

نوع میکروفون: اولین گام در انتخاب بهترین میکروفون ضبط پادکست، انتخاب نوع میکروفون می‌باشد که در بخش قبلی مورد بحث قرار گرفت.

کنترل صدای دریافتی: امکاناتی همچون تنظیم ولوم صدا که اجازه کنترل میزان بلندی دریافتی رو امکان‌پذیر می‌سازند یکی از امکانات مهم می‌باشند که تاثیر مستقیم در کیفیت صدای خروجی دارند.

الگوی قطبی یا جهت‌پذیری: الگوی قطبی، در حقیقت تعیین می‌کند که میکروفون صدای شما را چگونه می‌شنود! به عبارتی دیگر صداهای دریافتی از جهات مختلف،‌ به یک اندازه توسط میکروفون شنیده و ضبط نمی‌شوند و برای الگوی آن برای میکروفون‌های مختلف متفاوت است. میکروفون‌های کاردیوئيد که صدا را تنها از جهت مستقیم دریافت کرده و صداهای دریافتی از پشت سر و طرفین را رد می‌کنند یکی از بهترین مدل‌های انتخابی برای ضبط پادکست می‌باشند. دو نوع میکروفون متداول دیگر برای ضبط پادکست از نظر الگوی قطبی میکروفون‌های دوجهته و تمام‌جهته می‌باشند.

فیلترهای صدا: تلفظ برخی حروف همچون ب و پ موجب ایجاد اصوات خشنی می‌شود که می‌تواند حالت گوش‌خراش به پادکست ضبط شده بدهند. ویژگی‌هایی نظیر فیلترهای نرم‌کننده صدا و حذف فرکانس‌های بالا و پایین و یا استفاده از فیلتر پاپ (Pop Filter) می‌توانند با حذف این گونه صداهای ناخواسته، نقش مهمی در کیفیت صدای ضبط شده و افزایش تمایل شنونده نسبت به ادامه دادن پادکست تولید شده توسط شما داشته باشند.

 

قیمت میکروفون‌های مناسب موجود در بازار

قیمت بهترین میکروفون برای پادکست از مهم‌ترین نکاتی است که در هنگام انتخاب خرید میکروفون مورد توجه قرار می‌گیرد. در حالت کلی می‌توان از نظر بازه قیمتی میکروفون‌ها را به سه رده زیر ۱۰۰ دلار، بین ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار، و بالای ۲۰۰ دلار تقسیم‌بندی کرد. برای یک کاربر مبتدی، انتخاب یک میکروفون در رده زیر ۱۰۰ دلار، آغاز خوبی خواهد بود.

 

جمع‌بندی

انتخاب و خرید بهترین میکروفون برای پادکست اهمیت بسیاری در ارتقای کیفیت محتوای صوتی شما و افزایش تعداد مخاطبان‌تان خواهد داشت. با این وجود بهترین میکروفون به معنی گران‌ترین میکروفون موجود در بازار نیست؛ بلکه مدلی است که نیازهای شما را به خوبی برآورده ساخته و در عین حال با بودجه شما همخوانی داشته باشد. بنابراین شما می‌توانید با توجه به سطح تجربه و نیازهای‌تان، کار خود را با یک میکروفون USB با قیمت متوسط شروع کرده و پس از کسب تجربه و مهارت‌اندوزی به سراغ مدل‌های پیشرفته‌تر و گران‌تر بروید. در ادامه بهترین میکروفون‌های پیشنهادی برای تولید پادکست را معرفی می‌کنیم.

معرفی بهترین میکروفون ضبط صدا و تولید پادکست

توجه: ممکن است بعضی از محصولاتی که در ادامه معرفی کرده‌ایم در سایت فروشگاه “ناموجود” شده باشد

میکروفن استودیویی یانمای مدل Q8

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، سخنرانی
 • رابط: جک 3.5 میلی متری صدا
 • منبع تغذیه: مستقل
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های بالا: دارد
 • الگوی قطبی: Cardioid

میکروفن استودیویی یانمای مدل Q8

میکروفن استودیویی Q8 از نوع میکروفن‌های کندانسر (خازنی) است که هم با سیم XLR و هم با جک ۳.۵ میلی‌متری صدا به دستگاه ضبط‌کننده‌ی شما متصل می‌شود. فرکانس پاسخ‌گویی این محصول بین 20-20000 هرتز است و حساسیت آن 37dB دسی بل می‌باشد. امپدانس خروجی این مدل 150 اهم است و الگوی قطبی ضبط این محصول کاردیودی است. رابط Q8 یک عدد جک 3.5 میلی متری صدا است و منبع تغذیه آن به صورت مستقل تعبیه شده است.

 یانمای Q8 به فیلتر نرم‌کنندگی صدا و فیلتر برش فرکانس‌های بالا مجهز می‌باشد. ابعاد این میکروفن 180*45 میلی متر و وزن آن 215 گرم است. از اقلام همراه این محصول می‌توان به یک پایه‌ی ضد شوک و یک فیلتر صدا که باعث تضمین کیفیت بالا و با ثبات صدا در روند ضبط می‌شود اشاره کرد. زیرا این پایه از تکان‌های ناخواسته و ناگهانی میکروفن جلوگیری می‌کند. مشخصات فنی این میکروفن استودیویی نشان می‌دهد که Q8 میکروفن مناسبی برای ضبط صدای اشخاص می‌باشد.

میکروفون کندانسر کامیکا مدل STM-USB

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، اور هد درام، آمپ گیتار الکتریک، پیانو، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • منبع تغذیه: پورت USB
 • حساسیت: 33 دسی بل
 • گستره دینامیکی: 96 دسی بل
 • الگوی قطبی: Cardioid
 • آستانه دیستروشن: 110 دسی بل

میکروفون کندانسر کامیکا مدل STM-USB

میکروفون کندانسر کامیکا مدل STM-USB با 370 گرم وزن و ابعاد 257x157x134 میلی متر جزو محبوبترین میکروفون های بازار است. کمیکا STM-USB دارای فرکانس پاسخ گویی 20000 ~ 20 هرتز و حساسیت 33 دسی بل است که الگوی قطبی Cardioid از دیگر ویژگی های این محصول ارزشمند از برند معروف کامیکا است.

میکروفون کمیکا STM-USB، گزینه ای ایده آل برای استفاده در تولید پادکست، Live Stream و استودیو می باشد. کیفیت بالای این محصول امکان ضبط صدا با کیفیت حرفه ای را به کاربر می دهد. قابلیت انتخاب الگو، به کاربر امکان انتخاب الگوی مورد نظر با توجه به شرایط مختلف را می دهد. میکروفون همه کاره استودیویی کمیکا STM-USB، جهت استفاده با دستگاههای دارای پورت USB و با سیستم عامل Windows، Android IOS و مناسب می باشد.

میکروفون استودیویی بویا مدل BY-M1000

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، سخنرانی
 • رابط: XLR
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور +24 ولت
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • الگوی قطبی: Omni-directional، Bidirectional، Cardioid
 • دارای سوییچ پد 10- dB برای دریافت نویز کمتر

میکروفون استودیویی بویا مدل BY-M1000

میکروفون کاندنسر بویا مدل M1000 یک میکروفون استودیویی با سیم با قابلیت تغییر الگوریتم قطبی در 3 حالت اصلی می‌باشد. M1000 یک میکروفون با دیافراگرام بزرگ و در اصلاح Large است. M1000 دارای منبع تغذیه فانتوم پاور +24 ولت است و از طریق رابط XLR متصل می‌شود. این میکروفون با نوع کاربری وکال و سخنرانی بین کاربرانی که به دنبال خوانندگی، تولید پادکست و استریم هستند محبوبیت فراوانی دارد.

این میکروفن به راحتی از سیستم عامل ویندوز و مک پشتیبانی و با طراحی مناسب پایه، به‌راحتی نیازهای پادکست گفت‌وگو محور را برطرف می‌کند. داخل پک این محصول میکروفون بویا، پاپ فیلتر، پایه ضد شوک و یک کابل XLR قرار دارد. وزن بویا M1000 حدود 812 گرم و ابعاد آن 170*50*50 میلی متر است و دارای فیلتر برش فرکانس‌های پایین می‌باشد. دارا بودن سوییچ پد 10- dB برای دریافت نویز کمتر از ویژگی های دیگر این میکروفون محبوب است.

میکروفن کاندنسر ماونو مدل FAIRY

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، آمپ گیتار الکتریک، پیانو، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • منبع تغذیه: پورت USB
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: 35- دسی بل
 • میکروفن قابل تنظیم 180 درجه
 • قابلیت قطع کردن صدای میکروفون

میکروفن کاندنسر ماونو مدل FAIRY

میکروفن کاندنسر ماونو FAIRY محصولی باکیفیت از این کمپانی شناخته شده است. ماونو FAIRY ساخته شده از آلمینیوم و پلاستیک می‌باشد و توسط رابط USB به سیستم شما متصل می‌شود و منبع تغذیه خود را هم از همان رابط USB دریافت می‌کند. همچنین Fairy قابلیت تنظیم 180 درجه را هم داراست. وزن این میکروفون 434 گرم و ابعاد آن 190x43x43 میلیمتر است. میزان حساسیت آن 35- دسی بل و نسبت سیگنال به نویز در این میکروفون 70 دسی بل است.

این میکروفون دارای مدار صوتی منحصر به فردی است که روی صدا و یا ساز شما مانند پیانو ، ویولن ، ویولن سل ، سنج ، شیپور ، ساکسیفون تمرکز میکند. همچنین می‌توانید در ضبط پادکست به صورت فردی و گروهی از این میکروفون استفاده کنید. از دیگر ویژگی های این میکروفون می‌توان به قابلیت مانیتورینگ، تنظیم حساسیت میکروفون و الگوریتم قطبی در دو حالت (Cardioid- Omni-directional) اشاره کرد.

میکروفون ینمای مدل Y20

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، سخنرانی
 • رابط: جک 3.5 میلی متری صدا
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های بالا: دارد
 • حساسیت: 32- دسی بل
 • الگوی قطبی: Omni-Directional

میکروفون ینمای مدل Y20

از میکروفن‌های اقتصادی موجود در بازار داخل می‌توان به ینمای Y20 اشاره کرد. این میکروفن از رابط ۳/۵ میلی‌متری برای اتصال به کامپیوتر بهره می‌برد و فیلتر نرم‌کنندگی صدا ندارد. برای کاربردهای عادی و استریم بسیار مبتدی، ینمای Y20 انتخاب بدی نخواهد بود؛ هرچند برای ضبط پادکست آن‌چنان پیشنهاد نمی‌شود. از معدود قابلیت‌های مفید میکروفن مذکور هم می‌توان به فیلتر برش فرکانس‌های پایین اشاره کرد.

میکروفن Yanmai Y20 دارای حساسیت فرکانس پاسخ گویی 50 تا 16000 هرتز  است. این میکروفون از نوع کندانسر ترانزیستوری است و وزن آن 130 گرم می‌باشد. میزان حساسیت این میکروفون 32- دسی بل و نسبت سیگنال به نویز 36 دسی بل دارد. از اقلام همراه این محصول می‌توان به یک سه پایه برای میکروفون ، کابل 1.8 متری برای اتصال آن و یک بادگیر اشاره کرد.

میکروفون کندانسور اس ای الکترونیکس مدل X1 A

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، آمپ گیتار الکتریک
 • رابط: XLR
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور 48 + ولت
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: (-32) دسی بل
 • الگوی قطبی: کاردیود
 • دیافراگم بزرگ با روکش پراکنده‌ای از طلا

میکروفون کندانسور اس ای الکترونیکس مدل X1 A

میکروفون کندانسور اس ای الکترونیکس مدل X1 A تمام آنچه برای یک ضبط باکیفیت نیاز دارید را برایتان فراهم کرده است. این میکروفون کندانسر بسیار حرفه‌ای و پرطرفدار است و نظر هر کسی را به خود جلب می‌کند. از ویژگی‌های این میکروفون می‌توان به تناسب سیگنال به نویز بسیار مطلوب ، قابلیت دریافت سیگنال در فشار بالای صوت و قیمت مناسب آن اشاره کرد. همچنین این محصول دارای 453 گرم وزن و ابعاد 20 * 7 * 7 میلی متر است.

میکروفون کندانسور اس ای الکترونیکس X1 A از منبع تغذیه فانتوم پاور 48 ولت بهره‌ می‌برد. میکروفون استودیویی SE ELECTRONIC مدل X1 با فرکانس پاسخ‌گویی 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز و امپدانس خروجی 200 اهم و بیشینه خروجی 125 دسی‌بل و همچنین تناسب سیگنال به نویز بسیار مطلوب و دیافراگم بزرگ با روکش پراکنده‌ای از طلا (gold-sputtered) بوسیله دست، برای هرکس که می‌خواهد یک میکروفن با کیفیت را تجربه کند مناسب است. این میکروفون یکی از بهترین ها برای تولید پادکست های بسیار حرفه ای بشمار می‌آید.

میکروفن استودیویی بویا مدل BY-M800 2020

ویژگی های مهم

 • نوع میکروفن: کاندنسر
 • درگاه ارتباطی: USB
 • منبع تغذیه: 5V – USB
 • وزن: 1535 گرم
 • گستره دینامیکی: 96 دسی بل
 • آستانه دیستروشن: 110 دسی بل

میکروفن کندانسور رود مدل NT-USB

اگر به‌دنبال گزینه‌ای حرفه‌ای برای ضبط صدا، خصوصا پادکست هستید، میکروفن کندانسور رود مدل NT-USB گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. این میکروفن پنج‌ولتی با الگوی ضبط صدای یک‌جهته‌، پاسخ‌گویی فرکانس ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز را به کاربر ارائه می‌کند. از قابلیت‌های حرفه‌ای میکروفن هم می‌توان به کنترل میکس روی خود تجهیز، محافظ پاپ، سه‌پایه و اتصال هدفون بدون تأخیر اشاره کرد. کاربرانی که به‌دنبال کیفیت درخورتوجه استودیویی در پادکست خود هستند، Rode را به‌عنوان یکی از گزینه‌های مهم مدنظر قرار می‌دهند که البته به پرداخت هزینه‌ای بیشتر از دیگر مدل‌ها نیاز دارد.

از قابلیت‌های مهم میکروفن Rode NT-USB می‌توان به کنترل حرفه‌ای شوک به‌صورت داخلی در دستگاه اشاره کرد. این کنترل صداهای اضافه‌ی مرسوم مانند کیبورد و… را حذف می‌کند؛ درنتیجه، می‌توان ادعا کرد که محصول رود برای استریمرهای حرفه‌ای نیز گزینه‌ای عالی به‌شمار می‌رود. همان‌طورکه گفته شد، محافظ پاپ که درکنار میکروفن عرضه می‌شود، در حذف صداهای مزاحم هوای پیرامون کاربرد زیادی دارد.

میکرفون کندانسر فای فاین مدل T699

ویژگی های مهم

 • نوع میکروفن: کندانسر ترانزیستوری
 • نوع کاربری: وکال ، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • منبع تغذیه: پورت USB
 • وزن: 1300 گرم
 • امپدانس خروجی: 1000 اهم

میکرفون کندانسر فای فاین مدل T699

اگر به دنبال یک محصول کامل و باکیفیت همراه با قیمت مناسب هستید فای فاین T699 انتخاب مناسبی است. این میکروفون با داشتن یک دیافراگم 16میلی متری ، امپدانس 1000اهمی ، حساسیت 35 دسی بل و نسبت سیگنال به نویز 78 دسی بل کیفیت بسیار مناسبی را به شما ارائه می‌دهد ضبط پادکست و خوانندگی با T699 بسیار لذت بخش بوده و با اولین تجربه مجذوب آن خواهید شد. میکرفون کندانسر فای فاین مدل T699 دارای ابعادی به اندازه 46x50x122 میلیمتر و وزنی معادل 1300 گرم است. از اقلام همراه این میکروفون می‌توان به شوک مونت ، پاپ فیلتر ، کابل USB ، پایه تلسکوپی و نگهدارنده پایه ، سه پایه رومیزی ، ابر میکروفن و رینگ رابط اشاره کرد.

میکروفون یانمای مدل SF-777 USB

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، آمپ گیتار الکتریک، پیانو
 • رابط: پورت USB
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: 47 دسی بل
 • الگوی قطبی: Cardioid

میکروفون یانمای مدل SF-777 USB

میکروفون یانمای مدل SF-777 USB با 161 گرم وزن و ابعاد 155*35*43 میلی متر از محصولات میان رده یانمای با قیمتی مناسب است. نوع کاربری این میکروفون وکال , ساز آکوستیک , آمپ گیتار الکتریک , پیانو ، استریم و ساخت پادکست به شمار می‌آید که کیفیت صدای قابل قبولی را به شما می‌دهد. همچنین SF-777 از طریق پورت USB به کامپیوتر شما متصل می‌شود و منبع تغذیه خود را هم از همان USB می‌گیرد.

میکروفون یانمای SF-777 دارای فرکانس پاسخ گویی 20-20000 هرتز و حساسیت 47 دسی بل و نسبت سیگنال به نویز 36 دسی بل است. ینمای SF-777 دارای فیلتر نرم کنندگی صدا و فیلتر برش فرکانس‌های پایین است که بسیار مفید است. از اقلام درون جعبه این میکروفون می‌توان به پایه ضد شوک و فیلتر نرم کنندگی صدا و پاپ فیلتر اشاره کرد.

میکروفن کاندنسر جی. تی. آر مدل STD 700

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، آمپ گیتار الکتریک
 • رابط: پورت USB
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: 18mv دسی بل
 • الگوی قطبی: کاردیود
 • بدون نیاز به کارت صدا

میکروفن کاندنسر جی. تی. آر مدل STD 700

میکروفن استودیویی جی تی آر مدل STD-700 یک میکروفن کاندنسر جهت ضبط صدا در استودیو، یا مکان های پرتابل با امکانات حداقلی برای تولید پادکست باکیفیت، بدون نیاز به تجهیزات گرانقیمت استودیویی می باشد. وجود یک دیافراگم یک جهته بزرگ 1/25 اینچی، با سیم پیچ روکش شده از طلا با الگوی قطبی کاردیود و یک برد پری آمپلی فایر داخلی در طراحی این میکروفن ، در کنار یک لرزه گیر یا شاکمونت بسیار مرغوب و یک پایه رومیزی جهت اتصال میکروفن و شاکمونت بر روی آن ، محبوبیت این محصول تایوانی را دو چندان کرده است . دامنه فرکانسی 20هرتز الی 20000 هرتز با حساسیت 18 میلی ولت و حداکثر اس پی ال 130db با رزولیشن صوتی 16 بیتی و خروجی usb2 از جمله اطلاعات فنی این محصول به شمار می رود . یک کیف با متریال ABS فشرده ، جمع آوری و حمل و نقل این میکروفون را بر عهده دارد .

یکی از ویژگی های بارز این میکروفون، اتصال از طریق پورت USB است که سبب شده علاوه بر اتصال بسیار سریع و راحت، باعث حذف کارت صدا و پری آمپلی فایر در مدار ارتباطی میکروفون به لپ تاپ یا کامپیوتر شده است. و به این معنی است که می توانید خیلی راحت و با کمترین هزینه این میکروفون را به اکثر کامپیوترها متصل نمایید. پس به دلیل وجود قابلیت فانتوم پاور در این میکروفون، نیروی مورد نیاز برای کار کردن این دستگاه به وسیله پورت USB تامین می شود. این قابلیت در بعضی از میکروفون ها و دستگاه های صوتی وجود دارد و سبب شده به آمپلی فایر و منبع تغذیه خارجی نیاز نداشته باشید.

میکروفون کاندنسر استودیو الکترون مدل Beta 5

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال
 • رابط: XLR
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور 48 + ولت
 • حساسیت: -32 DB دسی بل
 • الگوی قطبی: کاردیود
 • وزن: 480 گرم

میکروفون کاندنسر استودیو الکترون مدل Beta 5

میکروفون کاندنسر استودیو الکترون Beta 5 دارای دیافراگم بزرگ حرفه ای (34 میلی متر با آبکاری طلا) است که از دیافگرام گلد شرکت Alctron بهره می برد. این میکروفون با وزن 480 گرم و ابعاد 200*190*100 میلی متر، دارای الگوی قطبی کاردیودی بوده و کاراکتری که این میکروفون به صدای خواننده می بخشد بسیار زیباست. الکترون Beta 5 فوق العاده برای تولید پادکست های حرفه ای، ضبط صدای گیتار آکوستیک و وکال می باشد. Beta 5 از رابط پورت USB استفاده می‌کند.

از امکانات این میکروفون میتوان به حساسیت بالا، نویز کم، پاسخ فرکانسی گسترده 20-20K هرتز اشاره کرد. این میکروفون برای ضبط پادکست و یا استریم زنده فوق العاده می باشد. همچنین می توانید از آن برای ضبط پروژه های خود در استودیو خانگی خود بهره ببرید. یکی از مشخصه های مهم این میکروفون تولید صدای بیس دقیق، فرکانس های تربل (بالا) به نرم ترین شکل ممکن و همچنین عملکرد فوق العاده در تمامی بازه های فرکانسی می باشد.

میکروفون کندانسر فای فاین مدل K678

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال ، ساز آکوستیک ، آمپ گیتار الکتریک ، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • منبع تغذیه: پورت USB
 • بدون نیاز به کارت صدا
 • بدون نیاز به پاور سوپلای و منبع تغذیه

میکروفون کندانسر فای فاین مدل K678

میکروفون کندانسر فای فاین K678 یکی از سرسخت ترین رقیبان هم رده های خود یعنی “Blue Yetti” و “Razer Seren” می‌باشد. کمپانی فای فاین در طراحی این میکروفون از از فلز بسیار باکیفیت استفاده کرده و آن را بسیار چشم نواز ساخته است. بر روی بدنه فای فاین K678 دو عدد ولوم برای کنترل صدای ورودی و خروجی تعبیه شده و در قسمتی دیگر کلیدی جهت قطع ضبط صدا قرار داده شده است که برای استفاده پادکست بسیار کاربردی است. فای فاین K678 دارای فرکانس پاسخگویی 2000~20 هرتز و حساسیت 45 دسی بل می‌باشد. این میکروفون نیاز به کارت صدای جداگانه ندارد و با استفاده از رابط USB به دستگاه شما متصل می‌شود. پایه رومیزی ، کابل ارتباط USB و یک مبدل جهت سوار کردن میکروفن روی پایه متحرک بازویی از اقلام همراه آن است.

میکروفون ینمای مدل SF-666

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، سخنرانی
 • رابط: جک 3.5 میلی متری صدا
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: ندارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • حساسیت: 55- دسی بل
 • نسبت سیگنال به نویز: 36 دسی بل

میکروفون ینمای مدل SF-666

ارزان‌ترین میکروفنی که می‌توانیم به‌عنوان ابزاری جانبی برای ضبط صدا پیشنهاد کنیم، Yanmai SF-666 نام دارد. قطعا با چنین هزینه‌ای نمی‌توان انتظار کیفیت خیره‌کننده‌ای از میکروفن جانبی داشت؛ هرچند با استفاده از آن در محیط‌های آکوستیک و با صدای محیطی بسیار اندک، کیفیتی خوب را تجربه خواهید کرد. محصول یانمای از رابط 3.5 میلی‌‌متری بهره می‌برد و فیلتر نرم‌کنندگی یا برش فرکانس‌های پایین را ندارند.  این میکروفن به راحتی به لپ‌تاپ و گوشی همراه قابل اتصال است (باید توجه داشت که برای اتصال به تلفن همراه باید از تبدیل جداکننده هدفون و میکروفن و یا کارت اکسترنال صدا استفاده کرد). با توجه به الگوریتم ضبط صدای قطبی ، این میکروفن برای ضبط صدا، پادکست، وکال و … مناسب است. باید قبول کنیم میکروفنی با چنین بازه‌ی قیمتی شاید نتواند کیفیتی که در ذهن خود داریم را برایمان ایجاد کند اما اگر نمی‌توانیم هزینه زیادی برای شروع کارمان پرداخت کنیم، شاید این بهترین انتخاب خواهد بود.

میکروفون استودیویی یانمای مدل SF-900

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • دکمه قطع صدا
 • دارای پایه ضد شوک و ضد لغزش
 • قابلیت اتصال هدفون
 • اتصال پیچ استاندارد 15 میلی متری

میکروفون استودیویی یانمای مدل SF-900

میکروفون استودیویی یانمای مدل SF-900 با وزن 852 گرم و ابعاد 104*90*215 میلی متر تجربه بی‌نظیری به کاربران خود برای تولید پادکست ، ضبط صدای موسیقی و … داده است. یانمای SF-900 از رابط USB استفاده می‌کند و دارای فیلتر برش فرکانس‌های بالا می‌باشد. میزان فرکانس پاسخگویی 20HZ-20KHz هرتز و میزان حساسیت این میکروفون 46 دسی بل است. یانمای SF-900 از الگوی قطبی Omni-directional بهره می‌برد و گستره دینامیکی 120 دسی بل دارد. از دیگر مشخصات SF-900 می‌توان به دارا بودن دکمه قطع صدا ، کنترل صدای هدفون ، قابلیت تغییر الگوریتم ضبط صدا به چهار حالت (Stereo، Omni، Cardioid، Uni-DirectionalT BI-directional) ، قابلیت اتصال هدفون و دارا بودن پایه ضد شوک و ضد لغزش می‌توان اشاره کرد.

میکروفن استودیویی کامیکا مدل STM01

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، سخنرانی
 • رابط: XLR
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور +24 ولت
 • حساسیت: 2 ± 32- دسی بل
 • Super Low Self-noise
 • پشتیبانی از 24V/48V Phantom Power
 • طراحی Pop-Shield قابل جدا شدن برای فیلتر کردن جریان هوا

میکروفن استودیویی کامیکا مدل STM01

میکروفون وکال استودیویی کمیکا STM01 گزینه ای ایده آل برای استفاده در Live Stream و تولید پادکست های حرفه ای و ضبط موسیقی در استودیو می‌باشد. کیفیت و حساسیت بالای این محصول امکان ضبط صدا با کیفیت حرفه‌ای را به کاربر می‌دهد. میکروفون وکال استودیویی کمیکا STM01، جهت استفاده با تجهیزات ضبط صدا شامل گوشی های تلفن همراه، دوربین، میکسر صدا و کارت صدا مناسب می‌باشد. وزن این میکروفن 680 گرم و از طریق رایط XLR متصل می‌شود. کمیکا STM01 از منبع تغذیه فانتوم پاور +24 ولت استفاده می‌کند. این میکروفن بدنه فلزی و شیلدینگ مناسب دارد و طراحی Pop-Shield قابل جدا شدن برای فیلتر کردن جریان هوا را دارد. همچنین طراحی ویژه Shock Mount برای از بین بردن موثر نویز ناشی از لرزش ها هم در میکروفن کمیکا STM01 تعبیه شده است.

میکروفن کاندانسر الکترون مدل UM110

ویژگی های مهم

 • نوع کاربری: وکال، ساز آکوستیک، اور هد درام، آمپ گیتار الکتریک، پیانو، سخنرانی
 • رابط: پورت USB
 • منبع تغذیه: پورت USB
 • الگوی قطبی: کاردیوید
 • حساسیت: 32 دسی بل

میکروفن کاندانسر الکترون مدل UM110

میکروفن کاندانسر الکترون مدل UM110 با کاربری وکال , ساز آکوستیک , اور هد درام , آمپ گیتار الکتریک , پیانو و سخنرانی یک از بهترین انتخاب های ما در خرید یک میکروفن است. مخصوصا اگر برای تولید پادکست و استریم و ضبط صدای آلات موسیقی باشد. الکترون UM110 از رابط کاربری USB برای اتصال بهره می‌برد و 800 گرم وزن دارد. فرکانس پاسخگویی این میکروفن 20-20K هرتز و میزان حساسیت آن 32 دسی بل است. الگوی قطبی در میکروفن UM110 از نوع کاردیوید می‌باشد. UM110 یک انتخاب خوب برای همه افراد می‌باشد.

میکروفن استودیویی بویا مدل BY-M800 2020

ویژگی های مهم

 • نوع میکروفون: کندانسر ترانزیستوری
 • رابط: XLR
 • منبع تغذیه: فانتوم پاور +24 ولت
 • فیلتر نرم کنندگی صدا: دارد
 • فیلتر برش فرکانس‌های پایین: دارد
 • الگوی قطبی: Cardioid

میکروفن استودیویی بویا مدل BY-M800 2020

میکروفون کاندنسر بویا مدل M800 یک میکروفون استودیویی با سیم با قابلیت تغییر الگوریتم قطبی در 2 حالت اصلی می‌باشد. M800 یک میکروفون با دیافراگرام بزرگ و در اصلاح Large است. وزن این میکروفون 642 گرم و ابعاد آن 207x115x185 میلی متر می‌باشد. بویا M800 از طریق رابط XLR متصل می‌شود و منبع تغذیه آن از طریق فانتوم پاور +24 ولت است. بویا از شرکت های بسیار معتبر در تولید میکروفون های استدیویی حرفه ای است.

میکروفن بویا M800 از الگوی قطبی Cardioid بهره می‌برد و سایز دیافراگم آن 1.3 اینچ و میزان حساسیت این محصول 33dB +/- 3dB- دسی بل می‌باشد. داخل پک این محصول میکروفون بویا، پاپ فیلتر، پایه ضد شوک و یک کابل XLR قرار دارد. در مجموع M800 یک میکروفون حرفه ای برای پادکسترها، خواننده‌ها، گیمرها و علاقمندان به دوبله است.

4.8/5 - (20 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.