بهترین برنامه‌های پیدا کردن لباس با عکس آنها

Best Apps to Find Clothes by Picture

در گذشته اگر شما لباسی را تن یک شخص مشهور می‌دیدید و از آن خوشتان می‌آید، باید از هفت‌خان رستم عبور می‌کردید تا مشابه آن لباس را برای تهیه و پوشیدن خودتان پیدا کنید. اما الان می‌توانید تنها با استفاده از عکس یک لباس و یا حتی کل یک استایل آن را پیدا کنید؛ نمونه‌های مشابه و حتی بعضی مواقع نمونه عینی. در ادامه برنامه هایی که معرفی می‌کنیم را نصب کنید تا با فرایند بسیار ساده‌اش آشنا شوید.

 

1. Google Lens

Google Lens یک برنامه شناسایی تصاویر است که می‌تواند لباس‌ها، لوازم شخصی مانند گردنبد، ساعت و … را شناسایی کند. با این راه شما خیلی راحت‌تر لباسی که می‌خواهید گیر بیاورید، گیر می‌آورید. حتی نیازی ندارید عکس لباس‌ را هم داشت باشید؛ بسیار ساده لباسی را که می‌خواهید پیدا کنید در مقابل فریم اسکن برنامه بگیرید؛ Google Lens پس از اسکن موفق پیغامی با این مضمون به شما اعلام می‌کند.

بعد، به شما تمام مغازه‌هایی اطرافی که از آن لباس‌ دارند را به شما نشان می‌دهد. به علاوه این، Google Lens با استایل‌ها هم همین کاربرد را دارد. شما می‌توانید تنها با یک اسکن کلیه پوشاک استفاده شده در یک استایل را شناسایی کنید.

Google Lens به طور پیش‌فرض در گوشی‌های اندروید موجود است اما برای گوشی‌های آیفون نیز در دسترس می‌باشد.

 

2. CamFind

CamFind یکی از موتور‌های جست‌و‌جو تصویری است که می‌تواند لباس‌ها را از روی تصویر آنها شناسایی کند. روند استفاده از آن هم بسیار ساده است. عکسش را بگیرید، به برنامه چند لحظه زمان برای انجام پردازش‌های لازم را بدهید، حالا نتیجه جست‌و‌جو را مشاهده کنید. در نتیجه‌ لینک‌های خرید، توضیحات محصول و ویدیو‌های مشابه در یوتیوب را نشان می‌دهد.

می‌توانید نتیجه‌ها را مشاهده کنید، ببنید که بقیه افراد دنبال چه مدل لباس‌هایی هستند و با افراد هم سلیقه خود در لباس آشنا شوید. اگر زیاد با شبکه‌های پرجمعیت این چنینی راحت نیستید نگران نباشید، چون برنامه حالت «شخصی» برای استفاده‌های شخصی را هم دارد که در آن اطلاعات در دسترس عمومی نیستند.

CamFind نسبت به Google Lens آهسته‌تر است اما نتیجه‌های بسیار دقیق‌تری را به شما ارائه می‌دهد. CamFind همچنین امکانات بی‌نظیر بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد. من جمله ترجمه زبان و مقایسه قیمت.

 

3. Amazon StyleSnap

برنامه اصلی خرید شرکت Amazon یک موتور جست‌و‌جو مختص لباس دارد که با استفاده از آن شما می‌توانید لباس مدنظرتان را فقط با یک عکس از آن پیدا کنید. این گزینه در برنامه Amazon قابل دسترسی است.

هنگام استفاده، دسترسی به دوربین گوشی شما فعال خواهد شد و شما می‌بایست دوربین گوشي را مقابل لباس مدنظرتان بگیرید. یا هم اینکه از عکسی که از قبل از آن لباس در گالری خود دارید استفاده کنید. اگر لباس مدنظر در خود فروشگاه آمازون موجود باشد می‌توانید لباس‌های مشابه آن را نیز ببینید. برای هر لباس از هر فروشنده قیمت مخصوص خود را نشان خواهد داد.

هم اکنون این امکان فقط برای برخی مناطق خاص قابل استفاده است و برای عموم قابل دسترس نیست.

 

4. Pinterest

Pinterest دارای یک جست‌و‌جو تصویر قدرتمند است که به شما امکان می‌دهد در بین پست‌های به اشتراک گذاشته شده در شبکه‌های اجتماعی لباس مدنظرتان را پیدا کنید. بمانند Google Lens این می‌تواند چندین مورد را در تصویر همزمان اسکن کند؛ برای مثال کل پوشاک استفاده شده در یک استایل را.

به غیر از این، Pinterest لینک‌‌های خرید مرتبط به لباس‌ مورد جست‌و‌جو را به شما نشان می‌دهد. برای این امکان، Pinterest با ShopStyle که یک پلتفرم پوشاک‌ و مد و خرید لباس است همکاری کرده است. به این شکل شما نه فقط لینک‌های خرید در فروشگاه آمازون را پیدا می‌کنید، بلکه لینک‌های مربوط به فروشگاه‌های دیگر را نیز پیدا می‌کنید.

Pinterest Lens برای شناسایی تکی پوشاک بسیار کاربردی است اما برای اسکن کلی و همه‌جانیه ضعیف‌تر از اسکنر‌های معرفی شده عمل می‌کند.

 

5. ASOS

فروشگاه‌های خرده‌فروش بریتانیایی با برنامه ASOS یک پروسه خیلی ساده و واضح را برای جست‌و‌جو لباس با در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

شما می‌توانید یا عکس را با دوربین گوشي‌ خودتان بگیرید یا هم اینکه از گالری فایل موجود عکس‌ از قبل را استفاده کنید. پروسه جست‌و‌جو خیلی ساده است و چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد و در غالب اوقات بسیار نتایج دقیقی ارائه می‌دهد.

زمانی که تصویر مدنظرتان پردازش شد، برنامه کالا‌های موجود با بیشترین شباهت را به لباس مدنظرتان جست‌و‌جو می‌کند. این یک روش عالی برای شیک‌پوش ماندن همزمان با رعایت سقف بودجه‌ مدنظرتان می‌باشد. یک مورد عالی درباره ASOS پشتیبانی آن از بیشتر از ۸۵۰ برند و امکان ارسال به ۲۴۲ کشور می‌باشد.

 

6. Lykdat

Lykdat یکی از بهترین برنامه‌های موجود برای پیدا کردن لباس‌های مدنظرتان با استفاده از عکس‌ آنها می‌باشد. Lykdat هم برای گوشی‌های آیفون و هم برای گوشي‌های اندروید در دسترس است؛ به علاوه اینکه نسخه‌وب هم دارد و به طور آنلاین هم قابل استفاده است؛ که مدل استفاده راحت‌تر هم به این شکل‌ می‌باشد.

فقط کافیست وارد وب‌سایت شوید و از بخش جست‌و‌جو که در پایین صفحه‌ است آنرا استفاده کنید. عکس یا عکس‌های مد نظر را آپلود می‌کنید و وب‌سایت الباقی کار را خواهد کرد.

کالا های مشابه را در اینترنت برای شما پیدا خواهد کرد؛ با استفاده از فیلتر‌های جست‌و‌جو به شما در پیدا کردن لباسی که می‌خواهید کمک بسزایی خواهد کرد. نتایج می‌توانند کمی به هم ریتخه و در هم برهم باشد اما همیشه ارزش امتحان کردنش را دارد.

سایت lykdat

 

7. از برنامه‌های جست‌و‌جو معکوس عکس استفاده کنید

اگر تا به حال چیزی از جست‌و‌جو در برنامه‌های خرید لباس نسیب‌تان نشده است، می‌توانید یک برنامه جست‌و‌جو معکوس عکس که فقط مختص لباس نیست و جنبه کلی دارد را امتحان بکنید.

شاید به اندازه روش‌های قبلی دقیق نباشد و برای پیدا کردن لباسی که دوست صمیمی‌تان در پست اخیرش آن را پوشیده است جواب‌گو نباشد اما ابزار‌های این چنین با شیوه ارائه عکس و دیدن موارد مرتبط به آن فقط مختص لباس نیستند بسیار موجود هستند و ارزش به یاد داشتن را دارند.

از  برنامه‌های این چنینی می‌توان به CamFind (که در این مقاله به آن اشاره کرده‌ایم) و Photo Sherlock اشاره کرد.

در این برنامه‌ها شما می‌توانید عکس مدنظرتان را آپلود کنید و برنامه با جست‌و‌جوی خودکار با استفاده از موتورهای جست‌و‌جو مختلف (Google, Bing, Yandex) بهترین نتایج‌ را به شما نشان دهد. از آنجا به بعد شما می‌توانید هر نتیجه‌ای که مرتبط به هدف شما است را مشاهده کنید.

این گزینه سریع‌ترین یا دقیق‌ترین روش‌ نیست، اما باز با این حال به یاد داشتن آن خالی از لطف نیست.

 

 

لباس‌های مدنظرتان را با استفاده گوشی‌تان پیدا کنید

با استفاده از برنامه‌هایی که با استفاده از هوش منصوعی به این منظور ساخته شده‌اند، شما دیگر نیازی ندارید ساعت‌های طولانی در بازار به دنبال لباس مورد علاقه‌تان بگردید. به کمک این برنامه‌ها تنها کاری که شما نیاز دارید انجام دهید،‌ این است که گوشي‌تان را از جیب‌تان در بیاورید، از لباس مدنظرتان عکسی بگیرید و بهترین فروشگاه‌ها را برای خرید آن پیدا کنید.

خرید لباس تنها یک بخش از قابلیت‌های این برنامه‌ها است. شما می‌توانید استفاده‌های خیلی زیادی از این برنامه‌های کرده و از گل‌ گرفته تا حیوان خانگی و بطری‌های شیر به همین طریق شناسایی کنید و پیدا کنید. اگر شما هم به اسکن دنیا اطرافتان علاقه‌ دارید، این برنامه‌ها را باید در موبایل خود داشته باشید.

 

4.9/5 - (7 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.