بررسی دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT

Total Gym FIT review

دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym مدل FIT برای عضله سازی از نیروی وزن ورزشکار بر روی یک تخته شیبدار متحرک (تحت عنوان گلایدبورد – Glideboard) به منظور ایجاد مقاومت و انجام حرکات قدرتی بهره می‌گیرد. در این مطلب به نقد و بررسی جامع این محصول خواهیم پرداخت که می‌تواند راهنمای مناسبی برای انتخاب و خرید این وسیله ورزشی خانگی محسوب شود. در این مدل از دستگاه بدنسازی چندکاره Total Gym، عامل اصلی برای ایجاد مقاومت نیروی وزن کاربر است. به همین علت بر خلاف سایر دستگاه‌های بدنسازی که از وزنه و عوامل خارجی برای ایجاد مقاومت استفاده می‌کنند، احتمال کمی دارد که کاربران با زیاده‌روی و انتخاب وزنه‌های اشتباه به بدن خود آسیب بزنند. این وسیله ورزشی خانگی چند کاره، امکان انجام ۸۵ نوع تمرین ورزشی مختلف برای نواحی مختلف بدن را فراهم می‌سازد که در نوع خود بی‌نظیر است. با این حال این مدل اندکی گران است و این در حالیست که می‌توان در بازار مدل‌هایی را پیدا کرد که با اندکی تفاوت در عملکرد، قیمت‌های بسیار پایین‌تری دارند.

 

مزایای دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT:

  • بیش از ۸۵ حرکت ورزشی
  • ظرفیت وزنی ۴۵۰ پوند (معادل کیلوگرم)
  • طراحی جمع‌وجور

معایب دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT:

  • قیمت بالا
  • کار کردن با آن نیاز به کمی تمرین دارد

خرید دستگاه بدنسازی خانگی

 

دستگاه بدنسازی خانگی چند کاره Total Gym FIT یکی از مدل‌های محبوب دستگاه بدنسازی می‌باشد که که از یک سیستم تخته شیبدار به حالت سرسره‌ای (گلایدبورد – glideboard) برای انجام تمرینات قدرتی بهره می‌گیرد. این سیستم با اتکا به وزن ورزشکار کار کرده و نیاز به وزنه‌های سنگین ندارد، به همین علت ممکن است در نگاه اول و در مقایسه با سایر مدل‌های دستگاه بدنسازی بسیار ساده به نظر برسد. با این حال با همین طراحی مینیمال و فشرده، قابلیت‌های فراوانی داشته و می‌تواند گزینه ایده‌آل برای افرادی باشد که فضای کمی برای ورزش در خانه در اختیار دارند و به دنبال کوچکترین وسیله با حداکثر کارایی هستند.

در نقد و بررسی دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym مدل FIT ما به ارزیابی طراحی دستگاه، قابلیت‌ها و عملکرد آن خواهیم پرداخت که به شما در انتخاب و خرید دستگاه بدنسازی خانگی متناسب با نیاز‌های تان کمک خواهد کرد. این دستگاه علی‌رغم اینکه عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد اما قیمت آن نسبت به مدل‌های مشابه بسیار بالاتر است. بنابراین اگر شما بودجه کمتری برای خرید لوازم بدنسازی خانگی در نظر گرفته‌اید، می‌توانید مدل‌های مشابه با قیمت مناسب‌تر را که معرفی خواهند شد مد نظر قرار دهید.

 

دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym Fit به طور کلی

این سیستم ورزش خانگی از Total Gym، مقاومت یکنواخت متکی به وزن ورزشکار ارائه می‌کند که با توجه به تغییر نحوه وارد شدن نیرو می‌توانید تمرینات مختلفی برای تقویت نواحی مختلف بدن با آن انجام دهید. در مجموع ۸۵ تمرین ورزشی مختلف با این وسیله قابل انجام است که به اصطلاح فول بادی بوده و تمامی نواحی بدن را پوشش می‌دهد.

این ویژگی، این سیستم بدنسازی خانگی را به یک گزینه بسیار مناسب برای افرادی تبدیل می‌کند که فضای کمی برای راه انداختن سالن خانگی و هوم جیم در اختیار دارند و ترجیح می‌دهند محیط تمرین خود را با لوازم مختلف شلوغ نکنند. اگر به دنبال یک مدل جمع‌وجور دیگر با سیستم متفاوت هستید، مدل Bowflex PR3000 می‌تواند یک گزینه مناسب جهت بررسی باشد.

علی‌رغم اینکه Total Gym FIT نسبت به اغلب مدل‌های هوم جیم کوچکتر است، اما قیمت آن بالاتر بوده و در رده لوازم ورزشی خانگی گرانقیمت دسته‌بندی می‌شود. با این حال این گران بودن چندان هم بی‌دلیل نیست و این دستگاه قابلیت‌های زیادی برای عرضه دارد که از آن جمله می‌توان به قابلیت انجام تمرینات کراس فیت در کنار تمرینات قدرتی اشاره کرد و به طور کلی به عنوان یک دستگاه تمرین خانگی بسیار کامل محسوب می‌شود. در صورتی که به دستگاه بدنسازی با سیستم مشابه اما با قیمت پایین‌تر تمایل دارید، می‌توانید مدل دیگر از همین کمپانی تحت عنوان Total Gym XLS را مد نظر قرار دهید.

طراحی تخته شیبدار یا گلایدبورد (Glideboard)
وزن دستگاه ۶۶ پوند (معادل ۳۰ کیلوگرم)
تعداد تمرینات ۸۵
ظرفیت وزنی تا ۴۵۰ پوند (معادل ۲۰۴ کیلوگرم)

 

ویژگی های دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT

بخش اصلی مدل Total Gym FIT گلایدبورد آن می‌باشد که عملکرد آن با سیستم کابل و قرقره (سیم‌کش) تکمیل شده و با حرکت دست‌ها و پاهای ورزشکار، مقاومت لازم برای عضله‌سازی ایجاد می‌شود. میزان سختی حرکات با تغییر موقعیت بورد تعیین می‌شود و می‌تواند متناسب با پیشرفت شما در ۱۲ سطح مختلف تنظیم شود.

تمامی این قابلیت‌ها در یک دستگاه کوچک ۳۰ کیلوگرمی با ابعاد ۲۳۶ * ۴۷ * ۱۱۳ سانتی‌متری تعبیه شده است. از همه بهتر اینکه این مدل قابلیت تاشو نیز داشته و در حالت تاشو ابعاد آن ۱۲۸ * ۴۷ * ۲۲ سانتی‌متر خواهد بود. بنابراین لازم نیست فضای ثابتی در اتاق برای قرارگیری این وسیله در نظر بگیرید و هر زمانی که به آن نیاز نداشتید می‌توانید به راحتی آن را در جای دیگری قرار دهید.

تنوع حرکات قابل اجرا با این مدل تا حد زیادی به اکسسوری‌ها و الحاقات متنوع آن وابسته می‌باشد. قطعات الحاقی شما را قادر می‌سازند تا از دستگاه به روش‌های مختلفی برای تمرین دادن اعضای مختلف بدن استفاده کنید. در حالت استاندارد دستگاه روی حرکت کرانچ شکم پیکربندی شده است. دستگیره چندکاره مخصوص Total Gym، یک سیم‌کش پا و یک استند اسکوات اکسسوری‌های پایه ارائه شده بر روی دستگاه برای انجام حرکات مختلف بالاتنه، میان تنه و پایین تنه هستند.

همچنین به همراه دستگاه دو زانوبند برای راحتی در حین تمرین، یک راهنمای تغذیه، چارت دیواری برای دنبال کردن میزان پیشرفت، و پکیج DVDهای آموزشی جهت مشاهده نحوه کار با دستگاه و انجام تمرینات عرضه می‌شود.

 

ویژگی‌ها و قابلیت‌های مدل FIT

این سیستم ورزش خانگی از Total Gym ، علی‌رغم ظاهر ساده‌اش قابلیت‌های فراوانی داشته و اجازه می‌دهد به راحتی روی تمام اجزای بدن خود کار کنید. یک بخش آن برای انجام تمرینات جلو بازو تقویت عضلات بازو مناسب بوده و سیمکش میانی برای کار روی عضلات سینه تعبیه شده است. همچنین بخش‌های دیگری برای کشش و هل دادن، کار روی پاها و البته اسکوات در نظر گرفته شده است.

با کمک اکسسوری‌های در نظر گرفته شده برای دستگاه حتی انجام تمرینات کاردیو نیز امکان‌پذیر است. اکسسوری‌های اختیاری که می‌توانید برای این مدل تهیه کنید عبارتند از: میله شنا سوئدی، میله دیپ، کیت پیلاتس، رولر و سایکلوترینر (CycloTrainer). دستگاه آخری (سایکلوترینر) عملکرد دوچرخه ثابت را با این دستگاه اضافه خواهد کرد.

 

خرید دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT

ارزیابی عملکرد دستگاه بدنسازی خانگی FIT

همان‌طور که در ابتدا Total Gym FIT نیز عنوان شد، کار کردن با این دستگاه اندکی دشوار بوده و نیاز به یادگیری و تمرین دارد. به همین دلیل ممکن است مدتی طول بکشد تا به آن عادت کنید. اما بعد از اینکه به انجام هر حرکت عادت کردید، کار با آن به سادگی و روانی صورت خواهد گرفت.

ما توصیه می‌کنیم در شروع حتما از آموزش‌های ویدیویی که بر روی پکیج DVD دستگاه قرار گرفته‌اند استفاده برای یادگیری نحوه کار سیستم سیم‌کش برای کار روی هر گروه از ماهیچه‌ها و عضلات استفاده کنید. DVD های عرضه شده بر روی مدل FIT همچنین نقش مربی خانگی داشته و امکان دنبال کردن یک راهنما را برای ورزشکار فراهم می‌سازند. این موضوع به حفظ انگیزه برای ادامه تمرینات و تسلط بر ترکیب حرکات ایده‌آل برای دستیابی به اهداف ورزشی کمک می‌کند.

نکته مثبت دیگر در مورد دستگاه بدنسازی FIT آن است که با گارانتی مادام‌العمر فریم و گارانتی دو ساله سایر اجزای دستگاه عرضه شده و خیال کاربران از استفاده طولانی‌مدت را راحت می‌سازد.

 

خرید دستگاه بدنسازی خانگی Total Gym FIT را به چه کسانی توصیه می‌کنیم؟

مدل Total Gym FIT یک گزینه ایده‌آل برای کسانی است که علی‌رغم داشتن فضای کم برای راه‌اندازی سالن ورزشی خانگی، دوست دارند یک برنامه ورزشی کامل را در خانه اجرا کنند. با توجه به اینکه دستگاه از وزن خود شما برای ایجاد مقاومت استفاده می‌کند، احتمال انتخاب وزن نامناسب و آسیب دیدگی به حداقل می‌رسد و این ویژگی برای افراد مبتدی بسیار مناسب خواهد بود. آموزش‌های کار با دستگاه به همراه محتوای انگیزشی و مربی ورزش در خانه که بر روی DVDهای همراه دستگاه ارائه شده‌اند با پشتیبانی آنلاین تکمیل شده و کمک می‌کنند تا مسیر دستیابی به اهداف ورزشی و فیتنس خود را با اطمینان بیشتری طی کنید.

 با همه این‌ها مدل FIT مدل چندان ارزانی نبوده و مناسب افرادی که به دنبال دستگاه بدنسازی خانگی ارزان هستند نمی‌باشد. در صورتی که اندکی فضای بیشتری در خانه در اختیار داشته باشید، می‌توانید دستگاه بدنسازی خانگی چند کاره Marcy MVM-988 و یا مدل Bowflex Xtreme 2 SE را مد نظر قرار دهید.

4.6/5 - (8 امتیاز)
منبع totalgymdirect toptenreviews
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.