راهنمای ساده برای خرید و معرفی 18 مدل بهترین برس حرارتی

Best Hair Straightening Brushes

به نظرتان اگر شما ذاتاً موهایتان فر باشد خوش‌شانس هستید یا نه؟ بسیاری از شما زمان زیادی را صرف این می‌کنید که موهای خود را به موهایی فر ، زیبا و براق تبدیل کنید. گاهی اوقات به هدفتان می‌رسید و موهایتان زیبا می شود اما گاهی اوقات اینطور نیست. این موضوع به این که از چه وسیله ای برای فر کردن موهای خود استفاده می‌کنید بستگی دارد.

فر کننده‌های بسیاری در بازار وجود دارند که بعضی از آن ها عملکرد خوبی داشته و بعضی دیگر فاقد عملکرد  مناسب هستند. این وسیله ها ممکن است موهای شما را فر کنند اما رطوبت آن را نیز از بین می برند، هم چنین موهای شما را کدر کرده و حتی ممکن است بعد از چند ساعت حالت فر موهای شما از بین برود؛ بنابراین برس حرارتی همان دستگاه مناسبی است که شما به آن نیاز دارید.

این نوع از برس ها به طور ویژه برای این ساخته شده اند که موهای شما را به طور طبیعی فر کنند و بدون خشک کردن موهای شما برای مدت طولانی حالت فر موهای شما را حفظ کنند.

 

برس حرارتی چیست؟

برس های حرارتی برس های دواری هستند که دارای یک روکش بوده و از موی فر محافظت می کنند. هنگامی که این روکش داغ می شود حرارت را به بدنه و از آنجا به موها منتقل می کند. جنس این روکش از سرامیک، تورمالین یا تیتانیوم (همه رساناهای حرارتی خوب) ساخته می شود.

این وسیله ها دارای یک سیم هستند که در انتهای آن ها دوشاخه وجود دارد که به برق وصل می شوند. برس های حرارتی دارای یک سیستم تنظیم دما، یعنی یک دکمه روشن / خاموش و در بعضی موارد یک دکمه خاموش کردن خودکار هستند هم چنین برخی از آنها دارای نمایشگر بصری هستند که در آن می توانید دما را به وضوح مشاهده کنید.

 

چگونه برس های حرارتی را از سایر ابزار حرارت دهنده ی مو تشخیص دهیم؟

این موضوع به این بستگی دارد که شما برس حرارتی تان را با چه وسیله ای مقایسه می‌کنید. این برس تنها یک دستگاه حرارت دهنده به مو نیست. آن چه که باید در مورد برس ها بدانید این است که این دستگاه موهای شما را خشک نمی کند.

برس های حرارتی فقط خودشان داغ می شوند و محیط را گرم نمی کنند. شما ممکن است بعد از اینکه موهایتان را خشک می‌کنید از اینکه برس حرارتی را روی موهایتان بکشید اجتناب کرده و بترسید، اما باید بدانید که این برس ها با به روز ترین تکنولوژی ها برای محافظت از موهای شما طراحی شده اند. برای مثال این وسیله یک خصلت یونی دارند که از سوزاندن و ریزش موهای شما جلوگیری می کند. این برس ها با از بین بردن نم و رطوبت مو آن ها را براق می کنند، اما رطوبت درونی ریشه های مو را از بین نمی برند و به آن ها آبرسانی می کنند.

با توجه به موارد گفته شده برس حرارتی برای صاف کردن مو ساخته نشده اگر چه ممکن است از همان مواد و متریال شاخته شده باشد. برس های صاف کننده مو V شکل هستند. در این برس ها مقداری از مو را بین قسمت V شکل قرار داده و برس را می کشیم و سپس مو صاف می شود؛ اما در برس های حرارتی مو را به دور یک لوله ی استوانه ای دوار می پیچانید و نگه می دارید تا موهای شما فر شود.

این وسیله در موهای شما گره ایجاد نکرده و موهای شما را وز نمی کند. شما با برای استفاده از برس حرارتی موی خود را دور چوبه ی آن می پیچید و برای چند ثانیه با دستکش نگه می دارید. این دستگاه بدون آن که نیاز داشته باشید از انگشتانتان استفاده کنید موهای شما را فر کرده و در آن ها گره ایجاد نمی کند.

همانطور که گفته شد برس حرارتی با فر کننده‌های فلزی فرق داشته و موها را با یک گیره بدون آن که گره در آن ها ایجاد کند در جای خود نگه می دارد.

 

خرید برس حرارتی

کدام نوع برس حرارتی برای موهای شما مناسب است؟

اگر موهای بی حالت و صافی دارید که فر کردن آن ها دشوار است بهتر است از یک فر کننده فلزی و یا چوبی استفاده کرده و به کمک انگشتانتان (با دستکش) یا یک گیره موهایتان را نگه داشته و فر کنید.

اگر چه بعد از استفاده از فر کننده‌ها وقتی موهایتان کمی خم شد می توانید از برس های حرارتی برای فر کردن موهای تان استفاده کنید که تنظیمات ساده تری نسبت به سایر فر کننده‌ها دارند. این برس یک ابزار مناسب برای حفط حجم و قدرت مو است.

برس حرارتی متناسب با سایز موهای خود را انتخاب کنید. موهای کوتاه به راحتی بر روی قسمت استوانه ای برس های کوچک فر می شوند، اما برای موهای بلند و وز بهتر است از برس های حرارتی بزرگتری استفاده کنید. توصیه می شود قبل از استفاده از هر نوع دستگاه حرارتی برای موهایتان از یک اسپری محافظ کننده مو استفاده کنید.

 

برای انتخاب برس حرارتی مناسب باید به دنبال چه ویژگی ای باشم؟

ویژگی هایی که در زیر عنوان می شوند، به شما کمک می کنند تا برس مناسب را انتخاب کنید.

 • کابل برق طولانی، که کمک می کند به راحتی به قسمت پشتی موهای خود را برس بکشید.
 • قابلیت خاموش شدن خودکار که به کمک این ویژگی موهای شما از سوختن و حرارت زیاد در امان می مانند.
 • تنظیمات تغییر گرما که با استفاده از این ویژگی می توانید دمای مناسب موی خود را تنظیم کنید (برای موهای نازک و آسیب دیده درجه را کم کرده و برای موهای سالم و ضخیم آن را زیاد کنید).
 • مواد سرامیکی، تورمالین یا تیتانیوم یا موارد مشابه که برای موهای شما بهتر بوده و رسانای گرمای خوبی هستند.
 • جلد محافظ برس برای زمانی که نمی خواهید از برس حرارتی تان استفاده کنید.
 • قابلیت استفاده بدون نیاز به سیم شارژر برای زمان هایی که به سفر رفته و برق در دسترس شما نیست.

 

 

چند وقت بک بار می توانید از برس حرارتی استفاده کنید؟

این موضوع بستگی به موهای شما دارد. اگر موهای وز، نازک و آسیب دیده ای دارید بهتر است از برس حرارتی به ندرت و هفته ای یک بار استفاده کنید. هم چنین سعی کنید برس را زیاد روی موهایتان نگه ندارید.

اما اگر موهای شما سالم است می توانید هفته ای دو یا سه بار از برس حرارتی استفاده کنید. باز هم به یاد داشته باشید برس را زیاد روی موهای خود نگه ندارید. مهم نیست که موهای شما سالم یا آسیب دیده است، همیشه قبل از اعمال گرما بر روی موهای خود از یک اسپری محافظ مو استفاده کنید.

 

نکات کلیدی برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب در استفاده از برس حرارتی

 • همیشه اول موهایتان را خشک کنید.
 • قبل از استفاده از برس گره های موهایتان را باز کنید.
 • از پشت سر شروع به برس کشیدن کنید.
 • از اسپری محافظ حرارت استفاده کنید.
 • برس را روی دمای مناسب موی خود تنظیم کنید.
 • برای استفاده هر حلقه را در جای خود نصب کرده و پس از اتمام کار دوباره آن ها را جدا کنید.

 

در پایان این مقاله هم پیشنهاد می‌کنیم برای درخشش بیشتر موهایتان از یک سروم موی مناسب استفاده کنید. همچنین ما برس های بسیاری را بررسی کرده ایم و از میان آن ها بهترین برس حرارتی را برگزیده و در ادامه به شما معرفی می کنیم.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.