معرفی 18 مدل بهترین تردمیل خانگی و باشگاهی

Best Treadmill For Home and Gym

لوازم ورزشی همچون تردمیل، همواره مورد توجه علاقه‌مندان به ورزش و سلامتی بوده‌اند؛ اما سابقا تنها عده کمی از افراد تمایل به خرید تردمیل خانگی داشتند و معمولا استفاده از این ابزار ورزشی هوازی در باشگاه‌ها رایج‌تر بود. در این روزهای سخت همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی اماکن عمومی از جمله ورزشگاه‌ها اهمیت وجود لوازم ورزشی در خانه برای بسیاری از افراد پررنگ شده است. اگر شما هم در جستجوی مشخصات و قیمت تردمیل خانگی به منظور خرید هستید، توجه به نکات کاربردی ارائه شده در این مطلب برایتان مفید خواهد بود.

 

اولین گام در انتخاب تردمیل خانگی: کیفیت و قدرت موتور

قدرت موتور از اولین فاکتورهایی است که هنگام خرید تردمیل خانگی مورد توجه قرار می‌گیرد. بسیاری از افراد در ارزیابی قدرت موتور، تنها عدد اسب بخار را مورد توجه قرار می‌دهند. اگرچه این موضوع مهم است اما توانایی فراهم ساختن سرعت پیوسته اهمیت بیشتری دارد. موتورهای دارای این قابلیت تحت عنوان continuous-drive motor معرفی می‌شوند؛ به عنوان مثال 4.0 continuous horsepower motor یعنی موتور قابلیت تأمین قدرت 4 اسب بخار به طور پیوسته را دارد.

  • چه عددی برای قدرت موتور تردمیل مناسب است؟ تردمیل‌های برتر سال 2021، قدرتی در حد 3.25 الی 4.0 اسب بخار پیوسته دارند.

 

دومین گام در خرید تردمیل: مشخصات و ابعاد تسمه تردمیل

بعد از موتور، مشخصات تسمه تردمیل به عنوان مهم‌ترین بخش‌های یک تردمیل، مورد توجه قرار می‌گیرد. مشخصات مربوط به جنس همچون میزان سفتی، مقاومت در برابر اصطکاک و ضخامت تسمه تردمیل را بهتر است با نظر یک متخصص و نسبت به کاربری خود انتخاب نمایید. ابعاد تسمه تردمیل و سطح مفید فراهم شده برای دویدن که عرشه تردمیل نیز نامیده می‌شود عامل مهم دیگر در انتخاب تسمه تردمیل است. ابعاد عرشه تردمیل‌های موجود در بازار اغلب یکسان است. ممکن است شما به دلیل گام‌ها بلندتر یا جثه بزرگتر بخواهید ابعادی متفاوت از ابعاد رایج را انتخاب کنید.

  • چه عددی برای ابعاد تسمه تردمیل مناسب است؟ اغلب مدل‌های موجود در سال 2021، ابعاد 22 در 60 اینچ دارند که معادل 55 در 150 سانتی‌متر می‌باشد. برخی مدل‌ها عرض 20 اینچ داشته و برخی نیز اندکی پهن‌ترند که نسبت به سلیقه شخصی شما می‌توانند انتخاب شوند.

 

تردمیل خانگی و نگرانی در مورد سلامتی

از آنجایی که احتمال ابتلا به زانو درد، کمردرد، واریس و مشکلات مشابه در هنگام پیاده‌روی طولانی‌مدت و غیراصولی وجود دارد، عده‌ای نگران بروز چنین مشکلاتی در صورت استفاده طولانی‌مدت از تردمیل می‌باشند. برای این منظور ضربه‌گیرها و بالشتک‌های متعددی برای تردمیل‌ها در نظر گرفته می‌شود که هنگام خرید باید مورد توجه شما باشند. ضربه‌گیر SDS وظیفه محافظت از عضلات، مفاصل و ستون فقرات ورزشکار را بر عهده دارد. ضربه‌گیر ASA  همچون SDS برای محافظت اندام ورزشکار طراحی شده اما قابلیت تنظیم برای 5 رده وزنی را نیز دارد.

چه ضربه‌گیری برای تردمیل خوب است؟ به طور کلی ضربه‌گیرهای دارای قابلیت تنظیم بر اساس وزن و انواع پلاستیکی انتخاب مناسب‌تری نسبت به انواع فلزی و فنری هستند. برخی مدل‌های خاص و مطرح تردمیل همچون ProForm SmartPRO 9000 به ضربه‌گیرهای ویژه و ابتکاری (Air-based cushioning) مجهز می‌باشند که می‌تواند انتخاب ایده‌آلی باشد.

 

بررسی تردمیل خانگی و باشگاهی

ملاحظات ایمنی در خرید تردمیل خانگی

علاوه بر تضمین سلامتی در کوتاه مدت، یک تردمیل خانگی خوب باید از لوازم و تمهیدات ایمنی مناسبی برای حوادث لحظه‌ای نیز برخوردار است. قابلیت خاموش شدن خودکار در صورت سر خوردن کاربر یا از دست دادن تعادل از مهم‌ترین قابلیت‌هایی است که در تردمیل‌های امروزی در نظر گرفته می‌شود و بهتر است جزء ویژگی‌های مورد نظر شما در هنگام خرید باشد. همچنین محل قرارگیری و سرعت عملکرد کلید قطع و وصل اضطراری از مواردی است که هنگام خرید باید مورد توجه شما باشد.

 

ملاحظات مربوط به دوران استفاده و تعمیر تردمیل خانگی

محل قرارگیری تردمیل در خانه پیش از خرید باید مشخص باشد و به منظور الزامات ایمنی، به جز مساحت خالص تردمیل، فضای خالی در اطراف نیز به درستی لحاظ شود. تعمیر تردمیل خانگی با توجه شرایط موجود در کشور می‌تواند اندکی دشوار و دردسرساز باشد بنابراین توصیه می‌شود در هنگام خرید تردمیل به نکات متعددی در این زمینه توجه نمایید: نمایندگی و خدمات پس از فروش/ گارانتی/ وجود دستورالعمل‌های نگهداری و مطالعه در خصوص نحوه استفاده از تردمیل/ دسترسی به فیلم‌های آموزشی مربوط به مدل انتخاب شده در شبکه‌های اجتماعی و …

 

آخرین معیارهای خرید تردمیل خانگی: امکانات هوشمند

همچون تمامی تجهیزات دیگر، مدل‌های امروزی تردمیل خانگی نیز به صفحات نمایش و امکانات هوشمند متعددی مجهز شده‌اند. ابعاد صفحه نمایش بهترین مدل‌های تردمیل در سال 2021، از 6 اینچ تا 22 اینچ متغیر است که می‌تواند بر حسب سلیقه مورد انتخاب قرار گیرد. قابلیت‌های هوشمند متعدد همچون شمارشگر ضربان قلب، اتصال به گوشی و گجت‌های پوشیدنی، اتصال به نقشه گوگل و شبیه‌سازی یک مسافت واقعی برای دویدن از جمله امکانات جالب بهترین تردمیل‌های روز دنیا می‌باشند.

  • امکانات هوشمند تردمیل تا چه اندازه مهم هستند؟ اغلب در تبلیغات تردمیل‌ها تأکید زیادی بر امکانات هوشمند می‌شود که ممکن است تمرکز شما را از امکانات اصلی و ضروری منحرف سازد. بنابراین به عنوان یک خریدار هوشمند، بهتر است همواره این امکانات را پس از بررسی ویژگی‌های اساسی که پیش از این ذکر شدند مد نظر قرار دهید. به ویژه که برخی از این امکانات به طور کلی قابلیت دسترسی در ایران را ندارند.

 

تأثیر برندینگ بر قیمت تردمیل خانگی

در مورد بسیاری از محصولات، همواره مصرف کنندگان اعتقادات دارند که برخی برندها به دلیل شهرت و اعتبارشان، قیمتی بیش از امکانات عرضه شده برای محصولات خود در نظر می‌گیرند. آیا این موضوع در مورد خرید تردمیل خانگی نیز صحت دارد؟

باید بگوییم نام و برند تولید کننده تأثیر ناچیز و قابل چشم‌پوشی بر قیمت تردمیل خانگی دارد و قیمت تردمیل‌های خانگی مستقیما تحت تأثیر عواملی نظیر کیفیت اجزاء، طول عمر و طراحی می‌باشد. با این وجود توجه داشته باشید که هر تردمیل گرانی، لزوما بهترین انتخاب برای شما نیست و همان طور که در موارد قبلی اشاره شد، برخی قابلیت‌ها می‌توانند برای شما بلااستفاده باشند و هزینه پرداخت شده سودی برایتان نداشته باشد.

 

حرف آخر

مدل‌های متنوعی برای خرید تردمیل خانگی در سال 2021 ارائه شده‌اند. برای انتخاب و خرید بهترین تردمیل نمی‌توان یک نسخه آماده برای تمامی افراد پیچیده و یک مدل خاص را به عنوان بهترین انتخاب به شما توصیه کرد. بلکه بهتر است مهم‌ترین نکات درا به ترتیب اولویت در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس شرایط و بودجه خود برای خرید تردمیل خانگی داشته باشید.

لیست بهترین تردمیل های خانگی و باشگاهی

5/5 - (12 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.