معرفی برند و محصولات سنسوداین

Sensodyne Biography and Products

اگر دندان‌های حساس داشته باشید، حتما نام سنسوداین (Sensodyne) برایتان آشناست و احتمالا مدتی هم از محصولات این برند سرشناس مراقبت‌های دهان و دندان استفاده کرده‌اید. همین طور ممکن است به توصیه دوستان، دندانپزشکان و یا جستجوی آنلاین، با این برند آشنا شده و در اولین نگاه قیمت محصولات آن توجه شما را جلب کرده باشد.

ممکن است برای شما سوال باشد که چرا بعضی محصولات سنسوداین قیمتی بالاتر از حد نرمال بازار دارند و آیا تهیه محصولات این برند برای شما ضروری است یا نه؟ همچنین ممکن است تنوع مدل‌های پرشمار مسواک، خمیردندان و دهان شویه های سنسوداین نظر شما را جلب کرده و بخواهید بدانید چه محصولی برای شما مناسب است.

در این نوشته قصد داریم با معرفی کوتاهی از این برند پرطرفدار، به تشریح بهترین محصولات سنسوداین در زمینه خمیر دندان سنسوداین ، مسواک  سنسوداین و دهان شویه سنسوداین بپردازیم. با خواندن این مطلب با ویژگی شاخص هر یک از محصولات سنسوداین آشنا شده و خواهید توانست محصول مناسب را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. همچنین بعد از اتمام این نوشته پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین خمیر دندان دنیا را مطالعه کنید.

مشاهده تمامی محصولات سنسوداین

 

تاریخچه شکل‌گیری سنسوداین

لوگو خمیر دندان سنسوداین | Sensodyne Toothpaste Logoشاید خالی از لطف نباشد تا در ابتدا نگاهی به سرگذشت و تاریخچه این برند سرشناس جهانی بیندازیم. خمیر دندان سنسوداین اولین بار حدود 113 سال پیش و در سال 1907 میلادی در نیویورک، توسط داروساز آمریکایی به نام الکساندر بلوک طراحی و عرضه شد. در سال 2000، کمپانی تولید کننده محصولات سنسوداین توسط Smith Kline Beecham  خریداری شده و به GlaxoSmithKline تغییر نام داد.

خمیر دندان های سنسوداین در سال 1961 برای اولین بار با فرمولاسیون استرانسیم کلرید به عنوان خمیر دندان خنثی کننده عرضه شدند. در سال 1980، سنسوداین نسل جدید خمیر دندان های خود بر پایه نیترات پتاسیم را عرضه کرد. به عبارتی سنسوداین را می‌توان یکی از برندهای پیشرو و باسابقه در زمینه تولید خمیردندان‌های ضدحساسیت دانست.

امروزه گستره تولیدات سنسوداین افزایش یافته و خمیردندان ها، مسواک ها و دهان شویه های این برند با قابلیت‌ها و کارایی‌های متعدد عرضه می‌شوند. به گونه‌ای که محصولات این برند و به ویژه خمیر دندان های آن به توصیه شماره یک دندانپزشکان در مراقبت‌های دهان و دندان تبدیل شده‌اند. در ادامه به معرفی بهترین محصولات سنسوداین که در حال حاضر در بازار موجود هستند خواهیم پرداخت.

 

 

خمیر دندان سنسوداین

خمیر دندان سنسوداین | Sensodyne Toothpaste

خمیردندان سنسوداین با فرمولاسیون ویژه خود به مدت 60 سال است که در صدر بهترین خمیردندان‌های ضدحساسیت قرار دارد. خمیردندان‌های این برند، در عین فراهم آوردن راحتی دندان‌ها و جلوگیری از درد و حساسیت، متناسب با مدل خود از سایر قابلیت‌های یک خمیردندان ایده‌آل همچون سفیدکنندگی، محافظت از لثه، محافظت و بازسازی مینای دندان، و خوشبو کننده دهان بهره می‌برند.

 

چگونه خمیر دندان سنسوداین به کاهش درد و حساسیت کمک می‌کند؟

خمیردندان‌های سنسوداین از پتاسیم نیترات یا استانوس فلوراید (Stannous Fluoride) به عنوان ترکیبات فعال بهره می‌گیرند. استانوس فلوراید با ساختن یک لایه محافظ در اطراف نواحی حساس دندان، از بروز حساسیت و التهاب جلوگیری می‌کند. پتاسیم نیترات نیز با کاستن ضربان سلول‌های عصبی در اطراف دهان، موجب التیام درد می‌شود. هر دو نوع خمیردندان‌های سنسوداین، در نهایت محافظت کامل از دندان‌ها در طول شبانه‌روز را فراهم می‌آورند.

 

هر سری از محصولات خمیر دندان سنسوداین چه قابلیت‌هایی دارند؟

تمامی محصولات سنسوداین ضدحساسیت بوده اما همان طور که گفته شد، متناسب با نوع فرمولاسیون ویژه، هر یک از مدل‌ها قابلیت‌های خاص خود را نیز دارند. سری‌های سفید کننده، کاهش سریع درد، خوشبو کننده، و ترمیم کننده از جمله محصولات متداول این برند محسوب می‌شوند. اگر به دنبال خمیر دندان های سفید کننده هستید پیشنهاد می‌کنیم مقاله خمیر دندان ذغالی را هم مطالعه کنید.

 

آیا خمیر دندان ترمیم کننده سنسوداین واقعا به بازسازی مینای دندان کمک می‌کند؟

سری‌های Pronamel و Repair & Protect خمیردندان سنسوداین با عنوان محافظ و ترمیم کننده مینای دندان معرفی شده‌اند. اما آیا واقعا این خمیردندان‌ها چنین عملکردی دارند؟ برای پاسخ به این سوال باید به این نکته اشاره کرد که آسیب دیدگی مینای دندان مراحل مختلفی دارد. در اولین مرحله، باکتری‌های مضر دندان با تولید ترکیبات اسیدی، به تضعیف سطح دندان می‌پردازند. در این مرحله بخشی از مواد معدنی رویه دندان از بین می‌رود و استفاده از خمیردندان‌های حاوی استانوس فلوراید (که در ترکیبات سنسوداین به کار رفته است) می‌تواند به توقف فرآیند تخریب مینای دندان کمک کند. همچنین ترکیبات ویژه خمیردندان سنسوداین می‌تواند به جبران لایه‌های سطحی از بین رفته کمک کند. با این حال در صورت آسیب دیدگی کامل و بروز حفره‌ها، تنها مراجعه به کمک دندانپزشک چاره کار خواهد بود و خمیردندان به تنهایی کاربردی نخواهد داشت.

 

مسواک سنسوداین

 

مسواک سنسوداین | Sensodyne Toothbrushمسواک سنسوداین نیز همچون خمیردندان‌های این مجموعه، با تمرکز ویژه بر روی قابلیت ضدحساسیت طراحی و تولید می‌شود. مدل‌های مختلف مسواک سنسوداین از موی ابریشمی بسیار نرم بهره می‌برند که پاکسازی سطح رویی دندان‌ها و خط لثه با ملایمت کامل را فراهم می‌سازد. طراحی خاص و ابعاد کوچک سری مسواک های سنسوداین، به شما اجازه می‌دهد به راحتی دندان های عقب و فضای بین دندان ها و فک را به طور کامل مسواک کرده و نگران پوسیدگی دندان‌های عقبی خود نباشید. طراحی بدنه مسواک نیز کنترل آن در حین مسواک کردن را ساده‌تر کرده و حس خوب استفاده از کالای باکیفیت را به کاربر القا می‌کند.

افزون بر ویژگی‌های کلی که اشاره شدند، هر یک از مسواک های سنسوداین، کاربرد خاص خود متناسب با نیاز مصرف کننده را دارند و می‌توانند پاسخگوی نیازهای مختلفی در زمینه مراقبت‌های دهان و دندان باشند. متداول‌ترین مدل‌های خمیردندان سنسوداین عبارتند از:

 • Gentle Care Toothbrush: این مدل با موهای نرم، برای افرادی با دندان‌های حساس مناسب است.
 • Sensitive Toothbrush: این مدل نیز مخصوص دندان‌های حساس طراحی شده و دارای موهای گرد با درجه بسیار نرم می‌باشد.
 • Multi Care Toothbrush: این مسواک از سنسوداین برای مراقبت روزانه از دندان‌های حساس طراحی شده و تفاوت آن با دو مدل پیشین در طراحی سری آن می‌باشد.
 • True White Toothbrush: این مدل با دو درجه نرم و متوسط عرضه شده و موهای آن به طور ویژه برای از بین بردن پلاک‌ها و پاکسازی کامل سطح دندان‌ها طراحی شده‌اند. این مسواک‌ها همچنین از شیارهای ویژه در بخش پشت سری مسواک جهت تمیز کردن زبان بهره می‌برند.
 • Gum Care Toothbrush: این مدل ویژه مراقبت از لثه‌ها طراحی شده و از پوشش پلاستیکی مخصوص جهت ماساژ لثه‌ها بهره می‌برد.
 • Pronamel Toothbrush: این مدل از مسواک سنسوداین، به طور اختصاصی برای محافظت از مینای دندان تولید شده است. پوشش ژله‌ای انعطاف‌پذیر و موهای میکروفاین برای این تعبیه شده برای مسواک، پاکسازی دندان‌ها در عین حفاظت از مینای دندان را ممکن می‌سازند.
 • Advanced Complete Protection Toothbrush: کامل‌ترین مسواک از سری مسواک‌های سنسوداین می‌باشد که پاکسازی پلاک‌ها، محافظت از لثه و محافظت از مینای دندان را فراهم ساخته و با دو درجه نرم و متوسط عرضه می‌شود.

 

دهان شویه سنسوداین

دهان شویه سنسوداین | دهان شوی سنسوداین

دهان شویه سنسوداین ، گروه دیگر از محصولات این برند در حوزه بهداشت دهان و دندان را تشکیل می‌دهد. با وجود طراحی بی‌نقص و کامل مسواک ها و خمیر دندان های سنسوداین، همچنان به دلیل ماهیت دندان ها، امکان مسواک نشدن برخی از نواحی دهان و دندان و نرسیدن فلوراید به آن قسمت‌ها وجود دارد. دندان‌های عقبی از جمله نواحی آسیب پذیر دهان هستند که به سختی شسته شده و امکان تجمع جرم و باکتری در آن‌ها بالاست. یک دهان شویه استاندارد، آخرین مرحله از مراقبت‌های دهان و دندان را تکمیل کرده و با قابلیت نفوذ در تمامی قسمت‌های دهان، امکان جبران نواقص پاکسازی در مراحل مسواک زدن و نخ دندان را فراهم می‌سازد.

مدل‌های متنوعی از محصولات دهانشویه سنسوداین در بازار وجود دارد که می‌توانید با مشاوره دندانپزشک، بهترین نوع آن‌ها را بر اساس وضعیت سلامتی دندان‌های خود انتخاب کنید.. با این حال تمامی مدل‌ها از یک سری ویژگی‌های عمومی بهره می‌برند که عبارتند از:

 • ضد حساسیت: همچون تمامی محصولات این برند، دهانشویه سنسوداین نیز با فرمولاسیون ویژه جهت مراقبت از دندان‌های حساس تولید می‌شوند.
 • حاوی فلوراید: مدل‌های مختلف دهان شویه سنسوداین حاوی فلوراید می‌باشند که محافظت و تقویت دندان‌ها را دندان‌ها را فراهم می‌آورد.
 • تسکین درد: دهان‌شویه‌های سنسوداین حاوی سدیم نیترات بوده و عملکرد فوق‌العاده‌ای در تسکین دردهای عصبی دندان دارند.
 • خوشبو کنندگی: خوشبو کردن دهان و ایجاد حس خنکی و طراوت ویژگی دیگری است که موجب محبوبیت دهان شویه های سنسوداین می‌شود.
 • فاقد الکل: دهان شویه های تولیدی این برند فاقد الکو بوده و موجب سوزش دهان نخواهند شد.
 • طعم خوشایند: از دیگر ویژگی‌های مهم در انتخاب یک دهانشویه مناسب، طعم آن می‌باشد. تنوع محصولات سنسوداین در این زمینه بسیار مناسب بوده و اغلب خریداران در خصوص طعم دهان شویه ها ابراز رضایت کرده‌اند.

در حالت کلی، برای مراقبت روزانه از دندان ها، مدل‌های متداول و محبوب همچون Cool Mint ، Gentle Mouthwash و یا Extra Fresh می‌توانند انتخاب مناسبی باشند. مدل‌های خاص همچون Pronamel Daily Mouthwash برای محافظت و تا حدودی ترمیم مینای دندان تولید می‌شوند که می‌توانند بر حسب نیاز در کنار خدمات دندانپزشکی و یا به عنوان مراقبت روزانه مورد استفاده قرار گیرند.

 

در پایان

محصولات سنسوداین به طور کلی از بهترین محصولات مراقبت دهان و دندان موجود در بازار محسوب می‌شوند. مخاطبین اصلی این برند افراد با دندان‌های حساس می‌باشند. در صورت ابتلا به مشکلات خاص همچون بیماری‌های لثه و مینای دندان، خمیردندان‌ها و مسواک‌های ویژه سنسوداین می‌توانند مراقبت از دندان‌ها را برای شما ساده‌تر سازند.

محصولات سنسوداین همچنین با ارائه بهترین کیفیت و کارایی، عملکرد پیشگیری در بروز بیماری‌های لثه و دندان را دارند. بنابراین اگر دندان‌های شما در حال حاضر سالم بوده و نیاز به محصولات مراقبتی ویژه ندارید، می‌توانید از مدل‌های مقرون‌ به صرفه‌تر مسواک و خمیر دندان سنسوداین به منظور مراقبت روزانه و پیشگیری از آسیب دیدن دندان‌ها و زیبا کردن لبخند خود بهره بگیرید.

4.9/5 - (13 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.