چگونه خودتان ماشین لباسشویی را نصب کنید؟

How to install a washing machine yourself

وقتی ماشین لباسشویی خریداری می‌کنید شاید ذوق این را داشته باشید که سریع‌تر آن را نصب کنید و امتحانش کنید. اما زمان که با اجزای اتصالات ماشین لباسشویی جدید خود روبرو می‌شوید شاید فهمیدن نحوه نصب آن برایتان مشکل باشد.

خوشبختانه نصب بهترین ماشین لباسشویی هایی که جدیداً تولید شده‌اند هم نیازی به یادگیری و گذراندن دوره‌های تخصصی ندارد. اگر شما از یک آموزش جامع همانند همین مقاله‌ای که در حال مطالعه هستید استفاده کنید، می‌توانید ماشین لباسشویی خود را با کمترین زمان و انرژی و بدون صرف هیچ هزینه‌ای نصب کنید. در این مقاله ما نصب دو مدل ماشین لباسشویی یعنی ماشین‌های درب از جلو و درب از بالا را به شما آموزش می‌دهیم.

توجه داشته باشید که همیشه بهتر است از یک متخصص بخواهید تا ماشین لباسشویی را برایتان نصب کند. همچنین اگر می‌خواهید خودتان نصب کنید شرایط گارانتی آن شرکت را کامل مطالعه کنید تا بعد از نصب، محصول شما از گارانتی شرکتی خارج نشود.

خرید ماشین لباسشویی

 

نحوه نصب ماشین لباسشویی درب از جلو

قبل از هرکاری باید ابزار مناسب را در جعبه ابزار خود قرار دهید. بدون داشتن ابزار شما نمی‌توانید کاری را پیش ببرید. این ابزار می‌تواند شامل انبردست، تراز و آچار مناسب باشد.

لوازم اتصالات ماشین های لباسشویی همانند لوله ورودی آب یا خروجی برای فاضلاب عمدتاً درون جعبه خودشان قرار گرفته‌اند. اما اگر درون ماشین لباسشویی شما نبود بهتر است با یک لوله‌کش تماس بگیرید و آنها را تهیه کنید.

قبل از هرگونه حرکت‌دادن ماشین لباسشویی، جایی را که می‌خواهید ماشین را قرار دهید را با متر اندازه بگیرید و با ابعاد دستگاه مقایسه کنید تا یک‌وقت ماشین لباسشویی بزرگ‌تر از ابعاد آن فضا نباشد. در این صورت باید دوباره دستگاه را بلند کنید و در جای دیگری قرار دهید. همچنین زمین باید کاملاً یکنواخت باشد، زیرا سطح شیب‌دار باعث ایجاد ارتعاشات اضافی و فرسودگی دستگاه شما می‌شود.

نصب ماشین لباسشویی درب جلو

1. برای شروع، دستگاه قدیمی خود را با خاموش‌کردن و بستن شیر تأمین آب سرد خارج کنید. پس از انجام این کار، دستگاه را از برق بکشید.

2. شلنگ آب سرد را ببندید و با انبر آن را باز کنید. سپس، شلنگ تخلیه را با دست از لوله استند بیرون بکشید و یک سطل را در حالت آماده‌باش نگه دارید تا آب اضافی موجود در شلنگ را بگیرید.

3. درحالی‌که دستگاه قدیمی به طور ایمن کنار گذاشته شده است، زمان نصب دستگاه جدید فرارسیده است. بااین‌حال، نمی‌توانید بدون بازکردن دستی پیچ‌های ترانزیت که به پشت دستگاه بسته شده‌اند، این کار را انجام دهید. پیچ‌ها باید حدود چهار عدد باشد.

3. لوله ورودی آب سرد جایی است که انبردست شما به کارتان می‌آید. باید لوله را محکم به پشت دستگاه بچسبانید و انتهای دیگر را به منبع آب سرد خود ببندید.

4. شیر آب ورودی را باز کنید که به آب وارد لوله‌های دستگاه و مخزن آن شود. اکنون دستگاه شما منبع آب تازه است.

5. مرحله بعدی شلنگ تخلیه است که باید از قبل به دستگاه شما وصل شده باشد. به‌سادگی از دستان خود برای اتصال شلنگ به لوله فاضلاب خود استفاده کنید. برخی از ماشین‌ها دارای یک خم پلاستیکی U هستند که می‌توانید هم‌زمان آن را به دیوار ثابت کنید تا شلنگ محکم بماند و از پیچ‌خوردگی و انسداد جلوگیری شود.

6. خیلی مهم است که در اینجا صبر کنید و همه لوله‌ها را از نظر نشتی دوباره بررسی کنید، زیرا اگر به‌درستی بسته نشده باشند، ممکن است برایتان دردسرساز شوند.

7. اکنون می‌توانید دستگاه جدید خود را در جایی که می‌خواستید قرار دهید.

8. قبل از اینکه از لباسشویی خود استفاده کنید، از یک تراز برای بررسی شیب دستگاه و ناهمواری ماشین لباسشویی استفاده کنید. اگر دستگاه ناهموار بود، از یک آچار برای بازکردن مهره‌های تنظیم‌کننده ارتفاع روی پایه‌های دستگاه استفاده کنید و آن‌ها را تراز کنید.

 

نصب ماشین لباسشویی درب بالا

نحوه نصب ماشین لباسشویی درب از بالا

مدل این ماشین لباسشویی اندازه‌گیری فضای شما را بیش‌ازپیش مهم می‌کند زیرا علاوه بر اطمینان از صحیح بودن ابعاد، باید به یاد داشته باشید که درب آن به سمت بالا باز می‌شود و نصب قفسه‌ها مستقیماً بالای دستگاه ایده بدی است.

1. از متر برای اندازه‌گیری ابعاد درب استفاده کنید. سپس، فضای بالای جایی که قرار است دستگاه خود را نصب کنید، اندازه بگیرید. اگر درب بزرگ‌تر از فضا باشد، در باز کردن دریچه مشکل خواهید داشت.

2. هنگامی که مطمئن شدید فضای کافی وجود دارد، مراحل مشابه نصب واشر درب جلویی است. ابتدا دستگاه قدیمی خود را با خاموش‌کردن برق و قطع کردن شیر آماده کنید. سپس شلنگ‌ها را بازکرده و دستگاه را بیرون بکشید.

3. پس از بازکردن پیچ‌های ترانزیت، لوله آب سرد را به پشت دستگاه وصل کرده و با استفاده از انبردست، پیچ‌ها را محکم کنید و انتهای دیگر را به منبع آب سرد وارد کنید.

3. برای راه‌اندازی شیلنگ تخلیه، لوله استند خود را پیدا کرده و شلنگ تخلیه را به داخل هدایت کنید.

4. قبل از وصل کردن دستگاه، نشتی را بررسی کنید.

5. در نهایت، بررسی کنید که لباسشویی روی سطح یکنواخت با استفاده از تراز قرار گرفته باشد. اگر این‌طور نیست، باید با شل کردن و سفت کردن پیچ‌های مهره با یک آچار، در ارتفاع پایه‌ها دخالت کنید.

 

ماشین لباسشویی دست دوم

نحوه کنارگذاشتن ماشین لباسشویی قدیمی

با راه‌اندازی دستگاه جدید، دستگاه قدیمی شما فقط فضای گران‌بهایی را اشغال می‌کند. بازیافت یا استفاده مجدد برای خانواده‌های جدید بهترین راه برای دور انداختن مسئولانه ماشین لباسشویی است. می‌توانید آن را به یک ضایعاتی بفروشید یا از آن عکس بگیرید و در سایت‌های فروش دست‌دوم همانند دیوار و شیپور برای فروش بگذارید تا قسمتی از هزینه ماشین لباسشویی جدید به شما بازگردد. در این شرایط اقتصادی مطمئن باشید افراد زیادی هستند که خواهان خرید ماشین لباسشویی دست‌دوم شما هستند.

همچنین راه‌های خیرخواهانه‌ای هم در جلوی شما قرار دارد. مثلاً می‌توانید آن دستگاه را تعمیر کنید و به یک مرکز خیریه اهدا کنید. مطمئن باشید این کار شما یک خانواده کم‌بضاعت را خوشحال می‌کند.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع toptenreviews
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.