چگونه در خانه در مصرف آب صرفه جویی کنیم؟

با چگونگی صرفه جویی در مصرف آب در خانه آشنا شوید و با نکات ساده و هوشمندانه ما به وظیفه خود در رابطه با محیط زیست عمل کنید.

نمی‌دانید چگونه می توانید در مصرف آب در خانه صرفه جویی کنید؟ اگر در گذشته بر روی یکی از بهترین ماشین لباسشویی برای شستن لباس های خود یا یکی از بهترین ماشین ظرفشویی برای تمیز کردن ظروف خود سرمایه گذاری کرده اید، شروع خوبی دارید. زیرا هر دو این نوع از لوازم خانگی از نظر مصرف آب به صرفه‌تر هستند.

اما آیا به این مسئله فکر کرده اید که چند بار در هفته از این وسایل استفاده می‌کنید؟ و آیا شما حداکثر بهره وری مصرف آب را تضمین می‌کنید؟ با توجه به شرایط آب و هوای امروز و میزان مصرف آب در خانه، همه ما باید تلاش آگاهانه ای در جهت استفاده هوشمندانه از آب داشته باشیم. به ویژه پس از اینکه آخرین آمارها نشان می‌دهند که یک خانواده آمریکایی در خانه به طور متوسط ​​بیش از ۳۰۰ گالن آب در هر روز مصرف می‌کند – که معادل هفت مرتبه حمام کردن است.

به این دلیل اگر می‌خواهید نحوه صرفه جویی در مصرف آب در خانه را بدانید، ما لیستی از نکات مفید را در مورد نحوه کاهش میزان مصرف خود – و همچنین پس انداز اندکی پول – تهیه کرده‌ایم. اگر به دنبال لوازم خانگی با صرفه جویی بیشتر در مصرف آب هستید، راهنمای ما را در مورد بهترین آبگرمکن های بدون مخزن یا بهترین آبگرمکن ها مورد بررسی قرار دهید.

 

چگونگی صرفه جویی آب در خانه: بر روی ماشین ظرفشویی سرمایه گذاری کنید

با توجه به سازمان زمین شناسی ایالات متحده (USGS)، یک حجم معمولی از ظروف شسته شده با دست می تواند نیازمند مصرف ۸ تا ۲۷ گالن آب باشد. در حالی که یک ماشین ظرفشویی معمولی از ۶ تا ۱۰ گالن آب در هر مرتبه شستشو استفاده می‌کند. به همین دلیل پیشنهاد من این است که اگر فضا و بودجه اجازه می دهد، یکی از بهترین ماشین های ظرفشویی را در چیدمان آشپزخانه خود قرار دهید. اگر فضای کافی در اختیار ندارید، بهترین ماشین های ظرفشویی رو میزی بهترین جایگزین است – این یک مدل جمع و جور است اما همچنان می تواند موجب کاهش مصرف آب شود. نکات ما را در مورد نحوه صحیح قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید تا حد ممکن در هر مرتبه ظروف را در ماشین قرار دهید.

خرید ماشین ظرفشویی

 

نحوه صرفه جویی آب در خانه: شیرهای آب را ببندید

آیا با شیر آب باز مسواک می زنید؟ یا در زمانیکه آب هنوز باز است اصلاح می کنید؟ به گفته آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA)، بستن شیر آب در هنگام مسواک زدن یا اصلاح کردن، راه حلی عالی برای صرفه جویی در مصرف آب هستند. با انجام این کار می توانید در هر روز ۸ تا ۱۰ گالن در مصرف آب صرفه جویی کنید. این یک روش بسیار ساده برای کاهش مصرف آب است، بدون اینکه تأثیر چندانی بر روی شما داشته باشد.

بستن شیرها برای صرفه جویی آب

خرید شیرآلات خانگی

 

نحوه صرفه جویی در مصرف آب در خانه: نشتی شیرها را برطرف سازید

در اینجا اطلاعاتی قابل تأمل وجود دارد: یک خانواده معمولی می تواند در هر هفته تا ۱۸۰ گالن یا ۹۴۰۰ گالن آب در هر سال به دلیل نشتی های خانگی هدر دهد. به گفته EPA ، این مقدار معادل مقدار آب مورد نیاز برای ۳۰۰ مرتبه استفاده از لباسشویی است. به همین دلیل، به محض مشاهده نشتی شیر آب، لوله شکسته یا تمام مواردی از این دست مهم است که تعمیرات لازم را انجام دهید، شما به معنای واقعی کلمه آب (و پول) را از طریق لوله‌ها دور می اندازید.

 

نحوه صرفه جویی آب در خانه: گواهی Energy Star را دریافت کنید

برخی از بهترین لباس شویی‌ها با درب جلو دارای مجوز Energy Star هستند. همین امر را می توان در مورد بهترین لباس شویی‌هایی با درب بالا نیز بیان کرد. و این بدان معناست که آیا از نظر مصرف بهینه انرژی حداقل۲۰ درصد بهتر  از حداقل استاندارد فدرال مورد نیاز هستند. بر اساس گزارش EPA ، خانواده های آمریکایی سالانه بیش از ۱۰۰۰ دلار برای مصرف آب هزینه می‌کنند، اما می‌توانند با استفاده از لوازم خانگی دارای مجوز Energy Star سالانه بیش از ۳۸۰ دلار در مصرف آب صرفه جویی کنند. پس منتظر چه هستید؟!

 

نحوه صرفه جویی آب در خانه: صرفه جویی در شستن لباس های کثیف خود

ماشین لباسشویی شما ممکن است دارای گواهینامه Energy Star باشد، اما همچنان باید تعداد دفعات استفاده از آن را در هفته در نظر بگیرید. و اینکه آیا می توانید با صبر کردن و افزایش تعداد لباس‌های کثیف، به صورت بهینه تری از آن استفاده کنید. منظور ما این نیست که باید ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بارگیری کنید، بلکه تنها سعی کنید ماشین لباسشویی خود را در صورتی روشن کنید که مقدار زیادی لباس برای شستشو دارید. به طور کلی یک نصف بار بیش از یک بار کامل انرژی مصرف می کنند.

کم کردن شستن لباس های کثیف

خرید ماشین لباسشویی

 

نحوه صرفه جویی مصرف آب در خانه: آبگرمکن بدون مخزن را در نظر بگیرید

اگر بودجه اجازه دهد، پیشنهاد می‌کنیم از یکی از بهترین آبگرمکن های فاقد مخزن استفاده کنید. بر‌خلاف بهترین آبگرمکن ها (که همچنان بسیار کارآمد هستند)، آبگرمکن های بدون مخزن به صورت مستمر آب گرم تولید نمی‌کنند. این وسایل تنها در زمان باز کردن شیر آب، دوش گرفتن یا فشار دادن دکمه ماشین ظرفشویی و روشن کردن آن، آب گرم تولید می‌کنند. این نه تنها موجب صرفه جویی چند دلار برای شما می‌شود، بلکه به معنای مصرف کمتر آب است.

 

چگونه در خانه در مصرف آب صرفه جویی کنیم: زمان مشخصی را صرف باغبانی کنید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از ۳۰ درصد از کل مصرف آب خانگی ایالات متحده به مصرف آب در فضای باز تعلق دارد. درست است که آبیاری گیاهان مهم است اما راه هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آنها بدون افزایش میزان مصرف آب در خانه این کار را انجام دهید. سعی کنید گیاهان خود را در پایان روز یا صبح زود آبیاری کنید تا اطمینان حاصل کنید که آب مستقیماً به ریشه می رسد و به علت نور خورشید تبخیر نمی‌شود. برای داشتن یک باغبانی پایدار، اطلاعات بیشتری را با مطالعه نکات ما بیاموزید.

 

نحوه صرفه جویی آب در خانه: یک مخزن جمع آوری آب باران نصب کنید

این به خوبی ادامه نکته قبلی است. چرا یک قدم جلوتر نرویم و حداکثر استفاده را از آب باران نبرید – مخصوصاً اگر در منطقه ای زندگی می‌کنید که بارندگی زیاد است؟ این یکی از کارآمدترین روش های صرفه جویی در مصرف آب در خانه است، زیرا مخزن جمع آوری باران باید آب باران ذخیره کند و شما می‌توانید از آب اضافی برای آبیاری گیاهان خود در مواقع مورد نیاز استفاده کنید.

ذخیره آب باراز برای صرفه جوی در آب

 

نحوه صرفه جویی در مصرف آب در خانه: یک توالت فرنگی دوگانه نصب کنید

شاید تعجب آور باشد، اما زمانیکه از بزرگترین مصرف کننده آب در خانه صحبت می‌شود توالت های ما این عنوان را به خود اختصاص می‌‌دهند. EPA بیان می‌کند که توالت ها ۲۴ درصد از مصرف آب متوسط ​​یک خانوار را تشکیل می‌دهند. زمانیکه فکر کنید در هر روز چند بار از سیفون دستشویی استفاده می‌کنید – و چند نفر در روز این کار را انجام می‌دهند – این رقم منطقی به نظر می‌رسد. به منظور مقابله با مصرف زیاد آب، نصب یک سیفون دوگانه بر روی توالت موجود خود را در نظر بگیرید. این امر باعث می‌شود در هر بار استفاده از سیفون دستشویی تنها مقدار مناسبی از آب مصرف شود.

 

نحوه صرفه جویی در مصرف آب در خانه: سبزیجات خود را بخارپز کنید

پخت تمام انواع سبزیجات نیاز به قابلمه ای پر از آب ندارد. در مقابل سعی کنید آنها را بخارپز کنید. این کار نه تنها موجب کاهش مصرف آب می‌شود، بلکه به حفظ بیشتر مواد مغذی طبیعی در سبزیجات نیز کمک می‌کند. این یک رابطه برد – برد است. با این حال، اگر سبزیجات خود را می‌جوشانید، پس از انجام این کار کمی صبر کنید تا آب جوشیده سرد شود، سپس می توانید از آن برای تغذیه گیاهان خود استفاده کنید – یا می تواند پایه سوپ بعدی شما باشد.

4.7/5 - (7 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.