بررسی ویدیویی گیتار آکوستیک کورت AD810 : خوش قیمت و باکیفیت!

Cort AD810 Acoustic Guitar Review

از دیگر گیتارهای پرطرفدار آکوستیک، گیتار اکوستیک کورت AD810 می باشد. این نوع گیتار ها با ورودشان به عرصه موسیقی جایگاه ویژه ای پیدا کرده و از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. ما در این مقاله در ابتدا با گیتار های آکوستیک آشنا شده و سپس به توضیح گیتار اکوستیک Cort AD810 می‌پردازیم.

همانطور که گفته شد وجود این نوع گیتار در بسیاری از ژانرهای موسیقی ضرورت دارد و یکی از انوع سازهای بسیار محبوب در روی زمین است. جنس این گیتارها از چوب افرا است و در ساخت این نوع خاص از گیتار از روش ها و متدهای خاصی استفاده می شود تا همه افراد از نوازندگان سبک فلامنکو تا راکرها توانایی استفاده از آن را داشته باشند. اگر قصد خرید گیتار آکوستیک مبتدی را دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین گیتار برای شروع را مطالعه بفرمایید.

ویژگی های مهم

 • نوع ساز: گیتار آکوستیک
 • نام برند: کورت
 • اندازه: 4/4
 • صفحه‌ انگشت‌گذاری: رزوود
 • تعداد سیم‌ها: 6
 • جنس بدنه : افرا
 • جنس دسته: ماهون

گیتار آکوستیک کورت AD810

گیتار اکوستیک کورت AD810

گیتار AD810 یکی از انواع گیتار های آکوستیک است. یکی از بهترین و خوش صدا ترین گیتار های آکوستیک مدل کورت AD810 آن است. Cort نام شرکت سازنده این نوع گیتار که تمرکز آن بر روی ساخت انوع گیتارهای آکوستیک و الکتریک است.  در این گیتار تنها چیزی که صدای سیم ها را تقویت می کند بدنه اصلی گیتار است. صدایی که از این گیتار ها نواخته می شود در بدنه چوبی توخالی آن ها تقویت شده و شنیده می شود.

 اگر مبتدی هستید و می خواهید سازی را با قابلیت ارتجاعی مناسب برای شروع به گیتار زنی انتخاب کنید، گیتار آکوستیک مدل کورت AD810 بهترین گزینه برای شما خواهد بود. بدنه این گیتار به شکل خمیده بوده و باعث می شود برای نواختن در مدت زمان طولانی در حالت های نشسته و ایستاده مناسب باشد. گیتار آکوستیک مدل کورت AD810 نت ها را به وضوح پخش کرده و باعث می شود بتوانید هر نت را به خوبی تشخیص داده و دید مناسبی نسبت به هر نت و اصول اولیه موسیقی داشته باشد. همچنین می‌توانید برای بررسی بهترین گیتارهای کلاسیک و آکوستیک برای شروع یادگیری به مقاله بهترین گیتار برای شروع مراجعه کنید.

 

گیتار اکوستیک کورت AD810 در دو مدل 6 سیم و 12 سیم موجود می باشند، که ضخامت این سیم از زیرترین سیم تا بم ترین آن ها بین ۱۳ تا ۵۶ هزارم اینچ است. انتخاب یکی از این دو مدل 6 سیم و 12 سیم اولین کاری است که در یکی انتخاب گیتار آکوستیک می بایست انجام داد.

در مدل 12 سیم به دلیل وجود 6 سیم اضافه در این گیتارها صدای زنگ بسیار خوبی نواخته می شود. زمانی که قطعات الکترونیکی به گیتارهای آکوسیتیک اضافه شد صدای این گیتار بسیار تقویت پیدا کرد و تحول بزرگی در این مدل از گیتار به وجود آورد. اگر یک دستگاه آمپلی فایر به گیتار آکوسیتیک مدل کورت AD810 اضافه کنید دامنه ی صدایی که ایجاد می کنید بیشتر بوده و صدای ساز شما به گوش جمعیت بیشتری خواهد رسید.

 

جنس و استایل گیتار اکوستیک کورت مدل AD810

گیتار های آکوستیک مدل کورت AD810 در استایل های متفاوتی ساخته شده و مواد به کار رفته در آن ها بسیار خاص است. بدنه گیتار های آکوستیک کورت AD810 از وصل شدن چوبه پشتی، صفحه چوبی جلویی و دو قسمت انحنا دار کناری تشکیل شده است و صفحه بالایی سوراخ های بزرگی دارد که بخاطر محل قرارگیری آن ها و شکلشان می توانند یک ویژگی آکوستیکی خاص به گیتار  Cort AD810 بدهند.

 

ویژگی های گیتار های آکوستیک کورت AD810

 • بدنه ی آن ها دردنات است.
 • جنس صفحه رویی آن ها از چوب اسپروس (صنوبر) است.
 • جنس قسمت پشتی و اطراف بدنه آن از چوب ماهاگونی (ماهون) است.
 • حاشیه های این گیتار بسیار زیبا و جذاب است.
 • سیم های گیتار کورت AD810 روکش دار هستند.
 • بریج این گیتار داری فرورفتگی است.
 • دارای EQ و تیونر داخلی است.

جدول مشخصات فنی گیتار آکوستیک کورت AD810

نوع سازگیتار آکوستیک
اندازه4/4
جنس صفحه‌ی روییصنوبر (Spruce)
جنس صفحه‌ی پشتیماهون (Mahogany)
جنس صفحات کناریماهون (Mahogany)
جنس بدنهافرا (Maple)
جنس دستهماهون (Mahogany)
تقویت دسته با آبنوسندارد
جنس صفحه‌ی انگشت‌گذاریرزوود (Rosewood)
جنس ماشین هدکروم
جنس بریجرزوود (Rosewood)
تعداد فرت‌ها20 عدد
تعداد سیم‌ها6 عدد
عرض شیطانک43 میلی‌متر
شعاع صفحه‌ی انگشت‌گذاری400 میلی‌متر
مقیاس گیتار643 میلی‌متر
جنس فرت هافلز
ظاهر بدنهساده

جمع بندی

همانطور که در این مقاله گفته شد یکی از انواع محبوب گیتار ها گیتار گیتار اکوستیک کورت مدل AD810 است که دارای ویژگی های خاص و منحصر به فردی است. اگر شما در ابتدای راه آموزش گیتار هستید به شما پیشنهاد می کنیم این گیتار را تهیه کرده و با صدای واضحی که از آن می شنوید مهارت ساز زنی خود را تشخیص داده و تقویت دهید.

مشاهده فروشنده این گیتار

5/5 - (7 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.