معرفی بهترین برندهای تلویزیون جهان در سال 2022

Best TV Brands 2022

هر خریدار تلویزیون مایل است بداند: بهترین برندهای تلویزیون کدامند؟ اگر هنگام جستجو برای یافتن بهترین تلویزیون ، بدانید که کدام سازندگان، بهترین تلویزیون ها را تولید می کنند، از بالا و پایین کردن فهرست برندهای مختلف در آمازون یا هنگام گشتن در فروشگاه Best Buy، مضطرب نمی شوید. در اینجا تجربه مان از مرور ده ها تلویزیون را در اختیارتان می گذاریم تا کمک کنیم تشخیص دهید کدام برند، مناسب شماست.

برند تلویزیونی که انتخاب می کنید، چیزهایی بیش از نام روی جعبه یا لوگوی روی تلویزیون را برایتان تعیین خواهد کرد. هر برند، هویت خاص خود را دارد. مثلا نرم افزاری منحصر به فرد دارد و یا نقاط قوت و ضعف مختلفی که در عملکرد تلویزیون وجود دارد، در برندهای مختلف، با یکدیگر متفاوت هستند. در اینجا مواردی مانند ویژگی های جامع و فناوری ها را در عملکرد کلی و مشکلاتی که برای تلویزیون به وجود می آید بررسی می کنیم تا بدانیم هنگام سنجیدن تلویزیونی که قصد خرید آن را دارید، کدام برند برایتان مناسب خواهد بود.

ما هر سال ده ها تلویزیون را بررسی می کنیم و برای بررسی هر تلویزیون، چندین ساعت را صرف آزمایش آن می کنیم. همچنین ساعاتی را به بررسی کیفیت از طریق تماشای برنامه ها، بازی کردن با تلویزیون، و بررسی هر یک از ویژگی های هر دستگاه اختصاص می دهیم.

باید بگوییم بیشتر برندهای تلویزیون، عالی هستند، اما بعضی از آنها بیش از سایر موارد، محبوب ما هستند و در هر برند نیز، بعضی دستگاه ها بیش از سایر موارد، مطلوبمان هستند.

در این مقاله، هر نام مهمی در دنیای تلویزیون را ذکر می کنیم و مدل های جدید آنها را هم معرفی می کنیم تا به شما کمک کنیم هنگام خرید تلویزیون هوشمند بعدی خود، برند مناسب خود را بیابید.

 

بهترین برندهای تلویزیون: چرا برند اهمیت دارد؟

در حال حاضر تلویزیون های 4K بسیاری در بازار هست که همگی مدعی اند امکانات هوشمند دارند و فهرستی از ویژگی ها مانند پشتیبانی HDR و حالت های بازی را نیز پیش رویتان می گذارند. از این رو ممکن است به سادگی تصور کنید همه تلویزیون ها شبیه به هم هستند. اما پس از مرور ده ها تلویزیون، می توانیم با اطمینان بگوییم این طور نیست.

شاید بزرگترین وجه تمایز تلویزیون های هوشمند کنونی که توسط سازندگان تعیین می شود این است که تلویزیون با کدام نرم افزار کار می کند. ممکن است سازندگان مهم از نرم افزار جانبی خاص خودشان استفاده کنند، مانند سیستم عامل تیزن در سامسونگ یا وب او اس در برند ال جی. سایر تلویزیون ها نیز از نرم افزارهای شخص ثالث از جمله اندروید تی وی و روکو تی وی استفاده می کنند.

وقتی بین نتفیلیکس و اچ بی او مکس یک مورد را انتخاب می کنید، این گزینه های مختلف نرم افزار در تلویزیون هوشمند، کاری بیش از یک واسطه را انجام می دهند. آنها برای تلویزیون هوشمند شما مانند یک سیستم عامل کار می کنند و می توانند بر اپلیکیشن هایی که در دسترس تان قرار می گیرد، ویژگی های خانه هوشمندی که می توانید استفاده کنید، و حتی چگونگی برخوردتان با تلویزیون از طریق کنترل صوتی در پسندهای آمازون الکسا و دستیار گوگل، تاثیر بگذارند.

فناوری نمایش دهنده نیز وجه تمایز مهمی است، زیرا شرکت هایی مانند سامسونگ و ال جی، پول هنگفتی را خرج پنل های نمایش جدید، وضوح بالاتر تصویر، و چرخش های جدید در تحویل رنگ، روشنایی و انقباض کرده اند.

در نهایت، برند تلویزیون به شما کمک خواهد کرد مشخص کنید در چه محدوده قیمتی خرید می کنید و می توانید چه سطحی از قیمت را انتظار داشته باشید. برندهایی مانند سامسونگ، ال جی و سونی، کیفیتی عالی دارند اما اغلب قیمت آنها نیز بالاست. برندهای مانند تی سی ال، هایسنس و ویزیو قیمت های کمتری دارند اما همچنان کیفیت خوبی ارائه می دهند، هرچند ممکن است بعضی ویژگی های خاص را نداشته باشند.

خرید بهترین تلویزیون

 

بهترین برندهای تلویزیون کدام است؟

بیش از ده ها برند تلویزیون در بازار هست که هر کدام، مدل ها و قیمت های متفاوتی را پیشنهاد می کنند. در این راهنما، بر برندهای تاپ و مهم تمرکز کرده ایم، و نام هایی که هنگام خرید، ارزش جستجو کردن را دارند. از این رو در نهایت به این هفت برند رسیده ایم: ال جی، تی سی ال، سامسونگ، سونی، هایسنس، ویزیو، و آمازون فایر.

هر یک از این برندهای برجسته تلویزیون دست کم یک دستگاه دارند که می توانیم آن را به عنوان دستگاه محبوب خود ذکر کنیم، و بعضی مدل ها نیز در فهرست بهترین تلویزیون ها که برایتان تهیه کرده ایم ذکر شده اند و در مرور و نقد ما، رتبه های بهتر از متوسط دریافت کرده اند.

 

 

لوگو ال جی | LG Logo

ال جی (LG): رهبر OLED

برند ال جی از جمله برندهای معروف و مورد احترام است، و بیش از هر چیز، بنا به یک دلیل، هر سال در فهرست بهترین تلویزیون های ما قرار دارد: OLED. این برند با استفاده از OLED، گزینه بهترین دستگاه در کلاس خود را با پنل های LCD ارزان تر پیشنهاد می دهد، که سبب می شود این برند، بهترین سازنده OLED در جهان باشد و بر هر ویژگی دیگری که در تلویزیون های آن وجود دارد، سایه بیفکند. اگر می خواهید بهترین کیفیت تصویر را داشته باشید، به یک تلویزیون OLED نیاز دارید. و از نظر ما رهبر تلویزیون های OLED در جهان، برند ال جی است.

اما دلایل بسیار دیگری نیز برای خرید یک دستگاه ال جی وجود دارد، حتی اگر نخواهید مدل OLED آن را بخرید. در مجموع برند ال جی به دلیل طراحی های با کیفیت و کیفیت تصویر عالی خود، اعتبار خوبی به دست آورده است، که ممکن است در سیستم های رده میانی مانند ال جی نانوسل، یا تلویزیون های ONED ال جی باشد، یا مدل هایی با قیمت مناسب تر نظیر مدل های UHD که از پنل های پایه LCD استفاده می کند. نرم افزار وب او اس تلویزیون هوشمند ال جی نیز به سادگی استفاده می شود و بیشتر اپلیکیشن ها و ویژگی هایی که هر فردی به دنبال آن هست را نیز ارائه می دهد، و با مجیک ریموت (کنترل از راه دور جادویی) که توسط حرکت کنترل می شود ترکیب می شود تا یکی از شهودی ترین تجربیات جهت یابی را در یک تلویزیون هوشمند گران قیمت، فراهم کند.

 

 

لوگو تی سی ال | TCL logo

تی سی ال (TCL): قهرمان ارزش

اگر به دنبال برندی هستید که مناسب ترین قیمت ها را به شما ارائه دهد، تی سی ال بخرید. تی سی ال که برندی نسبتا جدید در بازار امریکای شمالی است، به سرعت تبدیل به یکی از بزرگترین برندهای تلویزیون شده است که دلیل خوبی نیز برای این موضوع وجود دارد. تی سی ال فناوری های مزیتی از جمله مینی LED و QLED را با قیمت های مناسب برای کاربر پیشنهاد می دهد، که شامل ویژگی های مناسب برای گیمرها نیز هست، از جمله حالت بازی با گواهینامه THX، و عملکرد آن با توجه به قیمت هایی که اکثر به راحتی برای افراد قابل پرداخت است، بالاتر از حد متوسط در نظر گرفته می شود. حتی اگر قصد داشته باشید یکی از اولین مصرف کننده مدل های جدید باشید اما پول هنگفتی خرج نکنید، یک تلویزیون 8K نیز پیشنهاد می دهد – تلویزیون روکو 8K سری 6 تی سی ال (R648) .

همچنین تی سی ال بهترین تلویزیون های روکو را در بازار ارائه می کند. به لطف رابطه قوی بین تی سی ال و روکو، بهترین نسخه تلویزیون روکو را دریافت می کنید که از واسطه شهودی تا تعامل صوتی پیشرفته را برایتان فراهم می کند. در رده بندی قیمت های مختلف تلویزیون، تعداد زیادی تلویزیون روکو از برندهای مختلف خواهید دید، اما بیشتر آنها مواردی که در تلویزیون تی سی ال پیشنهاد می شود را ارائه نمی کنند.

 

 

لوگو سامسونگ | samsung logo

سامسونگ (Samsung): تکه ای از هر چیز

سامسونگ یکی از برندهای غول پیکر در بین برندهای تلویزیون است که انتخاب گسترده ای از تلویزیون های هوشمند 4K و 8K را فراهم می کند، و مدت هاست در فناوری نقطه ذره، جایگاه بسیار مهمی دارد، حتی وقتی با رقابت بیشتری از سوی مدل QLED مواجه می شود. تلویزیون های سامسونگ از بستر جانبی تلویزیون هوشمند تیزن استفاده می کنند، که فضایی عالی برای اپلیکیشن ها ارائه می دهد و بعضی از بهترین ویژگی های هوشمند را در آن خواهید یافت: در این برند تقریبا هر پیشنهاد منحصر به فردی را دریافت خواهید کرد، از کنترل هوشمند خانه تا برنامه های فیتنس، و پشتیبانی ویدئو چت و سودمندی خاصی که سایر تلویزیون ها نمی توانند برایتان فراهم کنند.

سامسونگ همه تلاش خود را به کار میگیرد تا همچنان یک تلویزیون باشد و در عین حال بتواند ویژگی های مناسب با زندگی ما را نیز در اختیارمان قرار دهد. مجموعه تلویزیون های سبک زندگی سامسونگ، از «فریم» (The Frame) که یک تلویزیون با الهام از آثار هنری است که روی دیوار آویزان می شوند، تا سیرو (The Sero) که تلویزیونی است که صفحه آن می چرخد تا محتوای موبایل را به شکل عمودی نمایش دهد، بعضی از منحصر به فردترین تلویزیون های بازار را پیشنهاد می دهند.

تلویزیون های سامسونگ تناقض های خاص خود را نیز دارند، مثلا به جای استفاده از فرمت محبوب تر دالبی ویژن HDR، از فرمت HDR10+ سامسونگ استفاده می کنند، اما این مباحث در مقایسه با کیفیتی که این برند پیشنهاد می دهد، اهمیت چندانی نخواهد داشت.

 

 

لوگو سونی | Sony logo

سونی (Sony): کیفیتی برتر با قیمت های بالا

برند سونی در دنیای تلویزیون ها، چیزی شبیه به سیستم پول قدیم است – سونی از دهه 60 تاکنون تلویزیون های بسیار با کیفیتی تولید می کند و تجربه تلویزیون های براویا بسیار براق آنها نشان می دهد که فروش خوبی نیز دارند و این تلویزیون ها عملکردی عالی دارند.

بعضی از بهترین صداهایی که در تلویزیون یافت می شود مربوط به برند سونی است که به لطف فناوری هایی مانند صوت سطح آکوستیک + ارائه می شود که از شیشه پنل تلویزیون OLED برای ساخت جلوه های صوتی و گفتگویی استفاده می کند تا واقع گرایی باورنکردنی ای فراهم کند.

تلویزیون های سونی از نرم افزار گوگل تلویزیون و اندروید تلویزیون برای رفع همه نیازهای شما در تلویزیون هوشمند استفاده می کند. گوگل فضایی عالی برای استفاده از اپلیکیشن ها دارد و بستر اندروید نیز یکپارچگی بهتری با وسایل هوشمند خانه و تعامل صوتی بهتری نسبت به هر نرم افزار دیگری در تلویزیون های هوشمند، ارائه می کند.

می توان گفت تنها مشکلی که با تلویزیون های عالی سونی داریم، قیمت آن است که دائما بیش از رقبایش، افزایش می یابد.

 

 

لوگو هایسنس | Hisense Logo

هایسنس (Hisense): رقیبی با هزینه مناسب برای کاربر

هایسنس یکی از شرکت هایی است که پیش از این به عنوان سازنده وسایلی مانند تهویه هوا معروف بود، اکنون تبدیل به یکی از سازندگان عالی تلویزیون و یکی از خوش قیمت ترین برندهای تلویزیون در بازار شده است. ما دائما از کیفیت بالایی که تلویزیون های هایسنس پیشنهاد می دهند شگفت زده شده ایم و قطعا توصیه می کنیم نگاهی به تلویزیون های این برند داشته باشید.

هایسنس با توجه به نوع مدل، هر دو گزینه سیستم عامل اندروید و روکو را پیشنهاد می دهد، از این رو می توانید بهترین سیستم عاملی که برای تلویزیون شما در دسترس است را انتخاب کنید. همچنین فناوری هایی مانند QLED را ارائه می دهد تا نقاط قوت بیشتری داشته باشید، و رنگ و روشنی بهتری نسبت به آنچه معمولا از تلویزیون هایی در این رده قیمت انتظار دارید، برایتان فراهم می کند.

 

 

لوگو ویزیو | Vizio Logo

ویزیو (Vizio): با ارزش برای کاربر در راه است

یکی دیگر از برندهای تلویزیون که قیمت های مناسب آن بیش از پیش مطرح می شود، برند ویزیو است. اولین سروصدایی که تلویزیون هوشمند ویزیو در بازار به پا کرد، به دلیل کمبود ویژگی های خاص برای کاهش قیمت آن و قابل پرداخت شدن آن برای کاربر، و تجربه محدودی که از تلویزیون هوشمند ارائه می دهد، تقریبا خاموش شد و چندان به چشم نیامد. اما جدیدترین تلویزیون های ویزیو ویژگی هایی عالی و امکانات بسیار بیشتری در تلویزیون هوشمند، ارائه می کنند. اما ویژگی ثابت تلویزیون ویزیو، کیفیت آن است که بیش از هر چیز در تلویزیون OLED ویزیو مشاهده می شود که در حال حاضر یکی از ارزشمندترین خریدها در دنیای تلویزیون است.

تنها حفره ای که می توان در تلویزیون های ویزیو ذکر کرد، بستر اسمارت کست آن است که محدودیت هایی دارد که در حال حاضر در بیشتر تلویزیون های هوشمند، شاهد آن نخواهیم بود. انتخاب اپلیکیشن در آن محدود است و نمی توانید انتظار چندانی داشته باشید که از تلویزیون در کروم کست و قابلیت ایر پلی استفاده می کنید تا سایر اپلیکیشن های تلویزیون را از موبایل یا تبلت خود نیز استفاده کنید.

 

 

لوگو آمازون فایر تی وی | Amazon Fire Tv

آمازون فایر: شور فایر (Sure Fire)، تلویزیون می فروشد

اگر در سال گذشته به رویدادهای فروش توجه کرده باشید، بی تردید نسخه تلویزیون های هوشمند آمازون فایر را مشاهده کرده اید که قیمت بسیار پایینی دارد. تلویزیون های هوشمند آمازون، به لطف قیمت پایینی که دارند، بیشترین فروش را دارند، حتی اگر بستر فایر تی وی در آن، ویژگی های کمتری نسبت به سایر سیستم عامل های تلویزیون هوشمند ارائه می کند. اگر از طرفداران پر و پا قرص آمازون باشید، از این سیستم عامل بسیار خوشتان خواهد آمد زیرا بخش زیادی از سرویس های وابسته به آمازون و آمازون پرایم از جمله IMDb تی وی را نمایش می دهد. همچنین قطعا از آمازون الکسا نیز خوشتان خواهد آمد که در این سیستم فعال شده است و با همه گوینده های هوشمند آمازون اکو در خانه تان، یکی شده است.

دو برند توشیبا و برند اینسیگنیا در فروشگاه بست بای (Best Buy) تلویزیون های آمازون فایر را می سازند. هر دو این برندها، عملکردی عالی و کیفیت خوبی ارائه می دهند اما نقاط قوت و ضعف خاص خودشان را نیز دارند.

تنها مشکل واقعی ما با تلویزیون های هوشمند آمازون این است که بیش از حد خودش را تبلیغ می کند؛ هیچ وقت فراموش نخواهید کرد که این یک تلویزیون آمازون است و آمازون محصولی دارد که تصور می کند شما مایلید آن را بخرید.

 

یافتن تلویزیون مناسب شما

هرچند انتخاب برند تلویزیون از جنبه های مختلفی مورد بررسی قرار می گیرد تا به شما کمک کند تلویزیونی عالی انتخاب کنید، اما ماجرا چیزی بیش از انتخاب سازنده است. توصیه می کنیم سایز تلویزیونی را بخرید که بهترین سایز برای خانه شما است، مشخص کنید کدام ویژگی ها برایتان ضروری است و از کدام یک می توانید صرف نظر کنید، و سپس بهترین مدلی که معیارهای شما را در بر دارد، انتخاب کنید.

از نظر ما، در دنیای امروز تلویزیون های هوشمند جایگاه مهمی در نمایش فیلم ها و مجموعه ها دارند، و به شدت توصیه می کنیم تلویزیونی با وضوح تصویر 4K بخرید – هر کیفیتی کمتر از این، ممکن است ناامیدتان کند و تلویزیون های 8K نیز پولتان را هدر می دهند (دست کم برای دنیای امروز). ویژگی هایی مانند پشتیبانی HDR و پورت های اضافی HDMI نیز ارزش پرداخت مبلغی بیشتر را دارند، اما فراموش نکنید به جزییات دیگری از این دست نیز فکر کنید که مثلا می خواهید تلویزیون خود را چطور نصب کنید، یا مهمترین اپلیکیشن ها برای شما کدام است.

در آخر، همه مرورهایی که از تلویزیون انجام دادیم، آزمایش های عمیق و تجربیات پی در پی و بررسی دقیق همه چیز از طراحی تلویزیون تا نرم افزار تلویزیون هوشمند و کنترل از راه دور را، در بر گرفته است.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع tomsguide bobvila
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.