بررسی کفش اسپرت دخترانه و پسرانه آدیداس Stan Smith

Adidas Stan Smith Review

آخر هفته گذشته با یک جفت آدیداس Stan Smith سبز و سفید مواجه شدیم، و همین زمانی عالی به وجود آورد تا ویژگی های آن را بررسی کنیم. همان طور که در سال 2015 اعلام شد، آدیداس Stan Smith رسما پرفروشترین کفش این برند شده است و از فوق ستاره نمادینی که این افتخار را برای دو دهه در اختیار داشت پیشی گرفت. با فروش بیش از 40 میلیون جفت از سال 1965، Stan Smith یکی از پرفروش ترین کفش اسپرت دخترانه و همینطور کفش اسپرت مردانه در کل دوران است. می توان گفت که فشار شدید در سال 2014 نقش مهمی در این توسعه های اخیر داشت، وقتی بعد از دو سال کمیاب بودن، دوباره معرفی شد. طیف وسیعی از اشخاص نامدار به کمپینی پیوستند که دوباره این رویه را ایجاد کرده و آن را به مد روز عالی تبدیل کرد که هم مورد پسند مردان و هم زنان بود. همراه با رنگ آمیزی OG در رنگ های سفید و سبز، چند نسخه ویژه هم معرفی شد که به سرعت به فروش رفت.

داستان کفش اسپرت آدیداس استن اسمیت در سال 1965 شروع شد، تقریبا یک سال پس از آنکه این برند تصمیم گرفت اولین کفش تنیس خود را تولید کند. اسم اصلی این کفش، آدیداس رابرت هایلت بود، بازیکن تنیس فرانسوی معروف آن زمان. درسال 1971، وقتی او تنیس را کنار گذاشت، آدیداس تصمیم گرفت اسم این کفش را به استن اسمیت تغییر دهد، بازیکن آمریکایی تنیس که جایگاه اول دنیا را داشت. بسیاری معتقدند که امضای استن اسمیت حرکتی اساسی بود که این برند آلمانی برای حضور موثرتر در قاره آمریکا انجام داد. جالب است که استن اسمیت بیشتر سال های اول فعالیت تنیس خود را با این کفش های اصل بازی کرده بود. پس از چند سال که این کفش با نام هر دو بازیکن عرضه میشد، در سال 1978 نام رابرت هایلت حذف شد. مانند بسیاری از کفش های ورزشی آن دوران، Adidas Stan Smith به آرامی به یک کفش روزمره تبدیل شد، که با گذشت زمان بر محبوبیت آن افزوده شد.

آدیداس Stan Smith، طراحی براق و ساده ای دارد که قلب مردان و زنان را در سراسر جهان تسخیر کرده است، و پوشیدن آن با هر لباس معمولی ساده است. نسخه کلاسیک سفید و سبز، نمای تمیزی دارد و سایر نسخه ها نیز تمایل دارند از همین الگو پیروی کنند. ساختار کلی این کفش اساسا در طول دهه ها ثابت باقی مانده است.

اجزای مختلف کفش آدیداس استن اسمیت

رویه کفش

طراحی کلی این کفش ساده است و بارزترین مشخصه آن عدم وجود سه نوار سنتی در طرفین است، که با سوراخ ها جایگزین شده است. کمی خنده دار است که محبوب ترین کفش آدیداس، فاقد ویژگی متمایز این برند است، و شاید این همان چیزی است که آن را برای افراد بیشتری جذاب کرده و به آن شکلی بیشتر شبیه کفش معمولی داده است تا کفش ورزشی. زبانه کفش دارای تصویر استن اسمیت است، که از همان اوایل دهه 80 استفاده از آن شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. لوگوی سه پر آدیداس یک بار دیگر در ناحیه پاشنه کفش ظاهر می شود، در حالی که چرم لایه سرپنجه کفش به آن حالت پنجه رو به پایین می دهد. به طور سنتی رویه کفش از چرم نرم و سوراخ دار ساخته میشد، در حالی که در نسخه های جدید از جیر، نوباک و کانواس هم استفاده می شود.

کفی کفش

کفی کفش از لاستیک تونال با کفی داخلی بالشتکی ساخته شده است. همان طور که از یک کفش دهه هفتادی انتظار می رود، پشتیانی حداقل است، و در وسط کفی EVA وجود دارد. می توان گفت راحتی این کفش مرهون رویه نازک و کفی حداقلی آن است که آن را به کفشی نسبتا سبک تبدیل کرده است.

نتیجه گیری

آدیداس Stan Smith، کفشی است که نمی توانید با آن اشتباه بروید. شیک، ساده و با ظاهری تمیز، کتانی معمولی ای است که با هر لباسی ست می شود. این کفش اسپرت یکی از بهترین هایی است که می‌توانید برای استفاده روزانه از یک کتانی داشته باشید.

 

خرید کفش آدیداس Stan Smith

4.7/5 - (4 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.