نقد و بررسی کفش اسیکس Asics GT 2000 8

Asics GT 2000 8 Review

کفش اسیکس‌ GT 2000 8 ، یک نوع کفش ورزشی بادوام برای استفاده‌ی هر روز و همیشه است. این کفش، دارای تکیه‌گاهی مناسب و قیمت‌گذاری نسبتاً متعادل بوده و یک راه‌رفتن متوازن و کم‌نوسان را ارزانی می‌دارد. علی‌رغم اینکه این نوع کفش، یک کفش شیک و مرغوب می‌باشد؛ اما به هیچ عنوان یک دستاورد ارزشمند و حیرت‌انگیز محسوب نمی‌شود. همچنین اگر قصد خرید کفش رانینگ دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید کفش مخصوص دویدن را مطالعه بفرمایید.

مزیت‌های این نوع کفش، عبارتند از:

  • راه‌رفتن و طی‌طریق با آن، میزان تکیه‌گاه مناسبی را ارائه می‌دهد.
  • به غایت محکم و بادوام می‌باشد.
  • اصلاح و بازسازی رویه‌ی بالایی آن، به راحتی و بدون دردسر، قابل‌انجام است.

عیوب و نقاط ضعف این نوع کفش، عبارتند از:

  • بعضی اوقات راه‌رفتن و طی‌طریق با آن، خیلی سخت و دشوار است.
  • سرپنجه‌ی کفش، کم‌پهنا و دراز و باریک می‌باشد.

 

خرید بهترین کفش‌های اسیکس

 

معرفی کفش اسیکس‌ GT 2000 8

کفش‌ Asics، برای هشتمین بار دچار تغییر گسترده و تجدیدساختار شده و از لحاظ بادوامی، نورچشمی شده است. این کفش، یک تعمیرات و مرمت اساسی انجام داده است؛ به طوری که کفی کفش و رویه‌ی فوقانی آن، بهسازی شده است.

این کفش، با سایر کفش‌های بادوام در محدوده‌ی قیمتی متوسط، از قبیل «Brooks Ravenna» و «Mizuno’s Wave Inspire»، رقابت می‌نماید. این کفش، ارزان‌ترین کفش و کفشی فاقد کیفیت نیست؛ اما گران‌قیمت‌ترین کفش نیز محسوب نمی‌شود.

این کفش نسبت به سایر محصولات Asics»»، بیشتر در کانون توجه قرار گرفته و زیر ذره‌بین گذاشته شده است؛ حتی بیشتر از کفش قدیمی امتحان پس‌داده‌ی «Kayano»، مورد توجه قرار می‌گیرد. آن هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ فناوری، در میانه‌ی صف قرار می‌گیرد. در زیر آن، کفش «GT-1000» قرار گرفته و در بالای آن کفش «Kayano» جای گرفته است.

 

اولین برداشت‌ها نسبت به کفش Asics GT 2000 8

خرید کفش اسیکس GT 2000 8

دیر زمانی است که من یک جفت کفش «GT 2000s» را به منظور سنجش عیار آن، امتحان نموده‌ام؛ بنابراین، من مشتاق بودم ببینم که این نوع کفش در چه وضعیتی قرار دارد. من همچنین به تازگی کفش «GT 1000» را در بوته‌ی آزمایش قرار داده و امتحان کرده بودم؛ بنابراین، ذهنیت من بر روی انواع کفش‌های «Asics» متمرکز شده بود.

اولین چیزی که من در هنگام بازکردن جعبه‌ی کفش، متوجه آن شدم، رویه‌ی فوقانی آن بود. از طریق لمس آن، احساس کردم که آن، فوق‌العاده سبک و تنفس‌پذیر بوده و بسیار راحت نیز هست!

اولین گام‌برداشتن‌های من با آن کفش، تا حدی سخت و دشوار بود. حدود دو مایل طول کشید تا با آن کفش، جفت‌وجور شوم و بدان عادت کنم و بتوانم کارهای روزمره و رفتارهای همیشگی خود را انجام دهم.

 

قسمت کفی کفش Asics GT 2000 8

قسمت کفی کفش Asics GT 2000 8

شرکت «Asics» مفتخر است که در این هشتمین سری از تولیدات خود، قدم‌زدن آسان‌تر از قبل را پیشکش می‌نماید. کفی میانی و زیره‌ی ضربه‌گیر، فقط بخشی از بهسازی‌های صورت‌گرفته در این سری می‌باشند.

کفی میانی، ترکیبی از مخلوط اسفنج‌های ریز و ماده‌ی چسبناک ژلاتینی در قسمت جانبی پاشنه‌ی کفش می‌باشد. میزان بیش از حد معمول تراکم مضاعف اسفنج در کفش «Dynamic Duomax»، در برابر چرخش داخلی و روی شکم خوابیدن کمک می‌نماید.

این افت 10 میلی‌متری باعث شد که بر روی میانه‌ی پا و پاشنه‌ی خود فرود بیایم. ماده‌ی چسبناک ژلاتینی در جذب‌نمودن این تکانه، بسیار خوب عمل کرد؛ اما اسفنج‌های ریز، هنگام پریدن و بلندشدن، سفت و خمش‌ناپذیر بودند. من احساس می‌نمایم که به‌کارگیری اسفنج‌های ریز، سازوکاری است که در کفش‌های «uptempo» نظیر کفش ورزشی DS، عالی عمل نموده ولی در اینجا، غیرکافی به نظر می‌رسد.

کفی کفش اسیکس GT 2000 8

لاستیک سایشی بالا که از لحاظ سوق‌الجیشی در زیره‌ی کفش جای گرفته است، کشش مناسبی را ایجاد می‌نماید. تسلط کافی بر روی این کفش وجود دارد و من هرگز احساس نکردم این کفش، خارج از کنترل و غیرقابل مهار شده است. مخصوصاً در خلال برخی از روزهای بارانی و روزهای پُر برگ پاییزی که من با این کفش‌ها، گام برمی‌داشتم.

سیستم «TRUSSTIC»، قسمت میانی زیره را تقویت می‌نماید. آن به من کمک می‌نماید که در هنگام پریدن و فرودآمدن، دچار پیچ‌خوردگی پا نشوم. وقتی که پایم می‌خواست به سمت داخل بچرخد، احساس نمودم که این سیستم، همیشه کار می‌کند.

این کفش، کفشی کاملاً محکم است. پس از نزدیک به 75 مایل پیاده‌روی با این کفش، فقط ساییدگی و فرسودگی جزئی وجود داشت. این به طور شگفت‌آوری، مبین بادوام بودن کفش می‌باشد. من می‌توانم به راحتی پیش‌بینی نمایم که این کفش، حتی با بیش از 500 مایل پیاده‌روی با آن، ماندگاری و دوام دارد.

 

قسمت رویه بالایی کفش اسیکس GT 2000 8

رویه بالایی کفش اسیکس GT 2000 8

این کفش، از لحاظ اندازه به‌ویژه در قسمت سرپنجه‌ی کفش، کاملاً متناسب است. در حالی که در سرپنجه‌ی کفش، فضای مناسبی وجود دارد؛ اما هنوز هم تا حدی باریک و کم‌پهناست. به طور حتم، باید سرپنجه‌ی کفش پهن‌تر شود یا به طور مناسب‌تری برآورد گردد.

این تبدیل به یک قاعده برای کفش‌های «Asics» گشته است و هر چقدر که این نقیصه را بیشتر مطرح نمایم، احتمالاً به هیچ وجه تغییری نخواهد کرد.

رویه‌ی فوقانی، به کمک یک ماده‌ی سبک و تنفس‌پذیر، بازطراحی شده است. این کفش، راحت بوده و در همه‌ی مکان‌های مناسب، تقویت‌شده و مستحکم بود. هیچ‌گاه احساس نکردم که این کفش، دست و پا گیر بوده و با استفاده از آن، دچار محدودیت شده‌ام یا پاهایم عرق کرده‌اند.

قسمت پشت کفش Asics GT 2000 8

من متوجه شدم که این کفش، به طور خاصی پاشنه‌ی پایم را به خوبی در محل نگه داشته است. زبانه‌ی بالایی دور قوزک پا، بسیار ضربه‌گیر بوده و منجر به بروز مشکلاتی نظیر آزردگی در اثر سایش و تاول‌زدن نمی‌شود.

و سرانجام اینکه، بستن بندهای این کفش و بالاآوردن زبانه‌ی آن، بسیار راحت می‌باشد. حرارت شدید در داخل کفش به وجود نمی‌آید و هیچ مشکلی در بیرون دادن یا داخل دادن زبانه‌ی کفش وجود ندارد. در بعضی اوقات، به سختی احساس می‌کردم که کفش‌هایم بسته بودند.

 

جمع‌بندی در مورد کفش Asics GT 2000 8

من در این فصل، این کفش را در یکی از مسابقات دوی استقامت خود، مورد آزمایش قرار دادم. تا رسیدن به نوار خط پایان، دچار روزگار سختی شدم که آرزو کردم که ای کاش قدم‌برداشتن به سختی پروازکردن نباشد. پس از پایان مسابقه، سفت‌بودن کفی کفش باعث شد که زانوهایم به سر و صدا بیفتند.

هنگامی که بدن من به حالت طبیعی بازگشت، تند قدم برداشتن با سرعتی منظم کاملاً مناسب بود. هیچ چیز خاصی در کار نبود؛ در واقع، چیزی نبود که خیلی از آن گله و شکایت داشته باشم. آنها در روزهای طولانی، عالی کار کردند. من با گام‌برداشتن‌های متعادلی با آن جفت‌وجور شدم و مایل‌ها به سرعت برق و باد، طی می‌شدند.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.