نقد و بررسی پرینتر کانن Canon PIXMA TR8620

Canon PIXMA TR8620 Review

پرینتر Canon PIXMA TR8620، یک چاپگر چندمنظوره و همه‌کاره‌ی کوچک و جمع‌وجور است که عکس‌هایی با کیفیت عالی را ارائه می‌نماید؛ اما ارزان‌ترین چاپگر برای استفاده نیست.

چاپگر Canon PIXMA TR8620، به‌واسطه‌ی ویژگی‌های ADF (تغذیه‌ی خودکار اسناد)، داپلکسر (دورو زنی) و چاپ عکس، چاپگر ارزشمندی می‌باشد و در حالی که قیمت آن نیز پایین است، اما انتظار می‌رود که هزینه‌ی بیشتری را صرف تعویض جوهر نمایید. در ادامه به بررسی دقیق این پرینتر می‌پردازیم. همچنین اگر قصد خرید پرینتر خانگی برای خودتان دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله راهنمای خرید بهترین پرینتر خانگی را مطالعه بفرمایید.

 

مزایای Canon PIXMA TR8620:

  • تغذیه‌ی خودکار اسناد به ازای 20 برگه
  • استفاده از دورو زن برای چاپ دوطرفه
  • چاپ عکس به صورت با کیفیت در قطع بزرگ
  • چاپ سریع و فوری به کمک پشتیبان برنامه‌ی کاربردی

معایب Canon PIXMA TR8620:

  • جوهرهای گران‌قیمت

 

خرید پرینترهای canon

چاپگر Canon PIXMA TR8620، از صدقه‌سری قابلیت‌های خاص و فراوانی که همه‌ی آنها در یک مجموعه‌ی کوچک و جمع‌وجور ارائه شده‌اند، مورد علاقه‌ی شرکت بوده و در فهرست بهترین چاپگرهای چندمنظوره‌ی ما قرار گرفته است.

با وجود اینکه این چاپگر چندمنظوره و همه‌کاره، ویژگی‌ها و امکانات بی‌شماری دارد که آن را برای به‌کارگیری در بخش‌های اداری، آماده و مهیا ساخته است؛ اما آن به خاطر اندازه و سهولت استفاده، برای استفاده‌ی خانگی نیز مناسب می‌باشد. طول و عرض و ارتفاع یک مجموعه‌ی کامل چاپگر، به ترتیب برابر با 17.3، 13.8 و 7.5 اینچ بوده و وزن آن، تنها 17.4 پوند می‌باشد.

صفحه‌ی نمایش 4.3 اینچی آن، به اندازه‌ی کافی بزرگ بوده و فراتر از نیاز ماست و این صفحه‌ی نمایش لمسی حساس و پر نقش و نگار، به منظور انجام کنترل‌ها به صورت آسان، نمایش داده می‌شود. این بدان معناست که تنها دکمه‌ی فیزیکی، دکمه‌ی روشن/خاموش‌کردن می‌باشد. چاپگر Canon PIXMA TR8620، دارای امکانات و قابلیت‌هایی نظیر یک سازوکار مخصوص تغذیه‌ی خودکار اسناد برای وارد دستگاه کردن حداکثر 20 صفحه در یک زمان و به طور خودکار بوده و همچنین در آن، یک دورو زن برای چاپ دوطرفه وجود دارد.

در هنگامی که این چاپگر به‌وسیله‌ی هر دو پهنای باند 2.4 گیگاهرتزی و 5 گیگاهرتزی، به WiFi متصل است؛ آن همچنین یک درگاه USB پرسرعت، درگاه اترنت (Ethernet) ، کارت‌خوان SD و گزینه‌های اتصال بلوتوث 4.0 را ارائه می‌نماید. این چاپگر به لطف یک مودم تولیدشده‌ی 33.6 کیلوبیتی، حتی قابلیت استفاده به عنوان دورنگار را نیز دارد.

 

کیفیت چاپ Canon PIXMA TR8620

کیفیت چاپ پرینتر Canon PIXMA TR8620

چاپگر Canon PIXMA TR8620، وقتی در بوته‌ی آزمایش قرار می‌گیرد، مرحله‌ی چاپ را با سرعتی بالاتر از حد متوسط به انجام می‌رساند. این بدان معناست که می‌توان انتظار داشت که اسناد را می‌توان با سرعت 9.2 کاغذ در دقیقه، به صورت سریع و با مقداری زیاد تولید نمود و یا اینکه اسنادی با نگاره‌سازی رنگی مخلوط را نیز می‌توان با سرعت 3.2 صفحه در دقیقه تولید کرد.

هنگامی که پای چاپ‌های براق و گلاسه در میان باشد، این چاپگر یکی از سریع‌ترین چاپگرهایی است که وجود دارد و فرایند چاپ یک عکس در قطع کاغذ تحریر معمولی، فقط در 2 دقیقه و 4 ثانیه به پایان می‌رسد؛ به طور متوسط، فرایند چاپ یک عکس باید 4 دقیقه و 3 ثانیه به طول بیانجامد تا بتوان چاپ خوبی را پشت سر گذارد.

بنابراین، سرعت چاپ، چشمگیر است؛ اما کیفیت چاپ به چه صورت است؟ چاپ نسخه‌ی متنی به کمک لبه‌های تعریف‌شده، حروف تیره و وضوح کلی، بسیار مناسب بود. نگاره‌سازی‌های رنگی نیز با رنگ‌بندی دقیق و نقش و ساختارهای قابل‌مشاهده، فقط با اندکی نواربندی بر روی نواحی تیره‌تر، مناسب شده بودند.

هنگامی که پای چاپ عکس‌های براق و گلاسه در میان باشد، علی‌رغم سریع بودن چاپ چاپگر، کیفیت با جزئیات دقیق، غنای رنگی و گذارهای بسیار ملایم و خفیف، همچنان بالا باقی می‌ماند.

کپی‌ها و روگرفت‌ها نیز، هم با متن و هم با نگاره‌سازی‌هایی که به دقت، نسخه‌ی اصلی را منعکس می‌کنند، مناسب و سازگار بودند. همانطور که گفته شد، متن کپی‌شده در هنگام استفاده از تغذیه‌ی خودکار اسناد برای کپی‌نمودن، به نظر می‌رسد که اندکی بزرگتر از زمانی باشد که کپی‌نمودن، به صورت خوابیده انجام می‌شود.

اگرچه یک فهرست انتخاب به شکل صفحه‌ای دیجیتالی، برای کپی‌کردن وجود دارد؛ اما کنترل کافی بر روی برش‌زدن و آراستن به‌واسطه‌ی حذف قسمتی از تصویر، وجود ندارد؛ بنابراین ممکن است متوجه شوید که برای اعمال عالی‌ترین کنترل در اینجا، باید به یک برنامه‌ی کاربردی یا یک اتصال رایانه‌ای، متوسل شوید.

 

امکانات پرینتر کانن پیکسما TR8620

امکانات و قابلیت‌ها پرینتر کانن PIXMA TR8620

دو ویژگی که باعث می‌گردند که این چاپگر که تحت عنوان دسته‌ی اداری مطرح است، کماکان برای کاربر خانگی نیز جلوه‌گری نماید، گنجاندن قابلیت «تغذیه‌ی خودکار اسناد» و «قابلیت دورو زنی» می‌باشند. قابلیت «تغذیه‌ی خودکار اسناد»، به این معنی است که می‌توانید به طور خودکار و در یک زمان، 20 برگه داشته باشید که به عنوان مواد اولیه و تغذیه، وارد دستگاه می‌شوند و فرایند اسکن (تصویرگرفتن) و کپی اسناد را به صورت بدون‌زحمت و بی‌دردسر، انجام می‌دهند. قابلیت «دورو زنی»، به معنای چاپ دوطرفه‌ای است که می‌تواند در مصرف کاغذ و حجم اسنادی که نیاز به چاپ دارند، صرفه‌جویی نماید.

همچنین، یک قاب 100 برگی در قسمت جلویی و یک تغذیه‌دهنده‌ی 100 برگی دیگر در قسمت پشتی وجود دارند که امکان داشتن دو نوع کاغذ متفاوت را به صورت آماده، فراهم می‌نمایند.

گنجاندن یک برنامه‌ی کاربردی رایگان نیز مفید می‌باشد، چرا که امکان استفاده‌ی سریع از چاپگر را بدون نیاز به روشن‌کردن یک کامپیوتر و از طریق تلفن هوشمند، فراهم می‌کند. چاپگر Canon PIXMA TR8620، امکان چاپ و اسکن را فراهم کرده و چنانچه بخواهید عکس‌هایی را مستقیماً از تلفن هوشمند خود چاپ نمایید، بسیار مفید و سودمند خواهد بود.

استفاده از صفحه‌ی نمایش LCD، مفید است و می‌تواند برای تنظیم سایر تنظیمات سودمند مانند WiFI نیز استفاده شود که اگر با استفاده از گزینه‌ی دکمه‌‌ی WPS انجام شود، سریع و آسان خواهد بود.

جوهر به کمک دو گزینه‌ی مشکی‌رنگ سند که مربوط به یک عکس مشکی متمرکز بر رنگ‌دانه و یک عکس مشکی براق و گلاسه‌ی مبتنی بر رنگ‌مایه‌ی ویژه هستند، به کارتریج‌های فیروزه‌ای، سرخ‌آبی و زرد تقسیم می‌شود.

 

خرید پرینتر کانن Canon PIXMA TR8620

قیمت و ضمانت‌نامه‌ی تضمین خدمات پس از فروش

چاپگر Canon PIXMA TR8620، دارای یک MSRP (قیمت خرده‌فروشی پیشنهادی تولیدکننده) به مبلغ 179.99 دلار می‌باشد که با توجه به میزان امکانات و قابلیت‌هایی که در آن گنجانده شده است، قیمت به نسبت مناسبی می‌باشد. این مدل چاپگر، به خوبی ساخته شده و مناسب به نظر می‌رسد؛ به‌ویژه هنگامی که شما واسط تعاملی و رابط کاربری مربوط به صفحه‌ی نمایش لمسی بزرگ و پر نقش و نگار و همچنین پشتیبان‌های برنامه‌ی کاربردی را در نظر می‌گیرید. آنچه که چندان مقرون به صرفه نیست، هزینه‌ی جاری مربوط به جوهر می‌باشد.

حتی اگر به سراغ پربازده‌ترین مخازن جوهر خروجی شرکت Canon برویم، کماکان قیمت هر صفحه‌ی تک‌رنگی سیاه و سفید، برابر با 5 سنت و قیمت هر صفحه‌ی رنگی برابر با 12.3 سنت می‌باشد. با این وجود، وقتی به دنبال یک تصویر فوری چهار در شش اینچی باشید؛ چاپ آن در 25 سنت منطقی‌تر خواهد بود. بنابراین، روی‌هم‌رفته تعویض و جایگزین‌نمودن جوهر این چاپگر، پرخرج و هزینه‌بردار است.

بنابراین، اگرچه پیشاپیش این چاپگر، مقرون به صرفه است؛ لازم به یادآوری است که نام‌های تجاری دیگر در ابتدا، هزینه‌ی بیشتری دریافت می‌کنند اما هزینه‌ی جوهر آنها، کمتر بوده و از این رو می‌تواند در طولانی‌مدت، ارزان‌تر تمام شوند. همه‌چیز به این وابسته است که شما می‌خواهید چه مقدار صفحه‌ای را چاپ نمایید.

 

نقد و بررسی‌های کاربران درباره پرینتر Canon PIXMA TR8620

کسانی که چاپگر Canon PIXMA TR8620 را از شرکت Amazon خریداری می‌نمایند، به طور میانگین، به آن یک امتیاز 4.4 ستاره از 5 ستاره داده‌اند که در آن زمان، بسیار چشمگیر بود. در حالی که منفی‌بافان بر روی موضوعات مرتبط با طراحی مثل بارگذاری مجدد کاغذ به میزانی بیشتر از آنچه که باید انجام شود، تمرکز می‌نمایند؛ مثبت‌اندیشان بر روی این تمرکز می‌کنند که تعویض و جایگزین‌نمودن جوهر توسط شخص ثالث، آسان بوده و کیفیت چاپ، بالا و راه‌اندازی WiFi، آسان‌تر خواهد بود.

مشتریان شرکت Best Buy، به طور میانگین، یک امتیاز 4.2 ستاره از 5 ستاره به چاپگر داده‌اند. نکات مهم منفی‌بافان، شامل استفاده‌ی بالاتر از حد انتظار از جوهر و کیفیت چاپ پایین‌تر از حد انتظار می‌باشد. مثبت‌اندیشان بر روی کیفیت چاپ ورق‌های نازک و مضاعف‌نمودن چشمگیر تمرکز می‌نمایند.

 

آیا پرینتر کانن PIXMA TR8620 را خریداری کنیم؟

چاپگر Canon PIXMA TR8620، یک چاپگر کاملاً ویژه‌ی چندمنظوره و همه‌کاره‌ است که مجموعه‌ای از بسیاری از امکانات و قابلیت‌های تأثیرگذاری می‌باشد که در یک قالب کوچک و جمع‌وجور مورد پسند کاربر خانگی تعبیه شده‌اند؛ این، یک ویژگی به اندازه‌ی کافی ارزشمند برای استفاده از آن در دفتر کاری می‌باشد. از آنجایی که هزینه‌ی اولیه‌ی این چاپگر، پایین بوده و کیفیت چاپ و سرعت آن، مناسب است؛ هزینه‌های [بالای] جوهر، در طولانی‌مدت می‌تواند معقول و منطقی به نظر برسد.

این چاپگر با پشتوانه‌ی یک برنامه‌ی کاربردی مناسب و تعداد زیادی از گزینه‌های اتصال، یک چاپگر مناسب برای آینده می‌باشد. افزودن یک سازوکار تغذیه‌ی خودکار اسناد و یک دورو زن، آن را بدل به گزینه‌ای عالی برای چاپ می‌نماید. در حالی که شما همچنین، کماکان از قابلیت کیفیت بالای براق و گلاسه‌ای بودن چاپ عکس برخوردارید؛ این واقعاً، یک چاپگر مناسب برای انجام همه‌ی کارهاست.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.