نقد و بررسی دوچرخه ثابت Schwinn IC4

Schwinn IC4 Exercise Bike review

با ماشینی شدن زندگی انسان، افزایش سرعت زندگی ما زمان کمی برای باشگاه رفتن و ورزش کردن داریم. ولی با دوچرخه ثابت Schwinn IC4 می توانیم به این هدف برسیم. بیماری های نوپدید یا به اصطلاح بیماری های مدرن بدون ورزش کردن و تناسب اندام خطرناک خواهند بود. در این مقاله به بررسی این دوچرخه ثابت می پردازیم.

خرید دوچرخه ثابت

 

بررسی دوچرخه ثابت Schwinn IC4

برند دوچرخه ثابت Schwinn IC4 یکی از بهترین و معروفترین برند ها در زمینه تولید تجهیزات ورزشی می باشد. این مدل از دوچرخه ثابت تقریبا در دسته تجهیزات اکونومی و با قیمت مناسب قرار میگیرد. در این بخش به مهم ترین ویژگی های این دوچرخه ثابت اشاره خواهیم کرد:

1. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 در زمره دوچرخه های اکونومی و اقتصادی قرار دارد. زیرا که قیمت آن نسبت به سایر مدل ها با امکانات مشابه پایینتر می باشد.

2. داشتن قابلیت تنظیم  به صورت دقیق: با این تنظیم شما می توانید لول ورزش و فعالیت بدنی خود را تنظیم کنید.  به طوری که با تنظیم این سطح بندی میزان فعالیت و کالری مصرفی شما هم متفاوت خواهد بود. این دوچرخه دارای 100 برنامه یا سطح مختلف برای تمرینات می باشد.

3. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 قابلیت سازگاری با Peloton و Zwift را که از تمرینات مقاومتی و مجازی می باشد نیز دارد. که این تمرینات عموما برای ورزشکاران حرفه ای می باشد.

4. با خرید این دوچرخه ثابت بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید  می توانید کاهش وزن محسوسی داشته باشید.

5. با این محصول با کیفیت شما قادر خواهید بود تا تمرینات هوازی را بدون ترک منزل انجام دهید. تمرینات هوازی باعث سلامت قلب، تقویت عضله قلب، تناسب اندام و در کل بهبود وضعیت کل بدن می شود.

6. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 همچنین دارای قابلیت مچ شدن با انواع تبلت و گوشی را دارد. شما با این ردیاب سلامت می توانید زمان ورزش، میزان کالری سوزانده شده، ضربان قلب لحظه ای و مسافتی را که رکاب زده اید مشاهده نمایید. این مانیتورینگ میتواند برای افراد که از این وسیله استفاده می کنند بسیار عالی و ایده آل باشد. با این قابلیت شما می توانید به راحتی برنامه ها و نرم افزار های مختلف در خصوص سلامت را اجرا نمایید.

7. این دوچرخه در دسته بندی دوچرخه های عمودی در تجهیزات بدنسازی سالنی قرار میگیرد.

8. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 به علت داشتن چرخ فلایویل از نوع چرخشی بسیار نرم  می باشد. که این ویژگی در یک  دوچرخه  ثابت بسیار منحصر بفرد می باشد.

9. این وسیله دارای یک زین کاملا حرفه ای و  قابل تنظیم می باشد. که این تنظیم برای افراد با وزن و قد مختلف متفاوت می باشد. همچنین این زین برای آقایان و بانوان مناسب می باشد.

10. دسته های تعبیه شده در دوچرخه ثابت Schwinn IC4 از نوع چند گیره می باشد. این دسته ها از جدیدترین فناوری ها استفاده میکنند. عدم فشار به مچ دست و حالت ارگونومی از ویژگی های این دسته می باشد.

11. ایجاد مقاومت مغناطیسی از دیگر ویژگی های این محصول می باشد.

12. علاوه بر قابلیت اتصال به انواع دیوایس در این دوچرخه. شما می توانید یک دستگاه مانیتورینگ مخصوص به خود این محصول را نیز خریداری نمایید.

13. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 قابلیت تحمل وزن حداکثر 170 کیلوگرم را دارد.

14. معمولا این دوچرخه با گارانتی 10 ساله به مشتریان عرضه می شود.

 

Schwinn IC4 Exercise Bike

تمریناتی که با دوچرخه ثابت Schwinn IC4 می توانید انجام دهید

در این بخش به عمومی ترین و ساده ترین ورزش هایی که میتوان با این وسیله انجام داد اشاره می کنیم:

 • تمامی حرکات برای تقویت قسمت های مختلف عضله پا
 • تمامی ورزش های مربوط به کاهش وزن توسط دوچرخه
 • دوچرخه ثابت Schwinn IC4 بهترین وسیله برای انجام تمرینات هوازی می باشد
 • تمامی تمرینات برای تناسب اندام توسط دوچرخه ثابت
 • حرکات استقامتی برای تقویت عضلات پشت ران
 • حرکات نرمشی و آرام برای بهبود وضعیت تاندون های آسیب دیده پا

 

ویژگی های منحصر بفرد دوچرخه ثابت Schwinn IC4

1. این دوچرخه از متریال بسیار سبک و در عین حال با کیفیت ساخته شده است. به طوری که جابه جایی آن آسان می باشد. ولی در برابر سخت ترین لول های تمرینات استقامتی مقاوم است.

2. طراحی زیبای با رنگ مشکی و قرمز می باشد. طراحی بدنه به طوری می باشد که در کوچکترین اتاق ها هم می توان از آن استفاده کرد. به این نوع طراحی در علم ورزش طراحی مینیمال می گویند.

3. به خاطر طراحی خاص و عمودی جز معدود دوچرخه هایی می باشد که میتوان از آن در تمرینات ایستاده دوچرخه سواری نیز استفاده کرد. این تمرینات ایستاده توسط دسته های فوق پیشرفته این دوچرخه امکان پذیر است.

4. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 دارای دو عدد استند برای نگهداری بطری آب می باشد. همچنین دارای یک استند منعطف برای نگهداری انواع تبلت و گوشی است.

5. در قسمت رکاب این دوچرخه دارای گیره هایی مخصوص است. این گیره ها برای نگهداری دمبل 1.5 کیلویی برای تمرینات حرفه ای تعبیه شده است. اضافه کردن این وزنه ها امکان انجام تمرینات بالا تنه را نیز به شما خواهد داد.

6. وزن این محصول تقریبا 55 کیلو می باشد. برای آسان شده جا به جایی آن چرخ هایی زیر آن وجود دارد.

7. پدال های این دوچرخه قابل تعویض می باشد. با تعویض پدال ها می توانید از کفش دوچرخه سواری حرفه ای نیز استفاده نمایید.

8. در دوچرخه ثابت Schwinn IC4 تعیین لول های تمرینات با استفاده از مقاومت مغناطیسی ایجاد می شود. که به فرد تمرین کننده کاملا احساس دوچرخه سواری در سر بالایی و یا سرپایینی را خواهد داد.

9. نگهدارنده های پدال های این دوچرخه از جنس فولاد مقاوم  می باشد. ورزشکار می تواند با حداکثر فشار تمرینات خود را بدون نگرانی از شکستن یا جابجایی دوچرخه  انجام دهد.

10. همراه دوچرخه ثابت Schwinn IC4 یک دستبند بلوتوثی نشان دهنده ضربان قلب می باشد. که برای مانیتورینگ سلامت ترینر بسیار ضروری است.

11. دوچرخه ثابت Schwinn IC4 دارای قابلیت سطحی از تمرینات با عنوان دویدن آرام یا دویدن نرم می باشد. این سطح از تمرینات برای ورزشکاران آسیب دیده و ریکاوری افراد بعد از جراحی پا بسیار مناسب است.

 

معایب دوچرخه ثابت Schwinn IC4

این دوچرخه در امتیاز بندی رده خوب رو به بالا را دریافت کرده است. تنها دو مورد ضعف برای این محصول بیان شده است که عبارت است از:

 • اولین مورد عدم داشتن فن خنک کننده می باشد.
 • دومین مورد نداشتن برنامه آماده ترینینگ برای خریداران این دوچرخه بیان شده است.

 

مزایای ورزش کردن در خانه با دوچرخه ثابت Schwinn IC4

 • نداشتن تایم و  زمان محدود برای ورزش کردن: زمانی که این وسیله را خریداری می نمایید در هر ساعتی که وقت دارید می توانید ورزش انجام دهید.
 • مصون ماندن از بیماری های واگیردار مانند کرونا.
 • کاهش وزن و جلوگیری از بیماری هایی مانند چاقی،کبد چرب و غیره که با کاهش فعالیت ایجاد می شود.
 • دوری از بیماری های روانی و افسردگی با انجام تمرینات متنوع توسط این دستگاه.
 • با دوچرخه ثابت Schwinn IC4 می توانید با انجام نوبتی تمرینات به صورت خانوادگی  ورزش کنید. و هم از دورهمی خانوادگی در خانه لذت ببرید.

 

در انتها

دوچرخه ثابت Schwinn IC4 یک محصول متعادل در تمام زمینه ها می باشد. اگر یک دوچرخه ثابت مدرن، با متریال عالی و قیمت مناسب می خواهید بخرید این محصول یکی از بهترین ها می باشد. اگر خانه شما کوچک می باشد و به یک وسیله ورزشی کم جا نیاز دارید نیز این محصول مناسب می باشد. در بررسی کیفیت این دوچرخه ثابت تنها این مورد کافی می باشد که یکی از محصولات پر فروش در فروشگاه های آنلاین شرکت آمازون در سراسر جهان می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.