قابلیت جدید اپل واچ چگونه از شما در مقابل ویروس کرونا محافظ می‌کند؟

در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در سال 2020 که در هفته‌ی جاری برگزار شد، این غول فناوری از آخرین آپدیت اپل واچ یعنی WatchOS 7 رونمایی کرد. نکته‌ی جالب توجه در خصوص این آپدیت، وجود یک آپشن جدید است که قابلیت تشخیص خودکار شستن دست را دارا می‌باشد. این ساعت پس از آن‌که تشخیص داد که شست‌وشوی دست آغاز شده است، شروع به شمارس معکوس از 20 نموده و فرد را راهنمایی می‌کند تا پایان بیست ثانیه به شستن دست‌هایش ادامه دهد.

اما چرا 20 ثانیه؟ این مدت زمان بر اساس توصیه‌های بهداشتی «مرکز کنترل و پیشگیری بیماری» که به اختصار CDC نامیده می‌شود تنظیم شده است.

علت این امر چیست؟ همان‌طور که می‌دانید یکی از راهکاری پیشگیری از ابتلا و انتشار ویروس کرونا، شستن دقیق دست‌ها می‌باشد. چرا که گفته می‌شود ویروس کرونا به راحتی در اثر لمس اشیاء آلوده منتقل خواهد شد. لذا این قابلیت، یک امتیاز مثبت برای ساعتی‌ست که پیش از این نیز به عنوان بهترین ساعت هوشمند دنیا شناخته می‌شد. این برتری به‌خصوص در حیطه سلامتی و بررسی سلامت فرد بسیار چشم‌گیر است.

خرید اپل واچ

بی‌شک باید قدردان این قابلیت بی‌نظیر بود. اما قطعا برای شما و افراد علاقمند به تکنولوژی این سوال ها پیش خواهد آمد:

  • WatchOS7 چگونه این کار را می‌کند؟
  • اپل واچ با استفاده از چه ابزار و فناوری‌ای این امر را امکان پذیر کرده است؟

در حقیقت این ماموریت در اپل واچ با استفاده از کاری ترکیبی توسط سنسورهای حرکتی، میکروفن و بهره‌گیری از فناوری Machine Learning به انجام می‌رسد. به این صورت که گوشی به طور خودکار زمانی را که شما شروع به شستن دست‌های خود می‌کنید تشخیص می‌دهد. یکی از نگرانی‌هایی که وجود دارد ذخیره شدن صداهایی‌ست که اپل‌واچ برای تشخیص این موقعیت در خود بارگیری می‌کند. اما به گفته Apple این صداها به هیچ‌ عنوان به طور خودکار ذخیره نخواهند شد.

قابلیت شستشوی دست اپل واچ‌چنان‌چه پیش از به پایان رسیدن شمارش معکوس شستن دست‌ها را متوقف کنید، اپل‌واچ به شما هشدار خواهد داد. یکی دیگر از نکات جالب در خصوص این دستگاه یادآوری آن برای شستن دست‌ها، زمانی‌ست که به خانه برمی‌گردید. به این طریق آلودگی دست‌های‌تان به ویروس‌هایی که ممکن است در محیط بیرون از خانه وجود داشته باشند برطرف خواهد شد.

ممکن است دلتان بخواهد اطلاعات مختلفی را در خصوص میزان رعایت بهداشت و شست‌وشوی دست‌تان ذخیره کنید. به عنوان مثال ممکن است مایل باشید بدانید که چند بار دست خود را می‌شویید و به چه میزان به سلامت خود توجه دارید. آیا این امکان‌پذیر است؟

شما به راحتی می‌توانید از طریق برنامه‌ی بهینه شده‌ی Health به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. در این بخش حتی شما خواهید توانست اطلاعاتی را در خصوص این‌که «چرا شستن دست‌ها برای پیشگیری از کرونا مهم است؟» دریافت کنید.

البته این قابلیت که از آن صحبت به میان آمد تنها یکی از چند ویژگی اپل‌واچ در زمینه‌ی حفظ سلامتی می‌باشد. وجود قابلیت‌های مختلف در WatchOS7 آن را بدل به دستگاهی بی‌نظیر برای نظارت بر خواب، سلامت قاعدگی، سلامت عمومی و مواردی دیگری از این دست نموده است.

 

شستن دست‌ها چه تاثیری بر پیشگیری از ابتلا به کرونا دارد؟

بر اساس اطلاعات سازمانی جهانی بهداشت می‌دانیم که کرونا می‌تواند به وسیله ذرات کوچکی که در هنگام عطسه، سرفه و حتی صحبت کردن از بدن فرد خارج می‌شود منتقل شود. این ذرات در صورت ورود به چشم، بینی و یا دهان فرد مقابل می‌توانند سبب ابتلای وی به این ویروس گردند.

حال اگر چنین مقصدی در انتظار این ذرات نباشد، آن‌ها مدت زمان مشخصی را بر روی اشیاء اطراف فرد زنده باقی می‌مانند. چنان‌چه فرد بدون توجه به نکات بهداشتی اقدام به لمس این اشیاء نماید و بدتر از آن نکات مهم در شست‌وشوی دست‌ها را رعایت نکند، احتمال بروز بیماری در وی به شدت افزایش می‌یابد.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.