چگونه بند کفش خود را ساده و شیک ببندیم؟

How to Straight Lace Shoes

بستن بند کفش به روش های گوناگون یکی از چالش های جدی برای بسیاری از افراد است و برای بسیاری کفش یک قسمت فوق العاده مهم از تیپ و ست کلی لباس آنها محسوب می‌شود. حتی روشهای خلاقانه بیشماری برای بستن بندکفش ها ابداع شده است که حتی موجب شخصی تر شدن یک عنصر کاملا نمایان یعنی همان کفش ها در جا لباسی شما شده. اگرچه سر در آوردن از اینکه این روش های پیچیده اما شیک بستن بند کفش دقیقا چطوری است ممکن است آسان نباشد. اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه می توانید ظاهر مرتب بند کفش های خود را تغیر دهید ، در اینجا چند روش ساده برای انتخاب آورده شده است. پس تا پایان این مقاله با حواس جمع همراه باشید.

 

روش اول : روش خطی

 

1. بند کفش را در اولین سوراخ کفش اول خود قرار دهید. نوک کفش را مقابل خود بگذارید. سوراخ های دورتر از شما اولین سوراخ نامیده می شوند و به طور متوالی از همانجا شمارش می شوند. دو نوک بند  را در اولین سوراخ های دو طرف قرار دهید.

 

2. اطمینان حاصل کنید که انتهای بند کفش ها مساوی است. هر دو سر بند را به طور کامل بکشید. بند هارا طوری بکشید که طول آنها یکنواخت باشد.اکنون شما اولین نوار خود را دارید.

 

3. بند ها را آماده نوار دوم کنید. انتهای بند سمت راست در دست بگیرید و آن را وارد سوراخ دوم در سمت راست کنید و سپس آن را بکشید. یادتان باشد سوراخ ها را جا نگذارید. باید طوری این کار را انجام دهید که قادر نباشید بند را بین سوراخ ها ببنید.

 

4. نوار دوم را بسازید. همان بند سمت راست را مستقیم از به سمت چپ کفش بکشید. آن را از طریق سوراخ دوم در سمت چپ از داخل وارد کنید و بیرون بیاورید. سپس آن را بکشید تا محکم شود.

 

5. بند ها را آماده ی نوار سوم کنید. نوک بند سمت چپ را بگیرید و  از سوراخ دوم سمت چپ گذر کنید(که  توسط بند سمت راست پر شده)  و آن را از داخل وارد سوراخ سوم سمت چپ کنید.. سپس آن را بکشید تا محکم شود.

 

6. نوار سوم را بسازید. بند سمت چپ را به طرف سمت راست کفش بیاورید و آن را از بیرون وارد سوراخ سوم سمت راست کنید. سپس آن را بکشید تا سفت شود. شما الان باید نوار سوم را داشته باشید.

 

7. بند ها را آماده ی نوار چهارم کنید. بند راستی که الان در سمت چپ کفش قرار دارد را بگیرید و آن را از  کناره داخل کفش به سمت بالا بیاورید و از سوراخ سوم سمت چپ رد شوید که در حاضر پر شده سپس آن را وارد سوراخ چهارم سمت چپ کنید. حالا آن را بکشید تا سفت و محکم شود.

 

8. نوار چهارم را بسازید. سپس همان بند راستی را که الان وارد سوراخ چهارم سمت چپ کردید بگیرید و آن را از بیرون وارد سوراخ چهارم سمت راست کنید. آن را بکشید که سفت شود.

 

9. بند زدن را ادامه دهید. حالا بند دیگر را(بند چپی) از داخل وارد سوراخ  پنجم کنید سپس آن را به سمت دیگر کفش بیاورید و از بیرون وارد سوراخ پنجم سمت چپ کنید و آن را از داخل بکشید. مراحل 5 تا 8 را تکرار کنید تا به آخرین سوراخ نزدیک به خود برسید.

  • هربار که شما بند را از زیر سوراخ ها رد میکنید قبل از اینکه آن را وارد سوراخ مورد نظر کنید از سوراخ هایی که قبلا پر شده عبور کنید و بگذرید.
  • وقتی شما یک بند را میکشید مستقیما وارد همان سوراخی میشود که دقیقا موازی با همانی است که از آن بیرون آمده است.

 

10. بستن بند کفش را تمام کنید. هنگامی که به آخرین وضعیت رسیدید ، یک بار دیگر از یکنواخت بودن بند کفش ها اطمینان حاصل کنید. ممکن است مجبور شوید کمی بندهای پایین کفش را تنظیم کنید. بعد از بستن بند کفش اول کفش دیگر خود را به همین شکل بند کنید.

 

 

روش دوم: روش ساده

 

 

1. بند کفش رو وارد اولین سوراخ کنید. در حالیکه نوک کفش مقابل شما قرار دارد اولین جفت چشمی ها باید دورترین چشمی ها باشند از شما. نوک بند سمت راست را وارد چشمی سمت راست و نوک بند سمت چپ را وارد چشمی سمت جپ بکنید.

 

2. ابتدا کار با بند سمت راست  را به پایان برسانید. بند سمت راست خود را در زیر ردیف چشمی های سمت راست  به سمت خود قرار دهید ، آن را  از اداخل از پایین به سمت  بالا بکشید  تا به چشمی آخر در سمت راست برسید. سپس آن را وارد چشمی آخر بکنید. (فقط سوراخ اول و آخر در سمت راست)

 

3. طول بند کفش را تنظیم کنید. در این متد بند سمت چپ همه ی کارها رو انجام خواهد داد. پس قبل از شروع باید مطمئن شوید که درازتر از آن سر بند است.بند سمت چپ را آنقدر بکشید تا انتهای بند سمت راست به اندازه کافی بلند به نظر برسد تا بتوانید پس از پایان کار آنها را گره بزنید. در حال حاضر ، یک تخمین تقریبی بزنید زیرا بعداً می توانید آن را بیشتر تنظیم کنید.

 

4. بند را برای نوار دوم آماده کنید. بند سمت چپ را از داخل وارد سوراخ دوم سمت چپ کنید سپس آن را بکشید تا محکم شود.

 

5. نوار دوم را آماده کنید. بند چپی را به سمت راست کفش بیاورید و آن را از بیرون وارد سوراخ دوم از سمت راست کنید سپس آن را بکشید تا سفت شود. از این پس ما به این بند به عنوان “بند کاری” اشاره می‌کنیم.

 

6. بند را برای نوار سوم آماده کنید. بند کاری را از پایین وارد سوراخ سوم از سمت راست بکنید. سپس آن را کاملا بکشید.

 

7. نوار سوم را بسازید. بند کاری را به سمت چپ کفش بیاورید سپس آن را از بیرون وارد سوراخ سوم از سمت چپ بکنید. آن را بکشید تا محکم شود.

 

8. کار خود را به همین صورت ادامه دهید. با استفاده از همین بند مراحل 4 تا 7 را به همین شکل ادامه دهید تا به چشمی آخر برسید.

 

9. طول بندها را تنظیم کنید. اکنون که بستن بند را تمام کردید ، یک بار دیگر مطمئن شوید که طول هر بند کاملاً برابر است. بند کاری خود را تا جایی که لازم است به سمت پایین کفش بکشید تا بند غیر کاری خود را بلندتر کنید یا برعکس.

بعد از تمام شدن کفش اول، کفش دیگر خود را بند بزنید. تمام این مراحل را روی کفش دوم خود انجام دهید.

 

4.8/5 - (6 امتیاز)
منبع Wikihow
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.