معرفی 10 روش برای حفظ فضا در آشپزخانه

آیا از راههای حفظ فضا در آشپزخانه ناامید شده اید؟ ما در اینجا به شما نشان میدهیم چگونه این کار را به درستی انجام دهید.

جای تعجب نیست اگر شما مشتاقید راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه پیدا کنید، چون قابلمه ها، ماهیتابه ها، مبلمان، لوازم خانگی و سایر موارد جای زیادی می‌گیرند. اگر شما آشپزخانهای بسیار کوچک، یا آشپزخانهای با شکل غیرمعمول دارید، پیدا کردن راههایی برای حفظ فضا مهمتر می‌شود، بنابراین شما فضایی برای حرکت کردن به دست خواهید آورد. کمک همینجاست، چون ما بهترین راههای کار کردن با فضایی که دارید را رهگیری کردهایم و بهترین جایش اینجاست که این راه حل‌ها حتی پرهزینه هم نیستند.

خرید وسایل آشپزخانه

 

1. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: خونسرد باشید و یخچال را مرتب کنید

یکی از اولین راهها برای ایجاد فضای کاری، مرتب کردن یخچال است. ممکن است ساده به نظر بیاید اما اینکه بتوانید چیزها را به سرعت پیدا کنید، در کار شما در آشپرخانه بسیار موثر است. شما همیشه قادر خواهید بود چیزها را پیدا کنید و هرگز هنگامی که یک شیشه باز شده دارید، شیشهای جدید را باز نخواهید کرد، این امر از هدر رفتن مواد غذایی جلوگیری میکند. اطمینان حاصل کنید که مواردی که بیشتر از آنها استفاده میکنید روی قفسه درب یا در جلوی چشم قرار دارند. اگر یکی از بهترین یخچال های با درب فرانسوی را دارید، در اینجا از مزایایی برخوردار خواهید بود، زیرا این یخچالها طوری طراحی شدهاند که میتوانید بدون نیاز به خم شدن همه غذاهای خود را ببینید.

تعدادی جعبه قابل جمع شدن ذخیره مواد غذایی که مناسب قفسه‌های شما باشد تهیه کنید (فراموش نکنید که قفسهها را میتوان جابجا کرد) و از رنگها یا برچسبهای مختلف برای غذاهای مختلف استفاده کنید.

در مرحله بعد، بر نگهدارندههای قابل جمع شدن بطریهای شراب و جعبههایی برای گروهبندی مواد مشابه مانند ماست، صبحانه، سسها و غیره، سرمایه‌گذاری کنید. از کیسههای ذخیره سیلیکونی برای ذخیره مواد غذایی تازه یا باقیماندههای غذا استفاده کنید، که هم قابل استفاده مجدد و هم دوستدار محیط زیست هستند. اطمینان حاصل کنید که این کیسه‌ها را برچسب زدهاید، بنابراین میتوانید تمام شدن غذاها را زیر نظر داشته باشید.

سازماندهی وسایل برای حفظ فضا

 

2. راه هایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: چیدن را شروع کنید

چیدن یک روش ذخیرهسازی عالی است که میتواند در داخل کابینتها، در قفسهها و روی میزها استفاده شود. روی چند شیشه جذاب برای انباشتن سرمایهگذاری کنید و آنها را برای اقلامی که اغلب استفاده میشوند مانند قهوه، ماکارونی، شکر و برنج در معرض دید قرار دهید. شیشههای ارزان قیمت و جعبههای پلاستیکی را میتوان در داخل کابینتها دور از چشم قرار داد – مطمئن شوید که برچسب آنها را به وضوح مشخص کردهاید، بنابراین میدانید هر چیزی کجاست.

در مرحله بعد، به دنبال چند عدد پایه یا استند برای انباشتن روی پیشخوان باشید. میتوانید وسایل کوچک را در زیر آنها و بلندترها را در بالا قرار دهید. این کار نه تنها جای بیشتری را در همان فضا ایجاد میکند، همچنین میتوانید همه چیز را در یک نگاه مشاهده کنید. ادویه‌های رنگارنگ را روی پایه‌های گردان روی میزهای خود نمایش دهید – آنها را پنهان نکنید!

 

3. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: استفاده از قلاب

در یک آشپزخانه کوچک، قلابها می توانند راه حلی عالی برای ذخیره‌سازی باشند و همچنین میتوانند بسیار جالب نیز به نظر برسند، زیرا میتوانید وسایل تزئینی خود را در فضای باز به نمایش بگذارید. از آنها برای حوله، برس و ماهیتابه، دستههای گیاهان، تخته خردکن، پیش بند و هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید! وسایل آشپزی را در پشت اجاق گاز، جایی که کاربرد دارد، لیوانها را از قفسهها، گلدانها را از ردیفی در زیر قفسه و وسایل پارچهای مانند پیشبند، حوله و دستمال شستشو را از قلابهایی که در کناره کابینت وصل است آویزان کنید.

 

4. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: از دیوارها استفاده کنید

اکنون که درباره فضاهای اضافی برای ذخیره وسایل آشپزخانه میاندیشید، از خود بپرسید که هر قفسه و کابینت چه کاری میتواند انجام دهد. پاسخ: میتوان آنها را برای ایجاد فضای ذخیرهسازی بیشتر، سفارشی کرد!

اولا، قفسههای کم عمق عالی هستند. آنها میتوانند در فضاهای کوچکی که در غیر این صورت هدر خواهند رفت، قرار گیرند و قوطیها و جعبهها را تا یک عمق نگه دارند، بنابراین بلافاصله میتوانید همه چیز را ببینید. واحدهای قفسه مستقل مفید هستند، زیرا میتوانید آنها را در گوشههای کوچک قرار دهید و بشقابها و کاسهها را برای نمایش در آنها بگذارید.

ریل ها بسیار متنوع هستند. آنها را روی آویز بالای سینک ظرفشویی، برای پارچهها و برسهای شستشو و ظروف، به اطراف کابینت برای حوله و زیر قفسهها برای قلابهای قابلمه نصب کنید.

در مرحله بعد، با یک قفسه آویز برای ظروف چوبی میتوانید لیوانهای شراب را از زیر قفسه یا داخل کابینت به صورت وارونه آویزان کنید. قفسههای سیمی میتوانند بشقابها، سینیهای پخت و درب قابلمهها را داخل کابینتها نگه دارند.

 

5. راه هایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: جذابیت مغناطیسی

قفسههای مغناطیسی میتوانند به اطراف یخچال شما متصل شوند و از فضایی که اغلب هدر میرود بیشترین استفاده را ببرند. گیرههای مغناطیسی، لیست خرید و یادداشتها را نگه می دارد و قفسههای چاقوی مغناطیسی تمام تیغههای شما را دم دست نگه میدارد.

 

6. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: روی یک ماشین ظرفشویی قابل حمل سرمایه گذاری کنید

اگر کمبود فضا، گنجاندن ماشین ظرفشویی با اندازه کامل را بدون از دست دادن فضای با ارزش کابینت مشکل کرده است، یکی از بهترین ماشینهای ظرفشویی رومیزی را در نظر بگیرید. آنها برای خانوارهای کوچکتر ایدهآل هستند و اگرچه ظرفیت کمی دارند، اما به طور کارآمد کار میکنند. از آنجایی که اکثر این ماشینهای ظرفشویی از جلو باز میشوند، سطح بالا را نیز میتوانید برای نگهداری وسایل استفاده کنید.

 

7. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: جلو و مرکز

اگر اتاق خشکشویی ندارید، هنوز راه هایی وجود دارد که میتوانید از طریق آن در اطراف لوازم شستشوی خود در فضا صرفهجویی کنید. انتخاب یک ماشین لباسشویی خوب، به معنی این است که هنوز یک فضای کار در بالا دارید که میتوانید از آن برای نگهداری مواد شوینده در سبدها یا قرار دادن قفسهای برای خشککن استفاده کنید. یک فضای کوچک در گوشه ممکن است تنها چیزی باشد که شما برای تجهیزات لباسشویی در اختیار دارید، در این صورت به بهترین ماشینهای لباسشویی قابل حمل ما نگاهی بیندازید و اگر واقعاً نمیتوانید دو دستگاه را جا دهید، بررسی بهترین خشک کن و ماشین لباسشوییهای ترکیبی ما را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، ویژگیهای اختصاصی ما را در مورد ایدههای اتاق خشکشویی، بررسی کنید.

 

8. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: راه حل های قابل حمل

تخته قصابی یا سبد خریدی که بر روی چرخ است میتواند یک سرمایهگذاری عالی باشد. از قسمت بالایی میتوان برای خرد کردن و ذخیرهسازی استفاده کرد، قفسههای زیرین سبزیجات را نگه میدارد و میتوانید آن را به گوشهای منتقل کنید یا در صورت عدم استفاده از آن، در زیر میز قرار دهید. برخی از آنها به قدری باریک هستند که بین کابینتها قرار میگیرند.

 

9. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: بهترین وعده روز

اگر فضا تنگ است، حذف میز ناهارخوری را بررسی کنید و چهارپایههایی داشته باشید که زیر پیشخوان صبحانه قرار دارد. از سوی دیگر، میز و صندلی تاشو یک راه حل عالی است. آن قلاب‌های فنجان را به خاطر دارید؟ حتی می‌توانید صندلی‌های یدکی را از آنها آویزان کنید.

 

10. راههایی برای حفظ فضا در آشپزخانه: فضای کمد را حداکثر کنید

داخل کابینتها نیز اغلب میتوانند سفارشیسازی شوند. با تصمیمگیری در مورد آنچه قرار است در داخل هر یک قرار گیرد شروع کنید؛ اگر کنار اجاق گاز است، به عنوان مثال میتواند روغن و سس پخت باشد. اقلام هماندازه را کنار هم قرار داده و یک قفسه را طوری نصب کنید که دقیقا بالای آن بنشیند، به جای اینکه فضا را خالی بگذارید. همین کار را با هر یک از کابینت‌های خود انجام دهید.

برای یافتن وسایل داخل کابینت، برای خود چند جداکننده کمد (مناسب برای وسایل تخت) یا قفسه های درب تابه، قفسه های کشویی با یک یا دو کشو و قفسه های چرخشی که مانند یک سینی چرخان کار می کنند، تهیه کنید. طبقات پلکانی (رایزرها) به شما کمک می کنند همه چیز را در یک نگاه ببینید. همچنین می توانید وسایل تخت مانند دربهای تابه، تخته‌های خردکن و قالبهای نان را روی قفسهای هوشمند قرار دهید که در داخل در کابینت نصب میشود.

خرید وسایل آشپزخانه

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.