ال جی در حال توسعه ماشین لباسشویی است که به جای آب از دی اکسید کربن استفاده می‌کند

LG Is Developing a Waterless Washing Machine That Uses Carbon Dioxide Instead of Water

ماشین لباسشویی های سنتی برای شستشوی دسته‌ای از لباس‌های کثیف به آب و مواد شوینده زیادی نیاز دارند. این دستگاه‌ها معمولاً منجر به هدررفتن آب آشامیدنی می‌شود و فشار بیشتری را به محیط‌زیست و بحران آب جهان می‌افزاید. با استناد به این نگرانی‌ها، ال جی مسئولیت توسعه ماشین لباسشویی کاملاً بدون آب را برای بازارهای تجاری بر عهده گرفته است. در مقاله بهترین ماشین لباسشویی تمام محصولاتی که برایتان معرفی کرده‌ایم همگی از آب و مواد شوینده استفاده می‌کند. اما با این تکنولوژی جدید که کمپانی ال‌جی درحال‌توسعه است یک گامی ارزشمند در ساختن دنیایی بهتر برای زیستن و محیط زیستی سالم‌تر برخواهد داشت.

جزئیات ماشین لباسشویی بدون آب ال جی

طبق گزارش‌های اخیر ال جی روند توسعه ماشین لباسشویی بدون آب را آغاز کرده است. این غول کره‌ای پس از تأیید آزمایشی این فناوری توسط وزارت تجارت، صنعت و انرژی، کار روی این پروژه را از طریق یک برنامه سندباکس نظارتی آغاز کرد. این فناوری شامل استفاده از دی‌اکسیدکربن به‌عنوان جایگزینی برای آب در ماشین لباسشویی است.

ال جی ظاهراً راهی برای تبدیل دی‌اکسیدکربن محیطی از شکل گاز طبیعی آن به حالت مایع با فرایند سرمایش و فشرده‌سازی پیدا کرده است. پس از تبدیل گاز به حالت مایع، ماشین لباسشویی بدون آب ال‌جی می‌تواند لباس‌های کثیف را بدون آب یا مواد شوینده بشوید.

در مورد حذف آلاینده‌ها از لباس‌های کثیف، ماشین لباسشویی از ویسکوزیته و کشش سطحی دی‌اکسیدکربن مایع استفاده می‌کند. پس از فرایند شستشو، دستگاه می‌تواند CO2 مایع را به شکل گاز اصلی خود تبدیل کرده و برای شستشوی بعدی مجدداً از آن استفاده کند.

ازاین‌رو با ماشین لباسشویی بدون آب ال جی هیچ‌گونه گاز یا آب مخلوط با مواد شوینده تخلیه نمی‌شود. با این کار مقدار زیادی از آبی که در حال حاضر در خانه‌ها برای شستن لباس‌ها استفاده می‌شود صرفه‌جویی خواهد شد.

در مورد دردسترس‌بودن ماشین لباسشویی بدون آب ال جی در بازار هم باید بگوییم این شرکت پس از فرایند توسعه اولین واحد را در آزمایشگاه تحقیقاتی خود راه‌اندازی خواهد کرد. این دستگاه به مدت دو سال کار خواهد کرد تا قابلیت‌های آن را قبل از عرضه تجاری در بازار آزمایش کند.

5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.