یادگیری نقاشی دیجیتال با دوره‌های حرفه‌ای آرت تول

برای طراحی نقاشی، روش‌های مختلفی استفاده می‌شود اما پیشرفت تکنولوژی شیوه‌های سنتی را متحول کرده‌است که در این بین ارائه نرم‌افزارهای کامپیوتری هنر و نقاشی را مدرن‌تر کرده و سبب گسترش قابل توجهٔ این رشته شده‌است. به‌طورکلی نقاشی دیجیتال خلق تصاویر با به‌کارگیری ابزارهای دیجیتال است که البته پیاده‌سازی انواع سبک را نیز درپی دارد. پرواضح است طراحی با استفاده از این روش نیاز به وسایل سنتی مانند قلم، رنگ و… را کاهش می‌دهد و یک محیط نرم‌افزاری که انعطاف‌پذیر بوده به جای ابزارهای دستی به‌کار گرفته می‌شود. ناگفته نماند که نقاشی دیجیتال فوق‌العاده حرفه‌ای انجام شده که فهم تمایز آن با نقاشی سنتی دشوار است. حال اگر شما عزیزان قصد ورود به این حرفه را دارید، باید از دوره‌های حرفه‌ای طراحی دیجیتال استفاده کنید که در ادامهٔ این مقاله در این خصوص صحبت می‌کنیم.

 

ابزارهای کاربردی در طراحی دیجیتال

علاقه‌مندان به این رشته برای این‌که این نوع طراحی را انجام دهند به ابزارهای مختلفی نیاز دارند که ما در این بخش به مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

  • تبلت یا لپ‌تاپ مخصوص

اولین وسیله برای نقاشی دیجیتال تبلت (لپ‌تاپ) با حساسیت قابل قبول است تا امکان انجام کارهای گرافیکی وجود داشته باشد. پرواضح است که این ابزار باید از نظر کیفیت گرافیک در سطح فوق‌العاده‌ای باشد که برای این منظور می‌توانید از تجربیات افراد متخصص در این زمینه استفاده کنید.

  • قلم نوری

این ابزار نیز باید به‌صورت حرفه‌ای تهیه شود. اگر در این زمینه تخصص و تجربه‌ای ندارید کافی است که نیازتان را با فروشنده در میان بگذارید تا درنهایت بتوانید بهترین مدل قلم نوری برای طراحی دیجیتال را خریداری کنید.

 

ویژگی‌های بهترین دورهٔ نقاشی دیجیتال

اگر در حال حاضر در دو راهی انتخاب یک دورهٔ آموزشی مناسب برای طراحی دیجیتال قرار دارید، توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب دوره، حتماً موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • اساتید حرفه‌ای

طبیعتاً تدریس هر دوره بخصوص رشته‌های هنر که تخصصی‌تر است، به اساتید حرفه‌ای نیاز دارد، بنابراین قبل از این‌که از یک دورهٔ آموزشی طراحی دیجیتالی استفاده کنید، حتماً این موضوع را بررسی کرده تا در یک شرایط نرمال به یادگیری ادامه دهید.

  • محتویات آموزش

این‌که در دوره‌های نقاشی دیجیتال به چه مواردی پرداخته می‌شود، فوق‌العاده دارای اهمیت است، بنابراین در این خصوص نیز موارد مختلف را بررسی کنید تا کاملاً با آنچه که قرار است آموزش داده شود آشنا شده باشید.

  • زمان و کیفیت آموزش

پرواضح است که برای آموزش این نوع طراحی، کیفیت تدریس حائز اهمیت است. همچنین این‌که در چه بازهٔ زمانی‌ای آموزش به اتمام می‌رسد نیز قابل بررسی است، چراکه کیفیت تدریس را تعیین می‌کند. در این خصوص می‌توانید از مراکز تخصصی در این زمینه سوال کنید.

  • ارتباط با استاد به‌صورت نامحدود

هنرجوها باید دوره‌های آموزشی نقاشی و طراحی دیجیتالی را به‌طور کامل یاد بگیرند که برای این منظور ارتباط با استاد ضرورت دارد، بنابراین باید سعی کنید که از یک دوره با چنین ویژگی‌ای استفاده کنید تا یادگیری و تسلط در این زمینه تضمین‌شده باشد.

  • قیمت مناسب دوره

در حال حاضر دوره‌های نقاشی دیجیتال با قیمت‌های گزافی به فروش می‌رسد اما می‌توان کیفیت مناسب این دوره‌ها را با بهترین قیمت تهیه و استفاده کرد. گفتنی است که اگر در انتخاب چنین دوره‌هایی تردید دارید، ما در انتهای مقاله به یکی از بهترین دوره‌ها اشاره می‌کنیم.

 

معرفی بهترین دوره‌های آموزشی نقاشی دیجیتال

در این بخش قصد داریم به معرفی دوره‌های طراحی دیجیتال اشاره کنیم:

  • دورهٔ پایه نقاشی و طراحی دیجیتال پرش و پرواز

این دوره شامل ویدیو‌های مختلفی است که عبارت‌اند از:

– برای تسلط در این رشته نیاز است که همهٔ موارد به‌صورت ریشه‌ای آموزش داده شود. برای مثال تدریس نرم‌افزار فوتوشاپ که شامل مواردی مانند یادگیری پنجره‌های مختلف نرم‌افزار، یادگیری و درک تمام ابزارها و استفادهٔ صحیح در زمان مناسب، درک لایه‌ها و نهایتاً ایجاد و استفاده تخصصی از براش است، بخش بااهمیتی از آموزش‌های پایه‌ای طراحی دیجیتال محسوب می‌شود.

– این‌که ایزومتریک چیست و چه کاربردی در نقاشی دیجیتال دارد دارای اهمیت است. همچنین در بخش دیگری از این نوع آموزش‌ها، می‌توان به یادگیری افزایش قدرت درک حجم و قدرت تخیل اشاره کرد. ضمناً حجم‌سازی، منفی و مثبت کردن احجام و استفاده کاربردی از این روش‌ها، در انواع مثال‌ها برای طراحی دیجیتال ضروری است.

– فهم کامل پرسپکتیو در طراحی دیجیتال فوق‌العاده مهم است. در این بخش آموزش‌هایی مانند یادگیری پیدا کردن پرسپکتیو، ارائه توضیحات کامل اصطلاح‌ها، بررسی شیب و پخی در پرسپکتیو، تأثیر فاصله چشم از جسم بر پرسپکتیو و… برای هنرجوها در نظر گرفته شده‌است.

دیگر فصول این دوره عبارت‌اند از:

– یادگیری مبحث تجزیه در نقاشی دیجیتال؛

– درک کامل مبحث سیلوئت؛

– درک رنگ‌شناسی؛

– درک نورپردازی.

  • دورهٔ جامع طراحی کارکتر اوج

این دوره از طراحی دیجیتال نیز شامل بخش‌های مختلف است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌ند از:

– شناخت کامل متریال‌ها که شامل چوب، فلز، سنگ و صخره، پارچه، مو و پشم، آب و آتش، شیشه و الماس و… است. طبیعتاً آموزش این موارد در طراحی کارکترها نقش مؤثری دارند و باید به‌صورت حرفه‌ای آموزش داده شوند.

– طراحی چهره که دارای بخش‌هایی مانند احساسات، انواع مدل مو و ریش و… است. همان‌طور که می‌دانید، یادگیری این موارد باید به‌طور دقیق و با جزئیات انجام شود که پرواضح است به یک استاد حرفه‌ای و باتجربه نیاز دارد. ضمناً در بخش دیگری از آموزش‌‌ها، طراحی آناتومی که شامل بدن عمومی، جای ماهیچه‌ها، بدن کامل، اجزای بدن و پوزیشن‌های پیچیده است، لحاظ شده‌است.

دیگر فصول این دوره عبارت‌اند از:

– آموزش فیگورهای خاص؛

– آموزش ایجاد خلاقیت در کارکتر؛

– آموزش لباس و تجهیزات کارکتر؛

– آموزش رندرینگ.

 

چه افرادی می‌توانند از دوره‌های نقاشی دیجیتال استفاده کنند؟

واضح است که آموزش‌های طراحی دیجیتال در وهلهٔ اول مناسب افرادی است که علاقه‌مند به این رشته هستند. با این حال دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان رشته‌های گرافیک، انیمیشن، تصویرسازی و نقاشی، در صورت تمایل می‌توانند به این حوزه ورود کنند. از طرفی افرادی که با رنگ‌شناسی آشنایی کامل دارند، بدون کمترین دغدغه می‌توانند در دوره‌های مختلف طراحی دیجیتال شرکت کنند.

ضمناً ناگفته نماند که مهم‌ترین نرم‌افزارهای نقاشی دیجیتال که به هنرجوها آموزش داده می‌شود، مواردی مانند Illustrator، Photoshop، Corel draw و Corel paint هستند که طبیعتاً برای آموزش هر کدام نیاز به دوره‌های خاصی است. همچنین در نظر داشته باشید که دوره‌های نقاشی و طراحی دیجیتال کم‌هزینه هستند و نیاز به متریال خاصی نیز ندارند و از همه مهم‌تر به دلیل کاربردی بودن‌شان، موردتوجه قرار دارند، بنابراین اگر به این هنر علاقه‌مند هستید، حتماً از بهترین دوره‌های آموزشی استفاده کنید که از بهترین‌ دوره‌های آموزشی را در ادامه معرفی کرده‌ایم.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم دربارهٔ اهمیت یادگیری طراحی دیجیتال و انتخاب بهترین دوره در این زمینه صحبت کنیم. اما اجازه دهید وب‌سایت آموزش نقاشی دیجیتال آرت تول را معرفی کنیم، زیرا با در اختیار داشتن اساتید باتجربه و حرفه‌ای، توانسته است آموزش‌های مناسبی را برای هنرجوها تهیه کند تا افرادی که قصد دارند به این حوزه ورود کنند، بتوانند از بهترین دوره‌ها بهره‌مند شوند.

گفتنی است که از مزیت‌های این وب‌سایت می‌توان به قیمت عالی دوره‌ها که به نسبت سایر مراکز بصرفه‌تر است اشاره کرد که در کنار این موضوع، کیفیت آموزش کلا‌س‌ها نیز سبب رضایت اکثریت متقاضیان شده‌است. حال برای این‌که بتوانید از دوره‌های سایت آرت تول بهره ببرید، کافی است که با مدیران یا مشاوران این مجموعه در تماس باشید.

5/5 - (10 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.