چگونه از خاموش شدن خودکار صفحه نمایش آیفون خود جلوگیری کنیم؟

How to Stop Your iPhone Screen From Automatically Turning Off

آیا هنگام مطالعه، چک کردن لیست خرید یا هر زمان دیگری ناگهان صفحه‌نمایش آیفون شما به‌صورت خودکار خاموش می‌شود؟ یک راه آسان برای خاموش‌کردن قفل خودکار در آیفون در تنظیمات وجود دارد. در این مقاله این موضوع را به شما آموزش خواهیم داد.

دلیل اینکه صفحه‌نمایش آیفون شما همچنان کم‌نور و خاموش می‌شود به‌خاطر قابلیتی به نام Auto-Lock یا قفل خودکار است. در دو سوم فاصله زمانی تعیین شده، روشنایی صفحه به نصف کاهش می‌یابد و سپس به طور خودکار آیفون را پس از مدت‌زمان مشخصی در حالت خواب/قفل قرار می‌دهد. برای رفع آن، باید Auto-Lock را خاموش کنیم.

ابتدا برنامه Settings  را با تاچ کردن روی نماد چرخ‌دنده معروف باز کنید. اگر نمی‌توانید برنامه را در دستگاه خود پیدا کنید، انگشت خود را در وسط صفحه اصلی آیفون خود به پایین بکشید تا از جستجوی Spotlight داخلی اپل استفاده کنید.

 

در تنظیمات، Display & Brightness را انتخاب کنید

 

در تنظیمات Display & Brightness به پایین بروید و روی Auto-Lock  لمس کنید.

توجه: اگر حالت کم‌مصرف را فعال کرده باشید، قفل خودکار روی 30 ثانیه تنظیم شده است و نمی‌توانید روی گزینه تغییر آن ضربه بزنید. برای تغییر آن ابتدا حالت Low Power را غیرفعال کنید.

 

در Auto-Lock فهرستی از گزینه‌های زمانی را مشاهده خواهید کرد. اینها مدت‌زمان روشن ماندن صفحه‌نمایش آیفون شما را قبل از خاموش شدن و رفتن به حالت قفل تعیین می‌کنند.

در حال حاضر قصد داریم آن را به طور کامل خاموش کنیم، بنابراین Never را انتخاب کنید.

 

سپس از Settings خارج شوید. دیگر هر زمان که آیفون خود را روشن می‌کنید، صفحه‌نمایش آن روشن می‌ماند و تا زمانی که دکمه پاور را فشار ندهید به حالت قفل نمی‌رود.

اگر حتی با غیرفعال‌کردن Auto-Lock همچنان با کم‌نور شدن صفحه‌نمایش مشکل دارید، ممکن است به این دلیل باشد که Auto-Brightness فعال است. Auto-Brightness را می‌توان در قسمت Accessibility در برنامه تنظیمات غیرفعال کرد.

 

 

معمولاً بهتر است قفل خودکار را فعال کنید

برخی از مشکلات برای غیرفعال‌کردن Auto-Lock وجود دارد. اولین مورد عمر باتری است: اگر خاموش‌کردن صفحه‌نمایش را فراموش کنید، شارژ باتری گوشی شما خیلی سریع‌تر تمام می‌شود. دومین مورد امنیت است: اگر تلفن خود را روشن بگذارید و به طور خودکار قفل نشود، هرکسی می‌تواند از آن استفاده کند.

بنابراین، بهتر است پس از اتمام کار، ویژگی قفل خودکار را دوباره فعال کنید. برای انجام این کار، کافی است مراحل بالا را تکرار کنید و به‌جای Never یک محدودیت زمانی از لیست انتخاب کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.