آموزش ضبط صفحه نمایش در آیفون (با صدا)

How to Screen Record on Your iPhone (With Sound)

امکان ضبط صفحه نمایش در آیفون یکی از قابلیت‌های بسیار مفید برای کاربران این گوشی است. ممکن است صفحه نمایش خود را در جهت آموزش قسمتی از تنظیمات گوشی بخواهید ضبط کنید تا به دوستان یا اعضای خانواده نشان دهید. شاید شما پیج اینستاگرام داشته باشید که در آن آموزش‌های ویدئویی کوتاهی را برای iOS ارسال می‌کنید. یا شاید هم تصمیم گرفته باشید یک کانال یوتیوب پر از ویدیوهای آموزش آیفون راه‌اندازی کنید.

در این محتوای آموزشی شما را با نحوه ضبط صفحه در آیفون خود با یک ابزار داخلی و همچنین چند برنامه ضبط صفحه نمایش آیفون آشنا خواهیم کرد.

 

نحوه ضبط صفحه نمایش در آیفون

آیفون‌هایی که iOS 11 و یا ورژن جدیدتر دارند، می‌توانند از ابزار ضبط صفحه نمایش استفاده کنند. این ابزار دقیقاً در iOS به صورت رایگان تعبیه شده است. در ادامه نحوه فعال‌سازی و استفاده از این ابزار را گام به گام توضیح می‌دهیم.

 

مرحله 1: ابزار ضبط صفحه را فعال کنید

برای استفاده از ابزار ضبط صفحه در iOS، ابتدا باید آن را در Control Center فعال کنید. برای انجام این کار:

  1. تنظیمات را باز کرده و Control Center را انتخاب کنید.
  2. به پایین بروید و به More Controls بروید و باید Screen Recording را ببینید.
  3. روی نماد Plus ضربه بزنید و آن را در زیر هدر Included Controls به بالای صفحه بکشید.

 

مرحله 2: ضبط صفحه نمایش را شروع کنید

  1. Control Center را باز کنید. در آیفون X یا جدیدتر، انگشت خود را از گوشه سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید. در مدل‌های قبلی، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید.
  2. روی دکمه Screen Recording تاچ کنید تا قبل از شروع ضبط گوشی، شمارش معکوس سه‌ثانیه‌ای را مشاهده کنید. این به شما زمان می‌دهد تا صفحه نمایش خود را آماده کنید. برای جلوگیری از تداخل اعلان‌های بازشو در ضبط صفحه، می‌توانید قابلیت مزاحم نشوید “Not Disturb” را روشن کنید.
  3. اگر می‌خواهید هنگام ضبط صفحه‌نمایش صدا ضبط کنید، دکمه را طولانی فشار دهید و سپس روی نماد خاموش‌کردن میکروفون “Microphone Off” تاچ کنید تا روشن شود. وقتی میکروفون را روشن کردید، دفعه بعد که صفحه نمایش را ضبط می‌کنید، صدا را نیز ضبط خواهد کرد. مگر اینکه به عقب برگردید و آن را خاموش کنید.
  4. هنگام ضبط، نوار یا ساعت بالای صفحه شما قرمز خواهد شد.

 

مرحله 3: ضبط صفحه خود را متوقف کنید

  1. برای توقف ضبط، می‌توانید روی ساعت قرمز یا نوار قرمز در بالا تاچ کنید و با ضربه‌زدن روی Stop تأیید کنید که می‌خواهید ضبط را پایان دهید. از طرف دیگر، می توانید دوباره روی دکمه Screen Recording در Control Center تاچ کنید.
  2. وقتی ضبط را متوقف می‌کنید، اعلانی خواهید دید که ضبط صفحه در برنامه Photos شما ذخیره شده است. به‌این‌ترتیب می‌توان صفحه نمایش خود را ضبط کرد.

 

 

 

نحوه استفاده از برنامه‌های ضبط صفحه نمایش آیفون

درحالی‌که ابزار ضبط صفحه نمایش همراه با iOS به‌اندازه کافی خوب کار می‌کند، ممکن است بخواهید اپلیکیشن‌های دیگر را امتحان کنید که ویژگی‌های اضافی را ارائه می‌دهند. برنامه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد، اما دانلود این سه برنامه که در ادامه معرفی می‌کنیم خالی‌ازلطف نیست!

 

1. TechSmith Capture

اپلیکیشن TechSmith Capture

اگر از طرف‌داران Snagit برای عکس‌برداری از صفحه کامپیوتر هستید، TechSmith Capture را برای iPhone و iPad نیز وجود دارد.

روی دکمه قرمز در بالای برنامه تاچ کنید تا ضبط شروع شود و سپس Start Broadcast  را در صفحه بعدی انتخاب کنید. در صورت تمایل می توانید میکروفون را برای ضبط صدا نیز روشن کنید.

درست مانند ابزار اصلی در iOS، ساعت یا نوار بالای صفحه شما در حین ضبط قرمز نشان داده می‌شود. برای توقف ضبط، روی نوار قرمز ضربه بزنید و Stop را انتخاب کنید. اعلانی خواهید دید که ضبط صفحه شما ذخیره شده است.

برنامه را باز کنید و فایل ضبط را مشاهده خواهید کرد که در صورت تمایل می توانید آن را به اشتراک بگذارید. اگر Snagit را روی رایانه خود نصب کرده‌اید، گزینه اشتراک‌گذاری در Snagit ایده‌آل است.

دانلود TechSmith Capture

 

2. Record It! Screen Recorder

اپلیکیشن Record It! Screen Recorder

Record it! Screen Recorder یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌های اپ‌استور است. این برنامه تقریباً مشابه TechSmith Capture کار می‌کند.

برای شروع ضبط، روی دکمه قرمز تاچ کنید و سپس Start Broadcast را در صفحه بعدی انتخاب کنید. اگر می‌خواهید صدا را با صفحه نمایش خود نیز ضبط کنید، می توانید مجدداً میکروفون را روشن کنید.

ساعت یا نوار بالای صفحه شما در حین ضبط قرمز خواهد بود. برای پایان‌دادن به ضبط خود، روی ساعت یا نوار قرمز ضربه بزنید و Stop را انتخاب کنید. هشداری می‌بینید که ضبط صفحه شما ذخیره شده است.

برای مشاهده فایل ضبط شده خود، برنامه را باز کنید. از آنجا، می‌توانید آن را با Camera Roll، YouTube یا یکی از برنامه‌های دیگر به اشتراک بگذارید. Record It! همچنین یک ویرایشگر ویدیوی خوب را به شما ارائه می‌دهد تا فایل ضبط خود را ادیت کنید.

دانلود Record It

 

3. DU Recorder

اپلیکیشن DU Recorder

یکی دیگر از برنامه‌های ضبط صفحه آیفون که باید بررسی کنید، DU Recorder است. این برنامه برای ضبط صفحه نمایش مانند دو مورد بالا کار می‌کند. بااین‌حال اگر می‌خواهید فایل ضبط شده را در عکس‌های خود ذخیره کنید، با تاچ کردن روی Record to Local Device باید ضبط را شروع کنید. سپس روی Start Recording ضربه بزنید، DU Recorder را انتخاب کنید و Start Broadcast را انتخاب کنید.

درست مانند بقیه اپ‌ها نوار بالای صفحه نمایش قرمز می‌شود. روی نوار قرمزرنگ تاچ کنید تا ضبط متوقف شود و سپس برای تأیید روی Stop ضربه بزنید. اعلانی خواهید دید که ضبط شما در Photos ذخیره شده است.

DU Recorder ویژگی‌های اضافی از جمله پخش زنده در YouTube، فیس‌بوک و Twitch نیز ارائه می‌دهد. همچنین می‌توانید ویدیوها را از داخل برنامه ادیت کنید.

دانلود DU Recorder

4.8/5 - (5 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.