چگونه یخچال خانه را سازماندهی کنیم؟

هر خانه اي بدون سازماندهی و ایجاد نظم آرامش و رضايت لازم به افراد خانه منتقل نمی كند. درهم و برهمی فقط برای کمدها نیست. یخچال و فریزرها نیز می توانند از کنترل خارج شوند. یخچال يكی از مکان های آشپزخانه است كه فضای پاکیزه و چيدمان خاص خود را دارد. یخچال نگه دارنده مواد غذايی است كه علاوه بر افزايش میزان کثیفی و فساد مواد غذایی که معمولا در طبقات، قفسه ها و كشوها ایجاد می‌شود، فضاي كمتري براي نگهداری مواد غذايی دارد. اگر مرتب کردن یخچال جز برنامه‌های روتین شما نباشد، این وسیله می‌تواند به پناهگاهی برای مواد غذایی منقضی شده، مواد غذایی باقیمانده در طول هفته و سبزیجات پلاسیده تبدیل شود. به همین دلیل است که سازماندهی و مرتب کردن یخچال بسیار مهم و امری ضروری است.

تنها با دانستن ترفندهای نحوه سازماندهی یخچال نه تنها هر بار که در را باز می‌کنید احساس خوبی به شما می‌دهد، بلکه باعث صرفه‌جویی در زمان پيدا كردن اقلام داخل آن مي شود. همچنين به راحتی می توانيد شکل ظاهری فضای داخلی آن را متناسب با نياز خود تغيير دهيد. بنابراين ديگر نيازي نيست زحمت زيادی براي پيدا كردن مواد غذايی بگيريد.

در این مقاله با معرفي ايده هايی جهت سازماندهی يخچال و ايجاد فضاي اضافی در آن ديگر از تمیز کردن و سازماندهی یخچال وحشت نكنيد و از حالا به بعد سازماندهی یخچال را به يكي از اولويت های زندگي خود قرار دهيد. همچنین اگر قصد خرید یخچال برای خانه خود دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله بهترین یخچال ما در سایت حواس جمع را مطالعه کنید.

 

چرا بايد نحوه سازماندهي يخچال را بدانيم؟

هنگام چیدمان یخچال، بهتر است اول از آشپزخانه های حرفه ای و رستورانی به عنوان مدل استفاده كنيد، زیرا آنها یخچال های خود را با در نظر گرفتن ایمنی مواد غذایی سازماندهی می کنند. روش آنها اینگونه است که مواد غذايی که نیازی به پخت و پز ندارند (مانند غذاهای آماده یا باقیمانده غذاها) در بالای يخچال قرار می‌گیرند، سپس بقیه مواد بر اساس دمایی که باید در آن قرار بگيرد در قسمت پایین يخچال بايد سازماندهی شوند.

آشپزخانه به نوعی قلب خانه است، بنابراين داشتن یک یخچال منظم علاوه بر ايجاد فضاي کاربردی و مرتب، مطمئنا زندگی را بهینه‌تر و لذت بخش‌تر می کند. اولین قدم در سازماندهی یخچال و فریزر خود این است که محتويات داخلی يخچال و اقلام قدیمی یا اقلامی را که احتمالاً از آنها استفاده نخواهید کرد دور بیندازید و حتما وسایل فاسد شدنی را در دسترس قرار دهيد.

 

 

آموزش سازماندهی یخچال

راهكارهاي نحوه سازماندهی یخچال

فرقي نمي كند یخچال بزرگ يا كوچكي داشته باشيد، به هرحال سازماندهی و مرتب نگه داشتن آن به اين معنی كه تمیز کردن آن آسان تر است و مواد غذايي كمتري فاسد می شود.

1. اول از همه، ابتدا تمام محتویات یخچال را خارج كنيد ،البته توجه كنيد مواد غذايی كه نبايد به مدت طولانی بيرون از يخچال باشند را سريع سازماندهی كنيد.

2. دسته هاي مشابه مواد غذايي را با هم گروه بندی کنید. به عنوان مثال لبنیات، سبزیجات، گوشت، نوشیدنی و غیره را در دسته هاي جداگانه قرار دهيد.

3. تمام اقلام، شیشه ها، و چاشنی ها را بررسی کنید تا ببینید آیا تاریخ مصرف آنها گذشته يا خير.در اين صورت مواد مونده را دور ريزيد.

4. زماني كه یخچال به طور كامل خالی شد، زمان مناسبي برای تمیز کردن و شستن درزگیرها ، قفسه‌ها و كشوها با آب گرم و صابون است. براي تميزی بهتر مي توانيد از دستگاه‌های بخار شوی برای از بین بردن میکروب‌ها و باکتری‌ها فضاي داخلي يخچال استفاده كنيد.

5. در یکی از كشوهاي نگهداری یخچال بسته های خام گوشت و ماهی را قرار دهید. بهتر این كشوها در انتهای یخچال باشد تا مواد خام به غذای پخته شده آسيب نرساند. در مرحله بعد، قسمتی را برای مواد غذایی که نیاز به مصرف سريع دارند، اختصاص دهيد. بهتر این موارد را در بالای یخچال قرار دهید. راز اصلي سازماندهي مود غذايي اينكه هيچ مواد غذايي هدر و فاسد نشود. توصیه می کنیم اگر از ارگانيزهای يخچال استفاده مي كنيد حدالاامكان شفاف و در اندازه ها و اشكال مختلف باشد.

6. برای سهولت دسترسی، شیشه های کوچک و چاشنی ها و همه اقلام کوچک را در دسترس قرار دهيد تا مجبور نشويد براي برداشتن آنها مواد مختف را جابه جا كنيد.

7. براي ايجاد فضاي اضافی در يخچال بهتر میوه ها و سبزیجات را برش دهيد و آنها را در ظروف تميز در يخچال قرار دهيد. به اين ترتيب علاوه بر دسترسي آسان يك ميان وعده عالي بعد از يك روز كاری سخت داريد. اگر می‌خواهید سبزیجاتتان تازه بمانند، آن‌ها را در ظروف شیشه‌ای همراه با قراردادن يك حوله كاغذي مرطوب نگهداري كنيد.

8. اگر به طور کلی به فکر یک یخچال جدید هستید، بسیاری از مدل های يخچال در ابعاد بزرگ فضاي ذخیره سازی فوق العاده ای دارند كه نحوه سازماندهی یخچال را بسیار آسان تر می‌کند.

9. براي نحوه سازماندهی يخچال خود ابتدا بايد اصول اوليه يخچال را بشناسيد به عنوان نمونه برخی از قسمت‌های یخچال گرم‌تر و سردتر از بقیه هستند، قفسه بالا و درب گرم‌ترین منطقه هستند، در حالی که قفسه های میانی و پایین به تدریج سردتر می باشند. بنابراین چاشنی ها را در قسمت فضاي درب، لبنیات، تخم مرغ ها و مواد غذايي زودتر فاسد را در قفسه های بالایی، گوشت ها و شیر را در پایین ترین قفسه و میوه ها و سبزیجات را در مياني يخچال نگهداری کنید. با قرار دادن همه چیز در جای مناسب خود، می توانید به ماندگاری مواد غذای خود کمک کنید .

 

 

با یخچال هميشه پر چيكار كنيم؟

گاهی اوقات به دليل بودجه يا فضاي كوچك آشپزخانه اغلب ما مجبوريم يخچال هاي كوچك را انتخاب كنيم. خوشبختانه، با جند ترفند هوشمندانه می توانید فضای بیشتری داخل یخچال خود ايجاد کنید. قفسه هاي کشویی يا ارگانيزرها راهی عالی برای ایجاد فضا برای وسایل کوچکتر مانند تخم مرغ، سبزیجات یا حتی شیشه های کوچک دم دستي است.

یخچال خود را مي توانيد طوري سازماندهی کنید كه در تمام طول سال مرتب باشد. همچنین این روش به شما کمک می‌کند تا هدر رفت مواد غذایی را کاهش دهید و در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.