چگونه با آموزش آنلاین کسب درآمد کنیم؟

How to Earn Money by Teaching Online

آموزش آنلاین و کسب درآمد! در ابتدا این جمله مفهوم بسیار متفاوتی می‌رساند. برای تدریس، ما همیشه این تصویر را داریم که در کلاس درس نشسته‌ایم و معلمی سختگیر با چوب به تخته سیاه اشاره می‌کند. اما ورود فناوری های جدید، افزایش کاربران اینترنت نسبتا ارزان و ورود چندین سامانه آموزش آنلاین باکیفیت، این امر را تغییر داده است. ما می توانیم با مبلغ کمی به دوره های با کیفیت ارائه شده توسط دانشگاه های معتبر بین المللی دسترسی داشته باشیم و در آنها ثبت نام کنیم.

همه گیری کرونا ما را مجبور کرده است که روش یادگیری خود را تغییر دهیم. هر مدرسه و مؤسسه آموزشی شروع به تدریس خصوصی آنلاین کرد. بخش آموزش آنلاین هنوز در مرحله اولیه است و پتانسیل رشد فوق العاده ای در این زمینه وجود دارد. در این مقاله به بررسی و آموزش این موضوع خواهیم پرداخت.

 

چگونه آنلاین آموزش دهیم؟

برای آموزش آنلاین و دریافت دستمزد بهترین و آسان‌ترین راه ممکن، پیوستن به پلتفرم‌های یادگیری آنلاین مانند Skillshare ،Udemy ،Coursera، مکتب تی‌وی، فرانش، فرادرس و … است. می‌توانید در محیط مجازی به دانش‌آموزان آموزش دهید. موضوعاتی را انتخاب کنید که در آن تجربه و اطلاعات خوبی دارید. لازم نیست بسیار حرفه ای باشید، بلکه باید درک خوبی از موضوع و روش تدریس داشته باشید که به راحتی برای دانش آموزان قابل درک باشد. همچنین می توانید در صورت نیاز به کمک، از ویژگی های کمکی ارائه شده توسط پلتفرم آنلاین استفاده کنید. اگر افرادی که قرار است آموزش ببینند را از قبل می‌شناسید، بدون پیوستن به پلتفرم آموزش آنلاین، می توانید از طریق جلسات زوم، google meet و چندین ابزار وب دیگر در یک گروه به صورت مجازی ملاقات و تدریس کنید.

 

 

چگونه با آموزش آنلاین درآمدزایی کنیم؟

اگر بخواهیم در این مورد صحبت کنیم شک نکنید به یک لیست بی پایان از انواع این روش ها خواهیم رسید. تنها شرط این است که دوره های شما باید ارزش داشته باشد و برای دانش آموزان ثبت نام شده مفید باشد.

1. آموزش زنده

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای تدریس آنلاین پول دریافت کنید. پرداخت را می توان به صورت ماهانه، هفتگی یا ساعتی انجام داد. پلتفرم های جهانی آموزشی حتی به ارزهای خارجی مانند دلار و یورو به شما پرداخت می کنند. برای دریافت پول باید در پایان ماه یک فاکتور تهیه کنید و در برخی موارد، پلتفرم‌ها تعداد ساعاتی را که وارد پورتال شده‌اید محاسبه می‌کنند و بر اساس آن به شما پرداخت می‌کنند. چند پورتال نیز قرارداد امضا می کنند و به صورت ماهانه به شما پرداخت می کنند.

2. دوره های از پیش ضبط شده

اگر یک دوره آموزشی ایجاد کرده اید و آن را در سایت های آموزشی از پیش ضبط شده مانند Udemy آپلود کرده اید، هزینه هایی که دانش آموزان برای شرکت در دوره در سایت پرداخت می‌کنند را می‌توانید دریافت کنید. البته این سایت ها درصدی را برای خود دریافت می‌کنند.

3. ویدیوهای یوتیوب

در مورد یوتیوب، می توانید از ویدیوهای آموزشی خود از طریق تبلیغات درآمدزایی کنید. روش های افزایش سابسکرایبر در اینترنت زیاد است. همچنین باید کانال های افراد معروف را دنبال کنید و از روش های آنها الگوبرداری کنید.

 

 

نکاتی برای آموزش موثر آنلاین

قبل از شروع اجرای آموزش آنلاین، نکات ارائه شده در زیر را با دقت مطالعه کنید.

دانش کافی داشته باشید: در مورد موضوعی که تدریس خواهید کرد، دانش کافی داشته باشید. برای رسیدن به فروش بالا باید آموزش های حرفه ای بسازید که تمامی نکات و چالش های پیش روی دانش آموزان را پاسخ دهد.

مراقب جزئیات باشید: در مورد پاداشی که برای مشاغل تدریس خصوصی می گیرید به تفصیل بحث کنید. هیچ چیزی را از قبل فرض نکنید. همیشه به حقایق و اسناد تکیه کنید. شرایط و ضوابط را همانطور که توسط پورتال هایی که شما را استخدام می کنند مشخص شده است بخوانید. هر سوالی که به ذهنتان رسید حتما از شخص مربوطه بپرسید. فقط پس از رضایت کامل تاییدیه خود را بدهید.

پیدا کردن پلتفرم های معتبر: کلاهبرداران زیادی در این زمینه حضور دارند. برخی قبل از اینکه بتوانید برای آنها کار کنید، هزینه ثبت نام را درخواست می کنند. پس از پرداخت هزینه ها دیگر با شما تماس نخواهند گرفت. خطر سرقت اطلاعات توسط کلاهبرداران نیز وجود دارد. بهتر است از قبل پورتال های آموزشی آنلاینی که قصد عضویت در آنها را دارید بررسی کنید.

روی ایجاد مطالب/محتوای دوره خوب تمرکز کنید: چه با یک پلتفرم شخص ثالث کار می‌کنید یا به تنهایی، محتوای دوره چیزی است که نباید در مورد آن مصالحه کنید. سعی کنید دائماً سخنرانی ها یا مباحث خود را تا حد امکان تعاملی کنید.

تبلیغات آنلاین: اگر به تازگی شروع به تدریس آنلاین کرده‌اید، ممکن است برای جذب دانش‌آموزان به ارتقاء نیاز داشته باشید، برای انجام آن بهترین راه تبلیغ از طریق رسانه‌های اجتماعی است. سعی کنید کلیپ ها و سایر محتوای آموزنده را ارسال کنید که آنها را به دوره خود هدایت کنید.

 

 

چرا باید آموزش آنلاین را انتخاب کرد؟

اکنون که به بخش «چگونه» سؤال شما پاسخ دادیم، اجازه دهید به بخش «چرا» برویم. در زیر برخی از دلایلی که چرا باید به صورت آنلاین تدریس کنید آورده شده است.

1. انعطاف پذیری برای آموزش

در پلتفرم های آموزش آنلاین، زمان یک مقوله انعطاف پذیر است. ممکن است صبح‌ها دیرتر از خواب بیدار می‌شوید یا مشغول کار هستید، بنابراین می‌توانید در اواخر بعد از ظهر یا عصر یک زمان را انتخاب کنید. شما می توانید زمان خود را برای تدریس داشته باشید.

2. بدون نیاز به تجهیزات سنگین

تنها موارد مورد نیاز برای اجرای کلاس آنلاین، یک کامپیوتر یا لپ تاپ با اتصال به اینترنت باکیفیت و بدون قطعی و یک قلم نوری است. اطمینان داشته باشید که نیاز به تجهیزات استدیویی مثل میکروفون ضبط صدا حرفه ای ندارید.

3. کار از خانه

آموزش آنلاین را می توان به راحتی در خانه انجام داد. نیازی به مراجعه فیزیکی به مدرسه یا مرکز مربیگری یا اجاره فضای اداری برای تدریس نیست. این نشان دهنده یک فرصت خوب و با ارزش برای فریلنسرها است. راحت در خانه خود بنشینید و کلاس آنلاین خود را برگزار کنید.

4. بدون هزینه های غیر ضروری

برای آموزش آنلاین و کسب درآمد نیازی به صرف پول زیادی ندارید. در هزینه های سفر نیز صرفه جویی می کنید. نیازی به تبلیغات و توزیع تراکت، بنر یا اجاره مکان نیست. شما به سادگی می توانید سخنرانی های خود را در رسانه های اجتماعی مثل یوتیوب و آپارات تبلیغ کنید. بنابراین تنها چیزی که نیاز دارید توانایی تدریس خوب همراه با دانش عالی از موضوع انتخابی است.

 

الزامات تدریس آنلاین

برای آموزش آنلاین و کسب درآمد باید یک کامپیوتر یا لپ تاپ با اتصال به اینترنت با کیفیت همراه با یک قلم نوری داشته باشید.

  • یک قلم نوری برای مشخص کردن دقیق روی صفحه داشته باشید. داشتن قلم نوری یک مزیت است که اکثر نیازهای شما را برطرف می کند.
  • آشنایی با برنامه های تدریس با قلم نوری و ابزارهای کمکی موجود در اینترنت که اکثر آنها رایگان هستند. فقط در صورت تایید سازمانی که با آن کار می کنید از آنها استفاده کنید.
  • دانش کافی و تخصص بالا از موضوعی که شما آموزش می دهید یک ضرورت مطلق است.

 

نتیجه گیری

آموزش آنلاین نه تنها از نظر مالی به شما کمک می کند، بلکه از راه های دیگر نیز شما را غنی می کند. آموزش آنلاین دانش و مهارت های شما را افزایش می دهد و جهان بینی شما را گسترش می دهد. مهارت‌های تدریس و یادگیری شما بهبود می‌یابد، با تعامل با دانش‌آموزان مختلف، راحت‌تر و بردبار می‌شوید. در پایان روز، شما بسیار مطمئن تر و مطمئن تر از خود هستید.

5/5 - (3 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.