چگونه لباس های خیس را سریع خشک کنیم؟

اگر همیشه با زمان طولانی خشک شدن لباس هایتان مشکل دارید این مقاله را از دست ندهید

حتما برای بسیاری از افراد پیش آمده که لباس های خود را شسته باشند و ناگهان کاری برایشان پیش آمده باشد. همین موضوع باعث می‌شود این افراد لباس های خود را که کامل خشک نشده باشد بپوشند. یا اینکه در فصل باشیم و خشک شدن لباس هایمان بسیار زمان‌بر شود. تمامی این موارد بسیار آزاردهنده هستند. ابزارهایی مانند خشک‌کن‌ها هم تا حدودی می‌توانند به خشک کردن سریع لباس ها کمک کنند. در این مقاله ما بهترین روش هایی که به شما در سریع تر خشک کردن لباس هایتان بعد از شستشو در ماشین لباسشویی کمک می‌کند را گردآوری کردیم. مطمئن باشید خواندن این مقاله و اجرای آن در بسیاری از مواقع که به لباس هایتان نیاز دارید کمک شایانی خواهد کرد.

استفاده از خشک‌کن‌ها سرعت خشک شدن لباس ها را بسیار بالا می‌برد اما متاسفانه خشک‌کن ها به الیاف لباس ها صدمه وارد می‌کنند و اگر لباس های شما گران قیمت باشند و یا لباسی داشته باشید که از شخص مهمی هدیه گرفته باشید، ما به شما استفاده از خشک کن را پیشنهاد نمی‌کنیم. همچنین خشک کردن لباس ها در هوای آزاد بسیار بهتر و سالم تر می‌باشد و راهی بسیار عالی برای کاهش هزینه های اضافی انرژی و صرفه جویی آن است.

چه بخواهید در زمانهای ضروری لباس های خشک داشته باشید کنید و یا فقط می خواهید مطمئن شوید که لباس هایتان در پایان روز خشک شده اند، نکات مهم ما در مورد نحوه خشک کردن سریع لباس ها به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که لباس های شما همیشه آماده استفاده هستند. پس تا پایان این مقاله با حواس جمع همراه باشید.

 

1. از خشک کن ماشین لباسشویی دوبار استفاده کنید

اکثر افرادی که با در خشک شدن لباس مشکل دارند فقط یکبار از خشک کن ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنند و فقط درجه سرعت آن را بالا می‌برند. وقتی اولین بار از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده می‌کند فقط آب های اضافه از لباس خارج می‌شود و لباس کماکان خیس است. بهتر است بعد از پایان اولین چرخش خشک کن دوباره آن را فعال کنید و بگذارید چند دقیقه دیگر لباس هارا با سرعت بالا خشک کند تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید.

2. تنظیمات صحیحی را برای خشک کن ماشین لباسشویی استفاده کنید

اگر لباسهایی دارید که آب زیادی را جذب خود می‌کند نمی‌توان انتظار داشت که با سرعت کم، خشک کن بتواند آنها را خشک کند. البته در لباسهای نازک که آب کمتری جذب می‌کنند هم نباید سرعت و دفعات زیادی استفاده کرد. چون باعث هدر رفتن انرژی می‌شود. استفاده از تنظیمات درست می‌تواند در خشک شدن سریع لباس هایتان به شما بسیار کمک کند.

 

3. لباسشویی خود را به خوبی قرار دهید

انتخاب محل قرارگیری لباسشویی در خانه تنها تصمیمی نیست که در آن مکان باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد، لباس ها همچنین به بهترین مکان ممکن برای خشک شدن سریع نیاز دارند. آنها را در یک منطقه گرم مانند کنار رادیاتور یا در کنار یک پنجره باز قرار دهید، زیرا این کار روند خشک شدن را تسریع می کند.

آویزان کردن لباس برای خشک شدن

4. آنها را در زیر نور آفتاب قرار دهید

همیشه سعی کنید زمان هایی را برای شستشوی لباس های خود انتخاب کنید که نور خورشید در حال تابیدن باشد. با این کار شما از گرمای خورشید بیشترین استفاده را می‌برید و به سرعت لباس های خودتان را خشک خواهید کرد.

 

5. آنها را حرکت دهید و برعکس کنید

سعی کنید هر چند ساعت یک بار لباس ها را برگردانید تا طرف دیگر لباس هم از نور خورشید و هوای آزاد استفاده کند. همچنین در جهت های دیگر لباس را آویزان کنید. این کار باعث سرعت بخشیدن در خشک شدن لباس ها خواهد شد.

 

اتو کشیدن لباس

6. برای خشک شدن لباس آنها را اتو کنید

اگر لباس‌های شما برای اتو کردن مناسب هستند، می‌توانید با خیال راحت این کار را در حالی که هنوز کمی مرطوب هستند انجام دهید. در واقع، کمی رطوبت واقعا به نفع شما خواهد بود زیرا ترکیب آب و گرما نسبت به گرما به تنهایی کار بهتری برای از بین بردن چین و چروک ها انجام می دهد. اتو کردن می‌تواند سرعت خشک شدن لباس هایتان را بالا ببرد.

 

7. لباس زیادی در ماشین لباسشویی قرار ندهید

شاید برایتان عجیب باشد. هر چه بار ماشین لباسشویی کمتر باشد در زمان خشک کن با چرخش بهتر و جریان مناسب هوا در آن بهتر خشک می‌شود. پس تا جای ممکن سعی کنید لباس های زیادی وارد ماشین لباسشویی نکنید و البته لباس کم هم باعث مصرف بی‌رویه آب می‌شود. سعی کنید به اندازه لباس در ماشین لباسشویی قرار دهید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.