چگونه تاریخچه جستجوی یوتیوب خود را حذف کنیم؟

How to Delete Your YouTube Search History

یوتیوب یک منبع عالی برای سرگرمی، اخبار و آموزش است. اما قابلیت هایی در این سایت همانند ذخیره جستجوی های قبلی وجود دارد که ممکن است نخواهید کسی آنها را ببیند. به همین دلیل اگر چیزی در سابقه جستجوهای Youtube شما وجود دارد که نمی‌خواهید کسی آنها را ببیند این آموزش بسیار برای شما کاربردی خواهد بود.

 

چگونه تاریخچه جستجوی YouTube خود را در موبایل پاک کنیم؟

آماده‌اید از شر سابقه جستجوی YouTube خود خلاص شوید؟ فرآیند بسیار ساده است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

  1. برنامه یوتیوب را اجرا کنید.
  2. روی نماد پروفایل خود در گوشه سمت راست بالای صفحه اصلی لمس کنید.
  3. از منوی باز شده Your data in YouTube انتخاب کنید.
  4. به پایین بروید و روی Manage your YouTube Search History خود در زیر YouTube Search History تاچ کنید.
  5. Delete را انتخاب کنید و مدت زمان حذف دلخواه خود را انتخاب کنید (حذف امروز Delete today ، حذف محدوده تاریخی – Delete custom range ، حذف همه زمان‌ها – Delete all time).

منو پروفایل یوتیوب

صفحه مدیریت تاریخچه جستجو

گزینه حذف تاریخچه جستجو یوتیوب

اگر از کامپیوتر استفاده می کنید، مراحل مشابه هستند. به سادگی به دنبال دستورات مربوطه باشید تا به نتیجه برسید.

 

مزایا و معایب حذف سابقه جستجوی یوتیوب

قبل از انجام حذف جستجوهای یوتیوب، ارزش آن را دارد که چند لحظه به مزایا و معایب آن فکر کنید.

مزایا:

این روش برای محافظت از حریم خصوصی شما بسیار عالی است. اگر نگران این هستید که کسی آنچه را که جستجو می‌کردید ببیند، حذف سابقه جستجو راه خوبی برای پوشاندن مسیرهای شماست.

همچنین می تواند به بهبود توصیه های YouTube شما کمک کند. یوتیوب از سابقه جستجوی شما برای شخصی سازی محتوایی که به شما نشان می دهد استفاده می کند. بنابراین، اگر علاقه ای به دیدن انواع خاصی از ویدیوها ندارید، حذف سابقه جستجوی شما می تواند به YouTube کمک کند محتوای مرتبط تری را به شما نشان دهد.

معایب:

پیدا کردن ویدیوهایی که قبلاً تماشا کرده‌اید را دشوارتر می‌کند. اگر اغلب ویدیوهای مشابهی را تماشا می کنید، حذف سابقه جستجوی شما می تواند یافتن آنها را دشوار کند. همانطور که اشاره کردیم، YouTube از سابقه جستجوی شما برای شخصی سازی محتوایی که به شما نشان می دهد استفاده می کند. بنابراین، اگر سابقه جستجوی خود را حذف کنید، یوتیوب نمی‌تواند محتوای مرتبط زیادی را به شما نشان دهد.

لوگو یوتیوب

این تمام گامهایی است که برای حذف جستجو یوتیوب لازم است. اگر نگران هستید که شخصی از طریق حساب YouTube شما جاسوسی کند، می توانید سابقه YouTube خود را حذف کنید.

5/5 - (4 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.