چگونه نام خود را در psn تغییر دهیم؟

How to change your PSN name

شاید زمانی برای اکانت PSN خود نامی برگزیدید که امروز اصلاً از آن خوشتان نمی‌آید. شما می‌توانید نام PSN خود را در عرض چند دقیقه تغییر دهید. در این مقاله به آموزش این موضوع می‌پردازیم.

نام PSN شما هویت آنلاین منحصربه‌فرد شما در شبکه پلی استیشن است. این نام در حساب PSN کنسول شما، داخل بازی و هر جای دیگری در سیستم پلی استیشن نمایش داده می شود. همچنین می توانید نام واقعی خود را علاوه بر نام PSN خود به اشتراک بگذارید، البته این موضوع اختیاری است.

جالب است بدانید همیشه نمی‌توانستید شناسه PSN خود را تغییر دهید و فقط در زمان ساخت اکانت باید نام مناسب خود را انتخاب می‌کردید. هنگامی که سونی در ابتدا شبکه پلی استیشن “PSN” را در سال 2006 راه‌اندازی کرد، انتخاب یک نام جدید پس از ثبت‌نام به این سادگی نبود. در سال 2018 بود که سونی به کاربران اجازه داد تا شناسه PSN خود را تغییر دهند.

قبل از انتخاب یک شناسه جدید، باید بدانید که تغییر نام PSN برای اولین‌بار رایگان است. پس از آن، باید هر بار به‌عنوان مشترک پلی استیشن پلاس، 4.99 دلار پرداخت کنید. کسانی که مشترک PS Plus نیستند باید هر بار 9.99 دلار برای این منظور بپردازند.

هنگامی که نام PSN خود را تغییر دادید، فوراً اعمال می‌شود. جوایز پلی استیشن، لیست دوستان، بازی‌ها و برنامه‌های شما همچنان وجود دارند و همه چیز به همان شکل باقی خواهد ماند. تنها چیزی که متفاوت است شناسه جدید PSN شما خواهد بود که بدون شک می‌خواهید آن را به همه نشان دهید.

بااین‌حال، برخی از خطرات با ایجاد تغییر وجود دارد. ازآنجایی‌که PSN اجازه تغییر نام را از اول آوریل 2018 آغاز کرد، تنها بازی‌هایی که پس از آن تاریخ منتشر می‌شوند احتمالاً با این ویژگی سازگار خواهند بود. این بدان معناست که می توانید نام قدیمی خود را در بازی‌هایی که قبل از آن تاریخ منتشر شده‌اند مشاهده کنید. سونی لیستی از بازی‌هایی را منتشر کرده است که برای کارکرد با ویژگی تغییر نام آزمایش شده‌اند، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری در مورد PSN ID جدید خود، حتماً آن لیست را بررسی کنید.

برای تغییر نام خود در PSN مراحل زیر را دنبال کنید و در کمترین زمان یک شناسه جدید خواهید داشت.

 

 

تغییر نام در ps4 و ps5

چگونه نام PSN خود را در PS5 و PS4 تغییر دهید

چند راه برای تغییر نام PSN وجود دارد. می توانید این کار را از کنسول PS5 یا PS4 خود انجام دهید یا می توانید آن را به‌صورت آنلاین انجام دهید.

برای تغییر نام PSN در کنسول خود، کافی است دکمه PlayStation را روی کنترلر خود فشار دهید تا به داشبورد اصلی بازگردید. به منوی Settings بروید. سپس Account Management را انتخاب کنید. از آنجا به Account Information و سپس PSN Profile بروید. گزینه Online ID خود را پیدا کنید.

پس از آن، گزینه Edit را انتخاب کنید که باید درست در کنار نام PSN فعلی شما باشد. پس از انجام این کار، می توانید یک شناسه PSN جدید که برای شما کار می‌کند وارد کنید. مطمئن شوید که چیزی را انتخاب کنید که با شرایط خدمات پلی استیشن مطابقت داشته باشد و آشکارا توهین‌آمیز یا حاوی محتوای مشکوک نباشد.

هنگامی که نام PSN را انتخاب کردید و از آن راضی بودید، روی I accept کلیک کنید که تأیید می‌کند که خطرات مربوط به تغییر ID PSN خود را می‌پذیرید. پس از انجام این کار، نام خود را با موفقیت تغییر داده‌اید!

 

نحوه تغییر نام PSN به‌صورت آنلاین

روش دیگر این است که چگونه می توانید نام PSN خود را به‌صورت آنلاین تغییر دهید. ابتدا، به صفحه رسمی ورود به PSN بروید و با حسابی که با نام PSN که می‌خواهید تغییر دهید مطابقت دارد وارد شوید. پس از ورود به سیستم، PSN Profile را انتخاب کنید. باید Edit را در سمت راست شناسه فعلی خود ببینید.

از آنجا، یک نام کاربری جدید وارد کنید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید تا تغییر نام خود را به پایان برسانید. کار را با کلیک روی I accept به پایان برسانید تا خطرات مربوط به تغییر نامتان را تأیید کنید و کارتان تمام می‌شود.

4.5/5 - (2 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.