بررسی دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE

Bowflex Xtreme 2 SE Review

دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex مدل Xtreme 2 SE مقاومت ۲۱۰ پوندی (معادل ۹۵ کیلوگرم) با قابلیت ارتقا برای تمرینات پیشرفته‌تر را فراهم می‌سازد و در مجموع ۷۰ نوع تمرین متنوع با این دستگاه قابل انجام است. دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex مدل Xtreme 2 SE یکی از پرامتیازترین مدل های لوازم ورزشی خانگی می‌باشد که طراحی چندکاره و فشرده داشته و مقاومت آن قابل ارتقا است. این دستگاه بیش از ۷۰ نوع گزینه تمرین برای ورزش در خانه را فراهم ساخته و یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد مبتدی و بالاتر می‌باشد. مدتی طول می‌کشد تا به تمرین با این دستگاه عادت کنید اما این سیستم ورزشی خانگی در نهایت خواهد توانست رضایت شما را جلب کند. به مرور که رشد کرده و قوی‌تر می‌شوید، سیستم مقاومت وزنی دستگاه انجام تمرینات سخت‌تر متناسب با وضعیت جدید شما را ممکن می‌سازد.

مزایا Bowflex Xtreme 2 SE

  • بیش از ۷۰ نوع تمرین ورزشی
  • عدم نیاز به وزنه
  • عدم نیاز به تعویض کابل
  • همراه با میله اسکوات
  • امکان افزایش مقاومت

معایب Bowflex Xtreme 2 SE

  • هزینه نسبتا بالا
  • عدم ارائه ویدیوهای آموزشی برای استفاده از دستگاه

 

دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE یک انتخاب پرطرفدار در میان کسانی است که می‌خواهند با ورزش در خانه، به طور موثری عضله‌سازی کنند اما دوست ندارند فضای خانه خود را با دستگاه‌های مختلف شلوغ کنند. این دستگاه بدنسازی قدرتی توسط یکی از سرشناس‌ترین کمپانی‌های تولید کننده لوازم ورزشی خانگی در جهان تولید شده است و از فناوری ویژه این کمپانی تحت عنوان «پاور راد – Power Rod» برای ایجاد مقاومت و عضله‌سازی بهره می‌برد. پاور رادها میله‌های نرم انعطاف‌پذیر اما پرقدرت از جنس تیتانیوم هستند که همچون چله کمان عمل کرده و با خم شدن‌شان نیروی کششی مضاعفی ایجاد می‌کنند که جای وزنه‌های سنگین بر روی دستگاه‌های بدنسازی را پر می‌کند.

با این تفاسیر این سیستم نیاز به اتصال وزنه و تعویض کابل نداشته و یک گزینه ایده‌آل برای افراد مبتدی محسوب می‌شود. طراحی فشرده و جمع و جور دستگاه همچنین آن را به یک وسیله مناسب برای خانه‌های کوچک تبدیل می‌کند. با وجود ابعاد کوچک، این مدل انجام ۷۰ نوع تمرین ورزشی مختلف را فراهم می‌سازد که در مقایسه با بسیاری از مدل‌های بزرگتر متنوع‌تر است. در واقع دستگاه کاربردی‌تر از آن است که ظاهرش نشان می‌دهد.

تعداد میله‌های تعبیه شده بر روی این سیستم در مجموع مقاومت ۲۱۰ پوندی (معادل ۹۵ کیلوگرم) فراهم می‌سازد. اما شما می‌توانید با اضافه کردن میله‌ها، مقاومت آن را به ۳۱۰ و ۴۱۰ پوند (به ترتیب معادل ۱۴۰ و ۱۸۶ کیلوگرم) نیز افزایش دهید. قابلیت افزایش مقاومت ویژگی مهمی است که باعث می‌شود خیال‌تان بابت امکان استفاده طولانی مدت از دستگاه راحت باشد. زیرا همچنان که شما عضله می‌گیرید و قوی‌تر می‌شوید، دستگاه آماده ارائه تمرینات سخت‌تر می‌باشد.

خرید لوازم بدنسازی خانگی

 

دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE: نقد و بررسی کلی

همانگونه که پیش از این اشاره شد مکانیسم عملکرد این مدل از دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex، همچون یک کمان می‌باشد که از نیروی کششی برای ایجاد مقاومت بهره می‌گیرد. کابل‌های روی دستگاه وظیفه ایجاد مقاومت را دارند و برای کار با دستگاه نیازی به تعویض کابل نخواهید داشت. کافیست دستگیره‌ها را بگیرید و شروع به تمرین دادن عضله‌های مورد نظر خود کنید.

بنابراین برخلاف دستگاه های بدنسازی قدیمی که مبتنی بر وزنه بودند، امکان انجام تمرینات با سرعت بیشتری فراهم است. در صورتی که به دنبال دستگاه دیگری با قابلیت انجام تمرینات مبتنی بر وزن بدن باشید پیشنهاد می‌شود مدل Total Gym FIT را نیز بررسی کنید. همچنین اگر به دنبال دستگاهی مقرون به صرفه‌تر هستید، مدل Total Gym XLS می‌تواند گزینه خوبی محسوب شود.

برای افزایش حداکثر بهره‌وری و کارایی تمرینات ورزشی با این دستگاه، توصیه ما این است که در حین تمرینات با کمک یک گجت هوشمند میزان فعالیت‌های خود را ثبت کنید تا بتوانید میزان پیشرفت و تغییرات عملکرد خود در طول زمان را بررسی کنید.

جدول مشخصات فنی دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE

 

سیستم طراحی پاور راد (Power Rod)
وزن دستگاه ۱۸۵ پوند (معادل ۸۴ کیلوگرم)
تعداد تمرینات بیش از ۷۰
ظرفیت وزنی تا ۳۰۰ پوند (معادل ۱۳۶ کیلوگرم)

 

دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex: طراحی دستگاه

بدنه این مدل از دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex از آهن سنگین ساخته شده است که موجب می‌شود وسیله‌ای مستحکم و قابل اطمینان در اختیار داشته باشید. میله‌های انعطاف‌پذیر Power Rod که از جنس تیتانیوم هستند، مقاومت مورد نیاز در اوزان مختلف را فراهم می‌سازند و می‌توانید تعداد آنها را برای لیفت سنگین‌تر اضافه کنید.

این میله‌ها در اوزان ۵ پوند، ۱۰ پوند، ۳۰ پوند و ۵۰ پوند (به ترتیب معادل ۲.۲، ۴.۵، ۱۳.۶ و ۲۲.۵ کیلوگرم) عرضه شده و در مجموع مقاومت ۲۱۰ پوندی فراهم می‌سازند که شما می‌توانید بر حسب نیاز خود از برخی یا همه آنها استفاده کنید. همچنین امکان اضافه کردن آنها تا ۴۱۰ پوند (۱۸۶ کیلوگرم) نیز فراهم است که این گزینه، امکان افزایش قابلیت‌های دستگاه متناسب با افزایش قدرت و عضله‌های شما را فراهم می‌سازد.

با ابعاد:‌ طول (۱۳۵ سانتی‌متر)، عرض (۱۲۵ سانتی‌متر) و ارتفاع (۲۱۰ سانتی‌متر) این دستگاه فضای زیادی را در خانه اشغال نخواهد کرد. همچنین به دلیل استفاده از میله‌های انعطاف‌پذیر به جای وزنه، وزن دستگاه نیز نسبت به مدل‌های مشابه بسیار سبک‌تر بوده و در مجموع ۸۴ کیلوگرم وزن دارد. با این وجود دستگاه ظرفیت وزنی مناسبی داشته و قابلیت تحمل کاربران تا وزن  ۱۳۶ کیلوگرم را دارد. در صورتی که به دنبال دستگاهی به ظرفیت وزنی بالاتر باشید، مدل TRX GO Suspension Training Kit می‌تواند یکی از گزینه‌های دلخواه شما باشد.

طراخی دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE 

 

ویژگی‌ها و قابلیت‌های مدل Xtreme 2 SE

این سیستم ورزشی خانگی، گزینه‌های پرشماری را برای انجام تمرینات بالا تنه، پایین تنه و میان تنه عرضه می‌کند. به طور کلی، این دستگاه با مقاومت وزنی کافی انجام تمرینات کامل ورزشی برای کل بدن را امکان‌پذیر می‌سازد، به خصوص اگر بخواهید با افزودن میله‌ها مقاومت آن را افزایش دهید. برخی از تمرینات بالاتنه، پایین‌تنه و میان‌تنه که با این دستگاه قابل انجام است عبارتند از:

  • تمرینات بالاتنه:

پرس سینه، پرس سرشانه نشسته، فلای معکوس، فلای سینه، جلو بازو، جلو بازو چکشی، چرخش مچ، سرشانه خلفی، زیربغل، نشر سرشانه از جلو، کیک بک پشت بازو، فیله کمر، پشت بازو سیم‌کش، کشش زیربغل نشسته، کشش زیربغل معکوس

  • تمرینات پایین تنه:

جلوپا دستگاه، ددلیفت، کیک بک، اسکات، ابداکشن، ساق ایستاده، کشش لگن، کشش ران

  • تمرینات میان تنه:

چرخش تنه، کرانچ پهلو نشسته با وزنه، کرانچ شکم نشسته با وزنه

 

تحلیل عملکرد دستگاه

این مدل از دستگاه بدنسازی چندکاره نیاز به تعویض کابل ندارد و کار با آن به سادگی از طریق دستگیره‌ها صورت می‌گیرد. بنابراین شما می‌توانید تمرینات مربوط به نواحی مختلف بدن را به سرعت و بدون وقفه و اتلاف وقت انجام دهید. در نتیجه، ضربان قلب شما در حین انجام تمرینات بالا باقی می‌ماند که این موضوع مزیت مهمی برای تقویت سیستم کاردیو و همچنین عضله‌سازی محسوب می‌شود.

با این حال، همچنان در صورت تغییر دادن تمرینات از بالاتنه به پایین‌تنه اندکی وقفه جهت تغییر پیکربندی وجود خواهد داشت، اما این وقفه چندان طولانی نبوده و همه مراحل می‌تواند سریع انجام شود. نحوه اتصال میله‌ها به قلاب در هنگام افزایش دادن مقاومت دستگاه می‌تواند اندکی چالشی باشد و به مقداری زمان برای یاد گرفتن این کار نیاز خواهید داشت. اما زمانی که این کار را به خوبی یاد گرفتید، انجام تمامی مراحل به سادگی و سرعت صورت خواهد گرفت و شما به راحتی می‌توانید مقاومت دستگاه را متناسب با نیاز خود تغییر دهید.

نکته‌ای که باید به آن دقت کنید آن است که بر خلاف دستگاه‌های بدنسازی دارای وزنه، در این دستگاه مقاومت وزنی ایجاد شده ناشی از کشش بوده و وزن واقعی محسوب نمی‌شود که به همین دلیل اعداد عنوان شده برای هر میله می‌تواند اندکی خطا داشته باشد. بنابراین اگر شما به دقت بسیار بالا در محاسبات خود در حین تمرین ورزشی اهمیت می‌دهید و توقع کارایی همچون دستگاه‌های بدنسازی باشگاهی را دارید، این گزینه چندان ایده‌آل شما نخواهد بود. در صورتی که بر روی اندازه‌ها و دقت آن بیش از حد حساس نیستید و تنها به دنبال نتیجه مطلوب هستید، این دستگاه به خوبی نیاز شما را برآورده خواهد ساخت. همچنین به دلیل انعطاف میله‌ها، انجام صحیح حرکات اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.

علاوه بر پیکربندی ساده و سریع، یکی دیگر از مزایای لوله‌های منعطف تعبیه شده روی این سیستم نسبت به سیستم وزنه‌ای، کارکرد بی سر و صدای آن می‌باشد. بدین ترتیب شما نگران ایجاد مزاحمت برای همسایه‌ها و سایر ساکنین خانه نخواهید بود و می‌توانید به راحتی و آرامی از این وسیله استفاده کنید.

 

خرید این مدل از دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex را به چه کسانی توصیه می‌کنیم؟

دستگاه بدنسازی خانگی Bowflex Xtreme 2 SE، به شما اجازه می‌دهد تا تمرینات سیستم وزنی را بدون نیاز به وزنه‌های سنگین و حجیم که در سایر مدل‌ها به کار می‌روند انجام دهید. مقاومت این دستگاه، ایمن و پایدار بوده و گزینه‌های متعددی برای تمرین نواحی مختلف بدن فراهم می‌سازد. یادگیری نحوه کار با دستگاه ممکن است مدتی طول بکشد، ضمن اینکه مدل چندان ارزانی محسوب نمی‌شود. با این حال، به عنوان یک وسیله ورزشی خانگی، بسیار قدرتمند بوده و می‌تواند شما را در اهداف بدنسازی و تقویت قوای جسمانی کمک کند.

اگر شما به دنبال دستگاهی با وزنه‌های سنگین‌تر و تمرینات کاردیو پیشرفته‌تر هستید، Bowflex PR2000 Home Gym می‌تواند یکی از گزینه‌های مناسب برای شما باشد.

همچنین ممکن است بخواهید سایر لوازم ورزشی خانگی را مد نظر دهید که در این صورت تردمیل‌ها و دوچرخه ثابت می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای انجام تمرینات کاردیو باشند.

5/5 - (4 امتیاز)
منبع Bowflex TopTenReviews
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.