موتور بازی سازی آنریل 5 با یک دمو خارق العاده بر روی پلی استیشن 5 معرفی شد

در تاریخ 24 اردیبهشت 1399 شرکت اپیک گیمز با انتشار یک دمو بر روی کنسول پلی استیشن 5 موتور بازی سازی آنریل 5 را معرفی کرد. این دمو نشان از یک گرافیک بسیار قدرتمند و فوق العاده است که بسیاری از بازی سازان را شگفت زده کرده است. موتور جدید Unreal Engine 5 برای کنسول PlayStation 5 و Xbox Series X طراحی شده است. اگر چه با ورود کارت‌های گرافیک جدید با قدرت بالاتر، آنها نیز مد نظر توسعه دهندگان قرار خواهند گرفت.

Nanite و Lumen نام دو سیستم به کار رفته در نسخه جدید موتور آنریل انجین 5 است و به همین دلیل اپیک نام فناوری دمو خود را نیز Lumen in the Land of Nanite گذاشته است. در ویدیو دمو زیر اجرای بازی به صورت Real Time بر روی کنسول پلی استیشن 5 را نشان می‌دهد که نشان از یک انقلاب در صنعت بازی سازی است.

به گفته استودیو اپیک گیمز، Nanite یک هندسه میکرو چند ضلعی است که چند ضلعی‌ها را اندازه ای معادل یک پیکسل تولید می‌کند. این فناوری بکار رفته در این موتور بازی سازی به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که به کمکاین موتور میلیون‌ها یا حتی میلیاردها چند ضلعی را بدون آنکه آسیبی به عملکرد وارد کنند، تولید نمایند.

شرکت اپیک گیمز وعده داده که بازی محبوب فورتنایت نیز در اواسط سال 2021 با موتور آنریل 5 عرضه خواهد شد که با توجه به گرافیک ضعیف این بازی باید ببینیم بعد توسعه چه تغییراتی در آن ایجاد خواهد شد. موتور بازی سازی آنریل 5 در سال 2021 قابل دسترس توسعه دهندگان بازی قرار خواهد گرفت.

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
منبع unrealengine
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.