چگونه در سه مرحله کفش را با خمیر دندان تمیز کنیم؟

How to Clean Shoes with Toothpaste

شما با استفاده از خمیردندان یا پد تمیزکننده می‌توانید تمام کثیفی‌ها و بقایایی کثیفی کفش‌هایتان از جمله کفش اسپرت را از بین ببرید و دوباره آن را تمیز و زیبا ببینید. اجازه دهید خمیردندان شما روی کفش‌هایتان خشک شود، سپس با پارچه‌ی مرطوب و محلول آب و صابون آن پاک کنید. وقتی کارتان تمام شد، کفش‌تان از روز اول هم تمیزتر می‌شود. توجه داشته باشید با خمیردندان فقط می‌توانید کفش‌های پارچه‌ای و کتانی را تمیز کنید، چون خمیردندان ممکن است به کفش‌های دیگر آسیب وارد کند. تا پایان مقاله همراه حواس جمع باشید

 

1. تمیز کردن را شروع کنید

 

خمیردندان سفید غیر ژله‌ای برای کفش تهیه کنید1- خمیردندان سفید غیر ژله‌ای تهیه کنید. خمیردندان ژله‌ای کفش‌هایتان را به درستی تمیز نمی‌کند و احتمال لکه‌دار شدن کفش‌تان را زیاد می‌برد. خمیردندان ژله‌ای به خصوص برای کفش‌های سفیدرنگ مناسب نیست. هرچند، اگر در خانه‌ی خود خمیردندان رنگی دارید، می‌توانید از آن استفاده کنید. با این حال، خمیردندان رنگی به خوبی خمیردندان سفید نمی‌تواند کفش‌هایتان را تمیز کند.

  • یک مسواک قدیمی، ارزان یا جدید تهیه کنید. مهم نیست برای تمیز کردن کفش‌های کثیف‌تان از مسواک گران و جدیدی استفاده کنید، چون بعد از تمیز کردن کفش با مسواک، دیگر نمی‌توانید از آن برای مسواک زدن استفاده کنید. به همین خاطر برای تمیز کردن کفش بهتر از یک مسواک قدیمی استفاده کنید.

 

2. کمی از خمیر دندان را روی لکه‌ی کفش‌تان امتحان کنید. خمیردندان‌های مختلف از مواد تمیزکننده‌ی متفاوتی برخوردارند که بعضی از آن‌ها می‌تواند به کفش‌هایتان آسیب وارد کند. البته استفاده‌ی بیشتر خمیردندان‌ها مشکلی به وجود نمی‌آورد، اما قبل از تمیز کردن بهتر است آن را روی یک لکه امتحان کنید. برای این‌کار کافی است مقدار کمی از خمیردندان را روی لکه‌ی کوچکی از کفش بمالید.

  • بعد از 20 دقیقه مجدداً آن لکه را بررسی کنید و با پارچه‌ی مرطوبی خمیردندان را پاک کنید. اگر خمیردندان لکه‌ای به جا نذاشت، می‌توانید از آن برای کفش‌تان استفاده کنید.

 

2. با خمیردندان کفش‌تان را مسواک بزنید

 

کمی خمیردندان روی مسواک بمالید و کفش

1. کمی خمیردندان روی مسواک بمالید. برای تمیز کردن کفش‌تان لازم نیست از خمیردندان زیادی روی مسواک استفاده کنید و بهتر است کمی از خمیردندان را روی مسواک بمالید، چون استفاده‌ی زیاد خمیر دندان ممکن است به کفش‌هایتان آسیب وارد کند.

  • از نصف مقداری که برای مسواک زدن دندان‌هایتان استفاده می‌کنید، برای مسواک زدن لکه‌ی کفش‌تان به کار ببرید.
  • از پد تمیزکننده، اسفنج یا برس سیمی می‌توانید استفاده کنید و به سرعت کثیفی کفش پارچه‌ای و کتانی خود را تمیز کنید.

 

2. با خمیردندان کفش‌تان را مسواک بزنید. سختی و شدت مسواک زدن کفش‌تان به رنگ، ماده و وضعیت آن بستگی دارد. اگر کفش‌هایتان تیره رنگ است یا کثیفی آن بیش از حد است، برای از بین بردن کثیفی‌ها آن می‌توانید فشار بیشتری بیاورد. اگر هم کفش سفیدرنگی دارید، لازم نیست با فشار آوردن روی آن خراشی ایجاد کنید و کافی است با فشار و ماساژ ملایم مسواک و خمیردندان روی کفش، آن را تمیز کنید.

  • لکه‌های کثیف کفش‌تان را مشخص کنید و مسواک را برای از بین بردن آن به عقب و جلو حرکت دهید.

 

3. اجازه دهید خمیردندان 10 دقیقه یا بیشتر روی کفش‌تان بماند. در طول این مدت، خمیردندان به خُورد کفش می‌رود، کار را برای شما بسیار راحت می‌کند و با یک حوله می‌توانید لکه‌ها را به راحتی پاک کنید.

 

4. کفش‌تان را با یک حوله‌ی مرطوب تمیز کنید. بعد از گذشت 10 دقیقه، یک حوله بردارید و آن را زیر سینک مرطوب کنید و کفش‌تان را با آن پاک کنید. زمانی که با حوله کفش‌تان را تمیز می‌کنید، می‌توانید فشار تمیز کردن را کمتر یا بیشتر کنید. مطمئن شوید خمیردندان‌تان تا جای ممکن از روی کفش‌تان پاک شده باشد.

  • اگر باز هم تمیز کردن کثیفی کفش‌تان با استفاده از محلول آب و صابون دشوار بود، فرآیند فوق را تکرار کنید.

 

3. یک بطری اسپری تهیه کنید یا بطری قدیمی خود را تمیز کنید

 

تمیز کردن کفش با بطری اسپری 1. شما باید از یک بطری اسپری تمیز استفاده کنید. چون سایر مواد می‌تواند به کفش‌هایتان آسیب برساند. می‌توانید از سوپرمارکت محلی یا فروشگاه لوازم خانگی، یک بطری اسپری خالی و جدیدی تهیه کنید.

  • اگر هم می‌خواهید بطری اسپری قدیمی خود را تمیز کنید، می‌توانید محتویات آن را دور بریزید، آب صابون به داخل آن اضافه کنید و تا زمانی که آب صابون در آن باشد، آن را آبکشی کنید.

 

2. ترکیب 5 پیمانه آب و یک پیمانه مایع ظرفشویی را به بطری اسپری اضافه کنید. از پیمانه می‌توانید برای اندازه‌گیری دقیق مقدار آب و مایع ظرفشویی‌ای که می‌خواهید در بطری اسپری اضافه کنید، استفاده کنید. اگر هم فنجان اندازه‌گیری (پیمانه) ندارید، بهتر است از مایع ظرفشویی کمتری استفاده کنید.

  • بعد از اضافه کردن آب و مایع ظرفشویی به بطری اسپری، درپوش آن را بذارید و بطری را آن‌قدر تکان دهید تا محتویات آن با یکدیگر ترکیب شود.

 

3. محلول اسپری را روی پارچه تمیز اسپری و کفش‌هایتان را تمیز کنید. چند بار محلول را روی پارچه بپاشید. با حرکات دورانی پارچه خمیردندان را از روی کفش‌هایتان پاک کنید. به تمام قسمت‌های کفش به خصوص بخش‌هایی که قبلاً کثیف بودند توجه کنید تا لکه‌ای روی آن‌ها باقی نمانده باشد.

  • مطمئن شوید با پارچه تمام محلول‌های روی کفش‌تان را پاک کنید.

 

کفش تمیز کردن با پارچه خشک

4. با پارچه‌ی خشک و تمیز کفش‌هایتان را خشک کنید. بعد از تمیز کردن کفش‌هایتان با محلول اسپری، آن را باید خشک کنید. برای خشک کردن کامل کفش می‌تواند با پارجه فشار زیادی به آن بیاورید.

  • در صورت نیاز هم می‌توانید کفش را در جای خشک وُ خنک و در معرض هوای آزاد قراردهید تا خشک شود.

 

4.4/5 - (10 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.