بررسی کفش اسیکس ASICS Gel Kayano 27 همراه با ویدیو

ASICS Gel Kayano 27 Review

کفش‌ اسیکس Gel Kayano 27 ، برترین کفش ورزشی بادوام می‌باشد که به منظور باثبات و پایداربودن ساخته شده است. این محصول یک کفش کاملاً متعادلی است که بدون در نظر گرفتن مسافت یا سرعت، ماندگاری مناسبی را فراهم می‌نمایند. اسیکس از برترین برندهای تولید کننده کفش های ورزشی محسوب می‌شود که طرفداران زیادی دارد. در این مقاله به بررسی مدل Gel Kayano 27 می‌پردازیم. پس تا پایان این نقد و بررسی با وبسایت حواس جمع همراه باشید. همچنین اگر قصد خرید کفش رانینگ دارید پیشنهاد می‌کنیم مقاله معرفی بهترین کفش مخصوص دویدن را مطالعه بفرمایید

مزیت‌های کفش اسیکس Gel Kayano 27:

  • وجود یک لایه‌ی ضربه‌گیر افقی از جنس اسفنج‌های ریز
  • باز طراحی بصری
  • قدم زدن بسیار متوازن و کم نوسان
  • بادوام بودن

معایب کفش اسیکس Gel Kayano 27:

  • سنگین بودن
  • سفتی و تنگ بودن در برخی فضاها

 

خرید بهترین کفش‌های اسیکس

 

معرفی کفش‌ ASICS Gel Kayano 27

سال 1993، سالی بود که شرکت‌ اسیکس از بهترین کفش ورزشی بادوام خود، یعنی Kayano ، رونمایی کرد. 27 سال از آن روز گذشته است و Kayano، کماکان یکی از بهترین کفش‌های ورزشی پرفروش شرکت‌ Asics می‌باشد. کفش‌ ASICS Gel Kayano 27 ، هم در ساخت و هم در طراحی، دستخوش برخی تغییرات جزئی اما ثمربخش و پرفایده شده است.

اسیکس 4 کفش ورزشی بادوام را در صف فروش خود عرضه داشته‌ است که عبارتند از: مدل‌های 1000؛ 2000؛ 4000 (همراه با قابلیت کنترل تحرک) و «Kayano». این صف فروش، شامل گزینه‌های درجه‌ی یک و سرآمدی است که قیمت فروش آنها 160 دلار بوده و با سایر گزینه‌های درجه‌ی یک و سرآمد، قابل مقایسه می‌باشند.

 

کفش اسیکس ASICS Gel Kayano 27 از زاویه کناری

اولین برداشت‌ها نسبت به کفش Asics Gel Kayano 27

کفش Asics Kayano 27 ، تحت بازطراحی بصری رویه‌ی بالایی قرار گرفتند که کاملا مشهود بود. این یک بهسازی عظیم، از منظر مدل‌های سری 25 و سری 26 بود.

دو لایه‌ی توری شکل و منفذدار پوشاننده‌ی کفش، دارای دو رنگ متفاوت خاکستری سیر و آبی لاجوردی بودند که این باعث شد لکه‌دار به نظر برسند. اضافه‌ کردن جزئیاتی مانند بندهای کفش قیطانی، به بهترشدن و زیباترشدن آن کمک کرده بود؛ چرا که آنها در سرتاسر کفش و از درون و بیرون کفش، دارای نقاط سفیدرنگی بودند.

پوشیدن این کفش، در مقایسه با سری‌های گذشته، جذابیت بیشتری در زندگی روزمره دارد. از لحاظ تنوع رنگی، شش گزینه‌ی انتخابی وجود دارد؛ بنابراین، شما به احتمال زیاد یکی را پیدا می‌کنید که برای شما جلب‌توجه نموده و به تصور ذهنی شما نزدیک‌تر باشد.

لایه‌ی ضربه‌گیر متعادل، همان چیزی است که از کفش Kayano انتظار داشتیم. قسمت پاشنه‌ی کفش، سفت و محکم و در عین حال حساس می‌باشد؛ در حالی که قسمت مربوط به بخش جلویی پا، پر زرق و برق و کشسانی می‌باشد.

احساس کلی در مورد راحتی، دلنشینی، استحکام و خوش‌ساخت بودن این کفش، به خصوص در قسمت میانی پا و سرپنجه‌ی کفش وجود داشت. هنگامی که آنها را برای نخستین بار پوشیدیم؛ احساس تنگی و سفتی نامناسبی در قسمت میانی پا داشتیم.

این کفش‌ها از نخستین گام ها، دارای قدم زدن متوازن و کم نوسان اما در عین حال، سفت و خمش ناپذیر بودند. احساس تنگی در قسمت میانی پا، باعث ناراحتی و آزرده خاطر شدن ما شد. امیدوارم که این فشار و تنگی کفش، تنها مربوط به دوره‌ی انطباق و سازگارشدن با کفش باشد و پس از مدتی رفع گردد.

 

پاشنه کفش ASICS Gel Kayano 27

قسمت کفی کفش‌های Asics Gel Kayano 27

چند تغییر جزئی در زیره‌ی میانی کفش‌های Kayano 27 ایجاد شده است. بگذارید از ابتدا و به تفصیل بیان نمایم.

ماده‌ای که برای زیره‌ی کفش استفاده شده است، AHAR (لاستیک سایشی درجه‌ی یک ساخت شرکت Asics) می‌باشد. این ماده، بسیار بادوام بوده و هم در شرایط بارانی و هم در آب و هوای خشک، کشش ایجاد می‌نماید. پس از پیمایش 100 مایل، کمترین میزان ساییدگی و فرسودگی در زیره‌ی کفش، مشاهده شد.

به منظور بهبود جذب ضربه و تکانه در کفش مدل Kayano 26، لایه‌ی ضربه‌گیر بیشتری را به نواحی میانی زیره و کفی کفش، اضافه نمودند. این همان مقدار لایه‌ی ضربه‌گیر ژلاتینی در Kayano 27، البته با اضافه‌نمودن کمی بیشتر از آن در بخش جلویی پا و در زیر مفصل انگشت شست پای شما می‌باشد.

لایه‌ی ضربه‌گیر ژلاتینی موجود در کنار پاشنه، چندبخشی و دارای چند تکه‌ی مجزاست که به معنای ضربه‌گیری بهتر در هنگام واردشدن ضربه به پا می‌باشد.

استحکام و دوام و پیشران‌بودن اسفنج‌های ریز، نخستین نقش‌آفرینی خود را در سری 25 این نوع کفش‌ها انجام داد. در سری 27 این کفش، تغییرات جزئی در میزان ضربه‌گیری به وجود آمد. ماده‌ی محکم و بادوام شامل اسفنج‌های ریز، لایه‌ی زیرین زیره‌ی میانی را تشکیل می‌دهد.

این، سفت‌ترین و محکم‌ترین در این دو مدل است که یک تکیه‌گاه محکم را در سراسر قدم‌زدن و طی‌طریق شما ارائه می‌نماید. ماده‌ی پیشران شامل اسفنج‌های ریز، لایه‌ی فوقانی زیره‌ی میانی را تشکیل می‌دهد.

آنها مقدار لازم در زیره‌ی میانی را افزایش دادند تا لایه‌ی ضربه‌گیری که به همراه انعطاف‌پذیری بیشتری ارائه شده است را به‌ویژه در بخش جلویی پا، نرم‌تر نمایند.

این انعطاف‌پذیری همراه با افت 12 میلی‌متری، به‌وسیله‌ی دادن حالت ارتجاعی به شما، باعث بهبود حمایت از انگشتان پا می‌شود.

کفی کفش اسیکس Gel Kayano 27

تغییر دیگری که انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد، وجود شیارهای منعطف و خمش‌پذیر عمیق‌تری هستند که در سراسر زیره‌ی بیرونی، به‌ویژه در قسمت جلویی پا، گنجانده شده‌اند. این ویژگی‌ها با هم همکاری می‌کنند تا شما را به سمت کارایی بیشتر سوق دهند.

از آنجایی که کفش Kayano، برترین کفش ورزشی بادوامِ ساخت «ASICS» می‌باشد؛ آن به بهترین فناوری ارائه‌شده، مجهز شده است. دوام و ماندگاری ارائه‌شده، نتیجه‌ی همکاری مشترک بسیاری از بخش‌هاست.

ورزشکاران دونده‌ای که مدل‌های سری 25 و 26 را دوست داشتند، راضی و خشنود بودند که همه‌ی ویژگی‌های فناورانه‌ی مشابهی را که یک کفش ورزشی محکم و بادوام دارد را داشته باشند.

با دوام بودن کفش Kayano، با سیستم‌های پشتیبانی Dynamic DuoMax آنها آغاز می‌شود. این یک درجه‌ی سختی دوگانه، مشابه یک مسئولیت طبی و درمانی برای سیستم زیره‌ی میانی، می‌باشد. آن از ابتدای جلوآمدگی خارجی پوشاننده‌ی پاشنه تا جلوی قوس کف پا، اجرایی می‌شود.

به کمک سیستم Trusstic، آن می‌تواند از یک صفحه‌ی سخت پلاستیکی بر روی تکیه‌گاه زیره‌ی کفش که قوس کف پای شما در آن قرار دارد، حمایت و پشتیبانی نماید. در نتیجه‌ی اینها، گام‌برداشتن‌های شما به صورت مستحکم و با استواری زیاد فراهم می‌شود.

این ویژگی‌ها می‌توان منجر به این شود که قسمت پشتی کفش‌های ورزشی، انعطاف‌پذیر، سفت و سنگین شوند.

 

قسمت فوقانی کفش اسیکس Gel Kayano 27

قسمت رویه‌ی فوقانی کفش Asics Gel Kayano 27

رویه‌ی فوقانی کفش Kayano، دستخوش چند تغییر جزئی اما در عین حال قابل‌توجه شده است. لایه‌ی توری‌شکل و منفذدار پوشاننده‌ی کفش که به تازگی طراحی‌شده و مهندسی‌شده است، هم شیک بوده و هم موجب بهسازی عملکردی می‌گردد.

این لایه‌ی توری‌شکل و منفذدار پوشاننده‌ی کفش، حرکت طبیعی پاهای من را تقویت می‌نماید؛ در حالی که کماکان از ساختار حفاظت می‌نماید. این کفش، تنفس‌پذیر می‌باشد؛ بدین معنا که در تابستان، به پاهای من اجازه می‌دهد که در هنگام دویدن و راه‌رفتن سریع، خنک بمانند.

به مانند زیره، رویه‌ی فوقانی نیز با مواد بادوامی ساخته شده است که مستعد تاب‌آوری در برابر پیمایش مسافت‌های طولانی و طاقت‌فرسا می‌باشند. دوخت کفش‌ها متناسب با رویه‌های فوقانی سری 26، تقریباً با مقداری خبط و خطا، در سری 27 نیز ادامه می‌یابد. در قسمت میانی پا و سرپنجه‌ی کفش، اندکی احساس تنگی وجود داشت.

همانطور که در مدل‌های سری پیشین نیز به همین منوال بوده است، سیستم پوشش محافظ خارجی پاشنه‌ی موسوم به MetaClutch، نمود دیگری در سری 27 پیدا می‌کند. فضای پاشنه‌ی رویه‌ی فوقانی، به دلیل تناسب آن همراه با دوامی که ایجاد می‌نماید، یک نقطه‌ی قوت برای رویه‌ی فوقانی محسوب می‌شود.

در هنگام دویدن و راه‌رفتن سریع، پوشش محافظ خارجی پاشنه‌ به همراه زبانه‌ی پاشنه‌ی دارای لایه‌ی ضربه‌گیر، به سختی پای شما را پوشانده و در جای خود نگه می‌دارد که منجر به دوام بیشتری می‌شود. این تناسب، سبب ارتقای کیفیت سیستم‌های بادوام در زیره‌ی میانی می‌شود.

رویه‌ی فوقانی، یکپارچه و بدون درز می‌باشد که از ایجاد هرگونه فضایی که منجر به ناراحتی و آزردگی پاها می‌شود، ممانعت به عمل می‌آورد. آنها از نظر اندازه، مناسب بوده و به اندازه‌ی مدل سری قبلی، پهنا ندارند.

 

کفش اسیکس Gel Kayano 27 از نمای پشت

جمع‌بندی در مورد کفش Asics Gel Kayano 27

کفش ASICS Kayano 27، کفشی است که دستخوش تغییرات جزئی و موشکافانه‌ای شده است. این سومین سری می‌باشد که من آن را بررسی نمودم و یکی از سه مدل مورد علاقه‌ی من (سری 25، سری 26، سری 27) می‌باشد.

دوخت کفش‌ها به صورت باریک‌تر، متناسب با سری 26، در سری 27 نیز ادامه می‌یابد. من در سرپنجه‌ی قسمت میانی پا، احساس فشار و تنگی را تجربه نمودم. این کفش، با گذشت زمان نرم‌تر شده و به اصطلاح جا باز کرده و به من اجازه داد که لذت بیشتری از کفش‌هایم ببرم.

کفش Kayano 27، یک کفش ورزشی با دو ویژگی متفاوت بین پاشنه و قسمت جلویی پا می‌باشد. در فضای پاشنه، ویژگی‌های بادوام بودن از جمله سیستم پوشش محافظ خارجی پاشنه‌ی موسوم به MetaClutch، سیستم پشتیبان Dynamic DuoMax و سیستم Trusstic را مشاهده می‌نمایید.

آنها با هم همکاری می‌کنند تا یکی از متوازن‌ترین و کم‌نوسان‌ترین قدم‌زدن‌هایی که من می‌توانم با پوشیدن یک کفش ورزشی، تجربه نمایم را فراهم سازند. این ویژگی‌ها، باعث افزایش وزن کفش شده و آنها را به یکی از کفش‌های ورزشی سنگین‌تر و بادوام‌تر تبدیل می‌کنند.

قسمت جلویی پا، یک ویژگی متفاوت کم‌ارزش‌تری دارد. لایه‌ی ضربه‌گیر ساخته‌شده با اسفنج‌های ریز ژلاتینی و پیشران و همچنین زیره‌ی میانی، با هم همکاری می‌کنند تا یک احساس ارتجاعی را در هر نوبت قدم‌زدن، فراهم نمایند.

شیارهای منعطف و خمش‌پذیر عمیق‌تر، یک انتقال ضربه و تکانه از پاشنه یا بخش میانی پا به انگشتان پا را به صورت بی‌نقص، فراهم می‌آورند. به دلیل این ویژگی‌ها، خودم را در حال پیشبرد هدف افزایش گام‌برداشتن با این کفش‌ها، یافتم. آنها، احساس سنگینی که شما از قسمت پشتی کفش ورزشی تجربه می‌کنید را متعادل می‌سازند.

کفش اسیکس Gel Kayano 27 از نمای بالا

با دوام بودن، یک نقطه‌ی قوت برای کفش‌های Kayano 27 می‌باشد. آنها حتی پس از پوشیدن و پیمایش نزدیک به 100 مایل با آنها، حداقل ساییدگی را از خود نشان دادند. این کفش‌ها ساخته شده‌اند تا در هنگام پیمایش چندین مایل‌ با سرعت‌های مختلف، دوام و ماندگاری داشته باشند.

من در سال گذشته، عنوان کردم که: “من کفش Kayano 26 را درست در میانه‌ی دسته‌بندی قرار می‌دهم. آنها میزان عالی از با دوام بودن را ارائه می‌کنند؛ اما لایه‌ی ضربه‌گیر بیشتر، همان اندازه‌ای که نام‌های تجاری دیگر ارائه می‌دهند، در این نوع کفش‌ها ارائه نمی‌شوند”.

در حالی که بسیاری از ویژگی‌های که من ذکر کردم، کماکان در مورد مدل سری 27 صدق می‌نماید؛ اما میزان فوق‌العاده برای با دوام بودن آن، احساسات مرا تغییر داده است.

من آنها را در صدر فهرست جای می‌دهم؛ چرا که حتی اگر وجود لایه‌ی ضربه‌گیر مهم باشد، باز هم مهم‌ترین چیز نیست. مناسب بودن برای گام‌برداشتن از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و کفش «Kayano 27» در هر بار، یک قدم‌زدن مطمئن، متوازن و کم‌نوسان را ارائه می‌نماید.

به طور کلی، کفش ASICS Kayano 27، برترین کفش ورزشی بادوام می‌باشد. قدم‌زدنی که آنها پس از پیمایش مسافتی فراهم نمودند، موجب شد که به طور مستمر و پی‌درپی از آنها استفاده کنم.

برای مدتی طولانی، دوندگانی که از کفش Kayano استفاده می‌نمودند، از مدل سری 27 راضی و خشنود بودند و حتی ممکن است که برخی از دوندگان جدید را به منظور آزمودن آنها، جذب نمایند.

اگر دونده‌ای هستید که به دنبال برترین کفش بادوامی هستید که هر وقت بند آن را می‌بندید، به راحتی بتوانید با آن جابجا شوید؛ ما کفش ASICS Kayano 27 را توصیه می‌کنیم.

4.9/5 - (8 امتیاز)
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.