بررسی کفش اسپرت آدیداس Adidas Solar Glide 3 ST

Adidas Solar Glide 3 ST Review

کفش Adidas Solar Glide 3 ST، یک کفش ورزشی با استحکام متوسط و یکپارچه می‌باشد که به منظور ایجاد برداشتن گام‌های نرم ایجاد شده است. استفاده از فناوری‌های متعارف و نامتعارف، باعث ایجاد یک تجربه‌ی منحصر به فرد می‌شود که نه همه‌ی افراد، بلکه فقط بعضی از افراد آن را خوشایند می‌دانند. در این مقاله به بررسی آدیداس Solar Gide 3 ST که هم کفش اسپرت دخترانه و هم کفش اسپرت مردانه آن موجود است خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مقاله با حواس جمع همراه باشید.

مزایای Adidas Solar Glide 3 ST:

  • زِوارهای پیشرانه‌ی خورشیدی
  • اسفنج تقویت‌شده
  • بادوام بودن

معایب Adidas Solar Glide 3 ST:

  • فقدان تنفس‌پذیری
  • فاقد بازگشت انرژی می‌باشد

 

فروشگاه کفش های آدیداس

 

معرفی کفش Adidas Solar Glide 3 ST

کفش‌ آدیداسSolar Glide ST، در سال جاری با تغییراتی جزئی اما محسوس، با نسخه‌ی سوم بازگشته است. آنچه قبلاً به عنوان مدل Supernova ST شناخته می‌شد، با Solar Glide ST جایگزین گردید. شرکت Adidas، سه کفش اسپرت خود را در قالب نسخه‌های بادوام drive، glide و boost ارائه می‌دهد. این با اضافه‌شدن ST به انتهای آنها نشان داده خواهد شد. نسخه‌ی glide، یک کفش ورزشی است که در طبقه‌ی میانی دسته‌ی کفش‌های بادوام قرار دارد. نسخه‌ی boost در رده‌ی بالاتر و نسخه‌ی glide در پایین‌ترین رده، جای گرفته است.

قیمت این کفش، 140 دلار بوده و با کفش‌های Asics GT-2000، Hoka One One Arahi، Saucony Omni و Mizuno Wave Inspire رقابت می‌نماید. فناوری استحکام نوع زِوار راهنما، مشابه با کفش‌های Brooks Adrenaline و Altra Provision می‌باشد.

 

 

آدیداس سولار گلاید 3

اولین برداشت‌ها از کفش Adidas Solar Glide 3 ST

وقتی درب جعبه را باز کردیم، بلافاصله تحت تأثیر ظاهر این کفش اسپرت قرار گرفتم. آنها عنوان شیک‌ترین کفش ورزشی را که ما به نسخه‌ی سال گذشته‌ی آنها داده بودیم را دوباره از آنِ خود ساختند.

همانطور که پیشتر بیان نمودم، من معمولاً متمایل به ترکیبی از رنگ‌های روشن و فسفری هستم و کفش‌های «Solar Glide ST 3»، به همان صورت دلخواه من، تحویل داده شده بود. رنگ راه‌راه خاکستری/مشکی با رگه‌هایی از سبز روشن، آنها را به یک کفش ورزشی بسیار شیک تبدیل کرده است. پشته‌ی پاشنه‌ی این نوع کفش‌ها، کم است که باعث می‌شود مقطع عرضی کمتری داشته باشند.

از لحظه‌ای که من این کفش ها را پوشیدم و با آنها حرکت کردم، یک لایه‌ی نرم و ضربه‌گیر متوازن را تجربه نمودم. آنها اندکی سخت و محکم هستند و یک انعطاف‌پذیری بنیادین برای آنها وجود دارد. رویه‌ی فوقانی نسبت به نسخه‌ی قبلی از تناسب کافی‌تری برخوردار بود. من این کفش‌ها را برای اولین سفر خود که یک دویدن 4 مایلی در مسیری که پر از پستی و بلندی بود، پوشیدم. این شامل یک قدم‌زدن نرم، راحت و انعطاف‌پذیر از ابتدا تا انتهای مسیر بود.

 

 

زیره کفش آدیداس solar glide

قسمت زیره‌ی کفش‌های «Adidas Solar Glide 3 ST»

زیره‌ی میانی کفش‌های Solar Glide ST 3، کمابیش مشابه با نسخه‌ی قبلی مدل ST 2019 بود. شرکت تولید لاستیک Continental، مواد لاستیکی کربنی را برای استعمال در زیره، تأمین می‌نماید. این ماده‌ی کم‌ضخامت، هم بادوام بوده و هم باعث کشش در سطوح مختلف و شرایط مختلف آب‌وهوایی می‌شود. زیره‌ی میانی، نسبت به محلی که به رویه‌ی فوقانی متصل است، پهن‌تر می‌باشد. زیرسازی گسترده، به پاهای شما امکان می‌دهد که در حین قدم‌زدن، کشش پیدا کنند.

کفش‌های Solar Glide ST، نسبت به سایر کفش‌های ورزشی بادوام، دارای پاشنه‌ی کمتری است که منجر به واردآمدن ضربات و تکانه‌های بیشتری به زیره‌ی میانی کفش می‌گردد. زیره‌ی میانی کفش‌های Solar Glide ST 3، متشکل از یک اسفنج تقویت‌شده با چگالی دوگانه می‌باشد. این اسفنج، از گندله‌های اسفنجی «TPU» کوچکی ساخته شده است که به یکدیگر فشرده شده‌اند. این موضوع این کفش را منحصربفرد کرده است؛ چرا که کفش‌های ورزشی دیگر، یک زیره‌ی میانی دارند که شامل یک قطعه‌ی متراکم اسفنجی می‌باشد. یک تغییر جزئی که آنها در زیره‌ی میانی ایجاد می‌نمایند، منجر به این می‌شود که اسفنج در قسمت جلویی کفش، اندکی متراکم‌تر گردد.

اسفنج تقویت‌شده، یک پیاده‌روی تقریباً نرم و با انعطاف‌پذیری بالا را ایجاد می‌نماید. جذب ضربه و تکانه، یکی از نقاط قوت زیره‌ی میانی است. دویدن‌های مسافت کوتاه تا مسافت‌های متوسط، بازگشت انرژی داشتند؛ اما دویدن‌هایی به مسافت بیش از 10 مایل، فاقد بازگشت انرژی بودند. این سیستم پایدار، از آخرین نسخه‌ی کفش‌های Solar Glide، تغییری نکرده است. تقویت چگالی دوگانه، زِوارهای پیشرانه‌ی خورشیدی و سیستم پیچش، همگی بخش‌هایی از این سیستم هستند.

این ترکیبی از روش‌های سنتی و غیرسنتی برای ایجاد دوام و پایداری می‌باشد. بخش سنتی این سیستم، تقویت چگالی دوگانه است؛ ناحیه‌ای از اسفنج TPU متراکم‌تر که در قوس کف پا و قسمت جلویی پا قرار دارد. یک قطعه‌ی سه‌ضلعی کوچک از آن نیز در ناحیه‌ی داخلی پاشنه وجود دارد. زِوارهای پیشرانه‌ی خورشیدی یا چارچوب بادوام، در هر دو سوی داخلی و جانبی کفش‌های Solar Glide ST وجود دارند. آنها به عنوان ضربه‌گیر برای ایجاد تعادل و هدایت پا، در کنار هم عمل می‌نمایند. این فناوری غیرسنتی، در صورت نیاز به شما استحکام می‌بخشد.

یک واحد گرمادیسگر، معروف به سیستم پیچش، که در قسمت میانی کفش قرار دارد، به قسمت جلویی پا و قسمت عقبی پا امکان می‌دهد که به طور مستقل حرکت کنند. این به‌واسطه‌ی نحوه‌ی انعطاف‌پذیری کفش در هنگام دویدن، کاملاً مشهود بود. این انعطاف‌پذیری، در هنگام فرودآمدن بر روی انگشتان پا، انتقال آرام را فراهم می‌کند. ترکیبی از جنبه‌های سنتی و غیرسنتی زیره‌ی میانی، مکمل یکدیگر هستند تا قدم‌زدن کم‌نوسانی را از ابتدا تا انتها، فراهم نمایند.

 

 

رویه کفش آدیداس سولار گلاید 3

قسمت رویه‌ی فوقانی کفش‌های «Adidas Solar Glide 3 ST»

ترکیبی از فناوری‌های غیرسنتی و سنتی، در رویه‌ی فوقانی نیز ادامه دارد. برخی تغییرات کوچک اما قابل‌توجه در رویه‌ی فوقانی وجود دارد. بیایید که ابتدا به ساکن، از پاشنه شروع نموده و پیش برویم.

پاشنه‌ی کفش‌های Solar Glide 3 ST، آن را از سایر کفش‌های ورزشی مستحکم و بادوام، متمایز می‌سازد. دو قطعه‌ی پلاستیکی متراکم در هر دو طرف پاشنه وجود دارد که آن را در جای خود نگه داشته است. در بین قطعات پلاستیکی، یک قطعه از مواد نئوپرین (یک نوع لاستیک مصنوعی مقاوم) وجود دارد که در خلال قدم‌زدن، به حرکت طبیعی پاشنه‌ها، کمک می‌نماید. این کفش لایه‌های نرم و ضربه‌گیر را در پاشنه افزایش داده‌اند که باعث ایجاد تناسب بهتر نسبت به نسخه‌ی گذشته می‌شود. این، فرسودگی پاشنه که در مدل‌های قبلی نیز معضلی بود را برطرف می‌سازد.

تغییر دیگر کفش‌های Solar Glide ST، از بین بردن شیارهای انعطاف‌پذیر رویه‌ی فوقانی بود. لایه‌ی توری و منفذدار دوباره مهندسی‌شده در رویه‌ی فوقانی، به عنوان یک سیستم توری دوگانه ظاهر می‌شود تا تنفس‌پذیری کفش را افزایش دهد. زبانه‌ی کفش، به واحد زیره متصل است که به آن یک احساس شبیه روکش می‌دهد. آن از همان ماده‌ی شبه‌نئوپرینی که در پاشنه مشاهده شده بود، ساخته شده است. این یک تناسب کافی را ایجاد می‌نماید که مانع تنفس‌پذیری کفش می‌شود. کفش‌های Solar Glide ST، یک کفش پهن‌تر است که براساس اندازه‌ی واقعی ساخته شده است. رویه‌ی فوقانی، یکپارچه و بدون‌درز است که از ایجاد هرگونه آزردگی جلوگیری می‌نماید.

 

جمع‌بندی در مورد کفش‌های «Adidas Solar Glide 3 ST»

کفش اسپرت Solar Glide ST 3، یک کفش ورزشی متراکم است که قدم‌زدن متفاوتی از سایر کفش‌های ورزشی بادوام را فراهم می‌نماید. ترکیبی از عناصر غیرسنتی و سنتی آنها، با هم همکاری می‌کنند تا قدم‌زدن متوازن و انعطاف‌پذیری را برای شما، فراهم سازد. یکی از نقاط قوت غیرسنتی کفش‌های Solar Glide ST، پوشاننده‌ی پاشنه می‌باشد. پوشاننده‌ی پاشنه به شکل قطعه‌ای سه‌ضلعی، امکان ایجاد حداکثر انعطاف‌پذیری برای تاندون آشیل شما را فراهم می‌کند؛ در حالی که در حین قدم‌زدن، شما خود را کاملاً محکم نگه داشته‌اید.

فرسودگی پاشنه در آخرین جفت مورداستفاده‌ی من، تا حدودی مسئله‌ساز شده بود؛ ولی این کفش‌ها، با افزودن لایه‌ی ضربه‌گیر بیشتر در پاشنه‌ی کفش، این مسئله را بهبود بخشیدند. سیستم استحکام سه‌بخشی، ضمن تأمین بهبود پایداری و دوام تغییرناپذیر، مکمل یکدیگر بودند. زِوارهای پیشرانه‌ی خورشیدی، ستاره‌ی تابناک و مهره‌ی سرآمد یا به اصطلاح اسب پیشانی سفید این سیستم هستند. آنها شبیه به زِوارهای راهنمایی هستند که ما در سایر کفش‌های ورزشی مشاهده نمودیم. به جای قرارگرفتن در پاشنه، آنها نزدیک‌تر به قسمت میانی پا قرار داده شده‌اند که این باعث می‌شود که حین دویدن، احساس خوب گهواره‌مانندی داشته باشید که یک تحول خوش‌آیند از احساس سنتی یک موقعیت داخلی است.

من در مورد تنفس‌پذیری این کفش، همان معضلی را داشتم که با آخرین نسخه نیز همان مشکل را داشتم. لایه‌ی توری و منفذدار مهندسی‌شده، تنفس‌پذیری بیشتری در قسمت جلویی پا دارد؛ ولی مواد مورداستفاده برای زبانه که به زیره‌ی میانی متصل می‌شود، شامل یک نئوپرین ضخیم است که به خوبی تنفس‌پذیر نیست. همچنین، آن در ابتدا به ساکن، یک تناسب مناسب ایجاد می‌نماید که با گذشت زمان، شکل داده شده و انطباق پیدا می‌کند.

اسفنج تقویت‌شده به همراه قاعده‌ی پهن کفش‌های «Solar Glide ST»، باعث فرودآمدن عالی و جذب انرژی فوق‌العاده‌ای می‌گردد. در طرفی که حرکت ناگهانی و تند را انجام می‌دهید، نیاز به بازگشت انرژی دارید تا کمک کند که بتوانید مایل به مایل پیش بروید. اینها با برخی از آن جنبه‌ها، دچار مشکل می‌شوند. هرچه مسافت، طولانی‌تر می‌شود؛ این امر، مشهودتر می‌گردد.

به طور کلی، کفش‌های «Adidas Solar Glide ST 3»، یک کفش ورزشی بادوام متوسط، متراکم و غیرمتعارف است که برای مایل‌ها پیاده‌روی کردن، ساخته شده‌اند. آنها مورد علاقه‌ی من نیستند؛ اما به مانند بسیاری از کفش‌های ورزشی دیگر، دارای یک تغییر خوش‌آیند در جابجایی هستند. کفش‌های «Solar Glide ST»، با قیمت 140 دلار به صورت تک‌فروشی به فروش می‌روند که قیمت آنها را کمی بالاتر از سایر کفش‌های ورزشی و در رده‌ی میانی آنها قرار می‌دهند. آنها جایگزین مناسبی برای کفش‌های ورزشی بادوام و متعارف بوده و از این رو، تفاوت چشمگیری با سایرین داشته و متمایز هستند. بنابراین، اگر نوبت بعدی با احساس جستجوگرانه‌ای به دنبال یک کفش ورزشی بادوام بودید؛ ممکن است بخواهید که کفش‌های Adidas Solar Glide ST 3 را امتحان نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
منبع runningshoesguru adidas
مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.